Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek van joga beleszóln...

A férjemnek van joga beleszólni, hogy mihez kezdek az örökségemmel amit a házasságunk alatt kapok meg?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy jogilag nincs.


De érzelmileg, erkölcsileg?


2013. máj. 8. 10:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag tényleg nincs, az a te külön vagyonod, még váláskor sem feleződne.


Erkölcsileg? Talán igen, de nem azt mondanám, hogy beleszólni, hanem tanácsolni.

2013. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Joga nincs.

Érzelmileg - hát, elég nagy lehet a gond kettőtök között, hogy ha ilyen döntést nem beszéltek meg. Mit szeretne ő és mit szeretnél te?

2013. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nincs joga, de ha már ez a kérdés felmerült, akkor eléggé gáz van
2013. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Röviden: anyukám 4 éve részlegesen lebénult. A húgom otthon lakik, mi 200 km-re. Akkor én gyed-en voltam a lányunkkal, így beosztottuk anyu ellátását. Amióta viszont dolgozok, lényegében minden a húgomra hárul. Mi is mentünk minden 2. hétvégén, de a mindennapokat ő oldotta meg egyedül.


Anyukám elhunyt fél éve. Örököltünk egy családi házat, ezt el szeretnénk adni és elfelezni a pénzt. Meg volt anyukámnak egy autója, ezt viszont szeretném a húgomnak adni.

A férjem szerint az autót is el kéne adni, vagy el kéne kérni az értékének a felét a húgomtól.

2013. máj. 8. 10:48
 5/28 anonim ***** válasza:
24%

Kíváncsi vagyok, fordított esetben mit mondanának azok a nők, akik szerint ez rendben van.

Gondolom, már a válást emlegetnék...

2013. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Beleszólni nincs joga, ötleteket, tanácsokat viszont adhat, véleményt mondhat.
2013. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Visszavonom, így már mindjárt másképp fest a dolog. Tesód ápolta anyudat, szerintem már emiatt is több járna neki. Így szokták más családokban.
2013. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nincs, emberileg van, hiszen együtt éltek.
2013. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga beleszólni de a véleményét elmondhatja.Oké neki ez a véleménye de te döntöd el hogy mi lessz a kocsival,szerintem neked van igazad amúgy.
2013. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elmondod az érveid a férjednek, hogy miért szeretnéd, ha az autó árát a húgod kapná meg, milyen ellenérveket hoz fel?
2013. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!