Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmenthető még a házasságunk?

Megmenthető még a házasságunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal 6éve vagyunk házasok, van egy 1,5 éves picink, akit imádunk.

Viszont én úgy érzem, hogy a házasságunk romokban van. Mintha csak élnénk egymás mellett, és csak a szemrehányások jönnek felém, férjem részéről. Ha elmegyek bevásárolni, 15perc után jön a telefon, hogy merre vagyok, mikor megyek már haza, ha családtagom szorult tanácsra és elmentem, akkor azzal jött, hogy mással szívesebben beszélgetek, mint vele, ami nem igaz, de amikor együtt vagyunk, folyamatosan munka miatt, mint mindig, hívják, ha hosszabb útra megyünk, akkor az utat muszáj végig telefonálnia, ha szeretnék pihenni egy fél órát így hétvégén, akkor neki mindig dolga van, pedig szereti a törpit, és jön a beszólás, hogy de ő mikor pihen? Háztartásban nem segít, a törpi beteg, tanulnom kellene, de ebben nem partner, nem figyel rá, csak fekszik az ágyban és a gyerek akár a konnektorba is nyúlhat. Próbáltam vele ezt megbeszélni, de egyszerűen annyira kocka, hogy inkább nem vitázok, csak lenyelem, és borzalmas fájdalmat érzek, majd mindezek után megkérdezi, hogy mi a bajom, stb, de nem ért meg. Én mindig segítek neki, akár a munkájában(amelyik részhez értek), sőt bármiben, rengetegszer tud pihenni, NEM várom el, hogy segítsen, csak legalább egy vasárnapi fél óra lenne a kérésem. Sokat várok el? Velem van a baj? Szerinte a házasságunkkal semmi gond sincs, bár szerinte keveset beszélgetünk, de mit tegyek? Reggel 7kor úgy megy el, hogy már hívják, vagy munka ügyben telefonálni kell, jár sportolni, fontos beosztásban van, arról már nem beszélve hogy néha vissza kell rángatni a földre, mert hazahozza a munkahelyi -én vagyok a király- stílust.

Bocsánat, hogy hosszú a bevezető, de azért írtam le, hogy lássátok át ti is, és ennek fényében kaphassak tanácsokat!

Megmenthető a házasságunk? Szeretem őt (állítólag ez kölcsönös) de semmi romantika, figyelmesség. Hiányzik ez, nincs más férfi a képben, és távol áll tőlem az ilyen, mert szeretném rendbe hozni ezt, a törpi és a kapcsolatunk érdekében is. Nem látja át, engem hibáztat mindenért, szerinte én tolom el magamtól, nincs egy kedves szavam sem. Akármit mondok, ő fáradt, ő mindent jobban csinál..

Köszönöm szépen előre is, ha válaszoltok!



2012. okt. 28. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit meg akarnak menteni, az megmenthető.


Te magad írod, hogy keveset beszélgettek. Akkor mi a megoldás? Beszélgetni kell. Akárhogy. Neki kell kezdeni, akkor is, ha siránkozik, sőt, akkor megmondhatod, hogy de hát ő maga mondta, hogy nem beszélgettek és most se akar.

2012. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, de azt elfelejtettem irni hogy mar probaltam beszelgetni. Nem ment, olvasgat, stb.
2012. okt. 28. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ultimátumot kell adnod neki. Vagy ő is megpróbál komolyan, igazán valamit tenni kettőtökért, vagy egyedül marad. (de ezt neked is komolyan kell venned, és adott esetben lépned)
2012. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma este megprobalom tisztazni. Hatha sikerul! Koszonom szepen a valaszokat :)
2012. okt. 28. 11:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a fizikai agressziótól sem riadnék vissza.

Ha olvasgat, kivenni a kezéből a telefont, képernyő elé állni stb.


Esetleg egy pofon, ha nem megy máshogy...

2012. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!