Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merre tart a házasságunk? 32F

Merre tart a házasságunk? 32F

Figyelt kérdés

Majdnem 2 év házasság után rájött előbb a feleségem, majd én is, hogy külön-külön nagyon jól érezzük magunkat és tökéletesen le tudjuk foglalni magunkat, együtt viszont egyáltalán nem.

2 éven keresztül játszottuk el, hogy közösen is jól tudjuk érezni magunkat, de mostanában jöttünk rá, hogy a nagy része megjátszás volt. A közös programokért én voltam mindig a felelős, mivel ő ezt teljesen rám bízta – utaztunk évente kétszer külföldre, hosszú hétvégékre, filmeket néztünk, néha moziztunk, éttermeztünk, barátokkal találkoztunk. Úgy gondolom ez teljesen átlagosnak mondható. Soha nem mondta, hogy mást csináljunk, de egyszer csak rájött, hogy önmegvalósít, aztán pár hónap szenvedés után én is ezt tettem.

Most minimálisat beszélgetünk egymással, szinte menekülünk egymás társaságából, közös dolgot semmit nem szervezünk.

Nagyon örülnék, ha megtalálnánk az igazi közös utat, de jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy teljesen másban gondolkodunk. Van értelme szerintetek erőltetni ezt?


2012. jún. 3. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

2 év után feladni?

Nem,nem.

Nektek jóformán nincs is problémátok.Belegondoltál milyen világban élünk?

2012. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs értelme erõltetni. Amikor 2 ember nem találja meg egymás mellett a közös utat, közös jövõt az mindig kinszenvedés az egyiknek vagy a másiknak.

Viiiszont az is lehet, hogy egy idõ után ujra vágyni fogtok egymás társaságára, csak egy kis külön szórakozás hiányzik jelenleg az életetekbõl!

2012. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
A közös útra csak úgy lehet rátalálni, ha mindketten egyformán akarjátok. Akkor érdemes lenne felkeresni egy párterapeutát.
2012. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam arra, hogy várni kicsit. Igazából nem nagybetűs különszórakozásról van szó, ő fut, angol könyveket olvas, a TV-t teljesen kiiktatta az életéből (engem is ugye :). Én pedig biciklizek amikor csak lehet, olvasok amikor csak lehet, néha megnézek egy filmet, vagy elmegyek moziba.

Csakhát ha így elkülönülünk a szex se megy ugye. Ilyen minimálkontaktból minden kialakulhat, csak erotikus hangulat nem...

2012. jún. 3. 22:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Házasság szentsége ide vagy oda, ha mindkettőtök így gondolja, akkor lehet jobb válnotok... Még amíg nincs gyerek! Saját életetekkel azt csináltok amit akartok, de egy harmadik személyét (gyerekét) ne tegyétek tönkre...!

Szóval ha nincs, akkor még most találjátok ki, hgoy mit is akartok...!

2012. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvas meg fut, te meg olvasol meg biciklizel? Komolyan ez a problémátok? Ennyi? Ettől még el lehet menni együtt vacsorázni, mozizni, sétálni, kirándulni, buliba, akárhová. Vagy csak ez a 2-2- dolog érdekel titeket, semmi más??
2012. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pedig nem kell minden perceteket együtt töltenetek és tök ugyanazt a tevékenységet végeznetek...

Amíg ő fut, te bringázol. Néha lekörözöd... :)

Amíg ő angolozik, te olvasol, akár egy légtérben, akár nem.

Persze ha idegbajt kaptok egymástól, az más. Azt tényleg nem szabad erőltetni.

2012. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kíván téged...Ha nagy vonzalom és szerelem lenne,akkor kibírna 5órát is unalommal veled együtt...Ha úgy érzed te szeretnéd őt, és szeretnél vele ugyanúgy sokat együtt lenni,akkor megint csak neked kell alkalmazkodni,kreatívan programokat szervezni,amit nem biztos, hogy szeretsz is....De az mindenesetre fura, hogy a feleséged ilyen jól elvan magával :S
2012. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Felidézni régi közös élményeket? Elmész vele futni? Vagy ő veled bicajozni? Megpróbáltok beszélgetni arról, hogy mit olvastok? Meglepni őt egy vacsorával, virággal? Ő vajon milyen közös programot szeretne???

Amúgy a férjemmel mi is hasonlóan élünk. Más dolgok érdeklik őt és más dolgok engem. Ő bicajozik én meg angol könyveket olvasok. De mindig megbeszéljük, hogy merre járt és én mit olvasok. Főz nekem teát és behozza, hogy ne kelljen kiszakadnom a történetből. Sok-sok pici apróság van, ami összeköt. Azonkívül, hogy van egy másfél éves fiunk és most várjuk a következőt. És volt olyan, hogy alig vártuk, hogy a gyerek elaludjon ebéd után és a konyhában estünk egymásnak... Közösen kell akarni, hogy működjenek a dolgok. Hullámvölgyek vannak és lesznek is. A kérdés csak az, hogy ez kiben mennyire tudatosul, mennyire teszi szóvá és mennyire akarja együtt megoldani. Van értelme erőltetni, mert mint írod, TE szeretnéd megtalálni vele a közös utat. A kérdés az, hogy Ő mit szeretne...

2012. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem ismerem a kapcsolatotok teljes hátterét, csak amit leírtál, ezért felelőtlenség lenne azt mondanom, hogy külön utakon jobb lenne mindkettőtöknek.

Szerintem vagytok annyira értelmes emberek, hogy eltudjátok dönteni. Ezt belülről kell érezned/éreznetek, hogy hogy lenne jobb.

2012. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!