Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen már bármit megtehete...

18 évesen már bármit megtehetek, de elszaladt velem a ló. Hogyan álljak le?

Figyelt kérdés

A 18. szülinapomig kb börtönben éltem, sehova (!) sem mehettem, még moziba sem a barátnőimmel.

Titokban volt párkapcsolatom, a 18. szülinapom napján költöztem hozzá.


Azóta úgy érzem, bármit megtehetek, amiről addig szinte nem is hallottam.. Van már 3 piercingem, most tetkót akarok, bulizni járok, sajnos rossz helyekre..

Diákmunkázok, de az összes pénzt elverem hülyeségekre, egy csomó ruhát vettem, mert végre úgy öltözködhetek, ahogy én akarok, nem anya ruháit kell hordanom.. Csakhogy van már kb 50 felsőm, 14 melltartóm, van, amit még 1x sem vettem fel..


Szóval elég nagy túlzásokba estem, de nem tudok leállni... Piercinget sem akartam, elsétáltam egy ilyen hely mellett, elborult az agyam, bementem és kilövettem..


2013. máj. 7. 19:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Ez az eredménye ha a szülők túl sokáig fognak egy gyereket. De te már nem vagy gyerek, felelős vagy a saját életedért a saját döntéseidért. Legyen az jó vagy rossz. Állj le mert ha egyszer rálépsz arra a rossz útra nem lesz visszaút. 18 évesen ne akarj kiégni és főleg ne akard elveszíteni a szüleid bizalmát szeretetét. Hidd el ezt egyetlen buli se éri meg.
2013. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Hát ez azt hiszem az ilyen nevelést kapó emberek, kikerülhetetlen tanulópénze.

Ez nem is mindig döntés kérdése, ez csak úgy jön, mert egyszerűen ki van éhezve a ki nem élt vágyaktól a lélek.

Olyan mikor 2 napig valaki nem kap inni, aztán hirtelen elég tolják a 2L ásványvizet.


Ne aggódj, ezt a szabadságod, már nem veszi el senki.


Esetleg vezess limites füzetet.

Ott látod leírva mire mennyit költesz, vagy nyiss bankszámlát, és tűzd ki, hogy ennyit és ennyit gyűjtesz rá. Találj magadnak célokat, amire mondjuk gyűjteni kell.

Ezek segíteni fognak egyben maradni,és hogy a nagy szabadságodban ne folyjál szét.

2013. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
51%

Kedves Kérdező!

Örülj hogy a szüleid fogtak és nem engedtek 15évesen buliba,hogy valakit nevelni akartak a lányukból,hogy azt akarták hogy legyen belőled valaki!

A másik: ha így fojtatod elveszíted a párod is,oda költöztél ?Akkor ő tart el?

A pénzed ne ruhára költsd ,hanem adj bele a közösbe,vegyél kaját stb,vagy lepd meg a párod,ne magadra gondolj,hanem arra hogy neked ott a barátod aki befogadott és számít arra hogy azért te is leraksz valamit az asztalra !

2013. máj. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!