Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem harmonikus a házassá...

Miért nem harmonikus a házasságunk?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz két éve, hogy házasok vagyunk és egyre inkább azt veszem észre, hogy csökken a közös érdeklődés dolgok, szabadidős tevékenységek száma a feleségemmel. Munkából hazaérve (multinál dolgozunk mindketten) megbeszéljük kivel mi történt, ő is jól érezte magát a munkatársakkal, meg én is ezt érzem. Aztán esténként ő elvonul a saját sorozatait nézni, én az enyémeket nézem, vagy Internetezek. Mintha távolodnánk el egymástól, szinte a hétköznapok érdekesebbek, mint a hétvégék. Úgy szoktam mondani, hogy én egyedül harmóniában érzem magam, együtt viszont nem vagyunk harmóniában. Ami őt érdekli, az 90%-ban engem nem érdekel, és ugyanez fordítva.

Szex előforudul, hogy csak 3-4 hetente van.


Van valami jó tanácsotok ilyen esetre? Nem érzem így jól magam, és nem tudom hogyan kéne jó irányba fordítani a dolgokat.


2012. márc. 9. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Hétvégén csináljatok közös programokat, már itt a jó idő, ki lehet menni a szabadba. Hangolódjatok egymásra. Valami oka van, hogy összeházasodtatok, ezt kéne újra a felszínre hozni sok EGYÜTT (nem egymás mellett) töltött idővel.
2012. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mivel hét közben kevés a szabadidőtök, gondolom azért vezetitek le külön a napi munka után a feszültséget. Hétvégén viszont mozduljatok ki, vásároljatok együtt, ne legyen sürgős semmi! Mi pl. közösen nézünk filmet szombatonként, vmi netről letöltöttet, ha van kedvem, ha nincs. Szex is lehetne gyakrabban, heti 2szer mondjuk, mert a havi egy az irtó kevés!!
2012. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy van valakije? A szexből gondolom. Nekem kevés lenne a 3-4 hetente kivéve ha valaki más kielégítene közben titokban.


Egyébként milyen idősek vagytok? Ha ennyire nem klappoltok lehet nem kéne együtt maradni... amíg még nincs gyerek.

2012. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdjétek újra. Szó szerint. Randi, közös programok, stb...
2012. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 yuda ***** válasza:

Az a gond, hogy ez a félrevonulósdi, tv + internet ezek szétszakítanának minden kapcsolatot. Ha nem vagytok képesek tudatosan időt szánni egymásra, akkor ez csak rosszabb lesz.

Házasság lényege az együttélés. Erre találták ki, mert az ember társas lény. Ti viszont egymás mellett éltek, emiatt hidegültök el.

Ha pl. vennénk egy most kitűnően működő házasságot és recept szerint elkezdenék azt csinálni amit ti, egy-két hónap nem sok ugyanoda kerülnének. Magyarán, ha mást akartok, akkor változtatni kel. Ilyen egyszerű volna az egész, csak hát ehhez mindketten kelletek.

Kezdjetek tudatosan együtt élni, ez a házasság receptje és amit vettek azt aratjátok. Figyelmesség, közös programok, megajándékozni-, meglepni egymást..stb... és jó gyümölcsöket arattok.

Ez persze egy másik recept. Válasszatok!

2012. márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!