Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen már bármit megtehete...

18 évesen már bármit megtehetek, de elszaladt velem a ló. Hogyan álljak le?

Figyelt kérdés

A 18. szülinapomig kb börtönben éltem, sehova (!) sem mehettem, még moziba sem a barátnőimmel.

Titokban volt párkapcsolatom, a 18. szülinapom napján költöztem hozzá.


Azóta úgy érzem, bármit megtehetek, amiről addig szinte nem is hallottam.. Van már 3 piercingem, most tetkót akarok, bulizni járok, sajnos rossz helyekre..

Diákmunkázok, de az összes pénzt elverem hülyeségekre, egy csomó ruhát vettem, mert végre úgy öltözködhetek, ahogy én akarok, nem anya ruháit kell hordanom.. Csakhogy van már kb 50 felsőm, 14 melltartóm, van, amit még 1x sem vettem fel..


Szóval elég nagy túlzásokba estem, de nem tudok leállni... Piercinget sem akartam, elsétáltam egy ilyen hely mellett, elborult az agyam, bementem és kilövettem..


2013. máj. 7. 19:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%
Még tedd fel ezt a kérdést 50x, jó?
2013. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Illetve azt sem tudják, hogy jelenleg hol lakok.
2013. máj. 7. 19:51
 23/33 A kérdező kommentje:
Egyszer sem tettem még fel, de semmi gond!
2013. máj. 7. 19:51
 24/33 anonim ***** válasza:
Milyen diákmelóval lehet annyit keresni, hogy 50 felsőt meg 14 melltartót veszel, 3 piercinget csináltatsz és mellette van pénzed megélni is? Mert akkor én otthagyom az állásom és megyek diákmelózni! Én nagyon örülök, ha havonta 1-2 új cuccot tudok venni magamnak.
2013. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szakmát akarsz tanulni, de igazából nem is ez a lényeg.

Én főképpen arra reagáltam, hogy a lógásokat hagyd abba. ÉS nem azért, mert számítana, hogy irodalomból négyes leszel-e vagy ötös, hanem azért, mert (tapasztalat!), ha az ember egyszer elkezdeni, akkor nehéz abbahagyni.

És tanulhatsz te akármilyet szakmát, de ha onnan is lógsz, akkor félő, hogy mehetsz a diplomások mellé a Mekibe.


Nem bántásként mondom, inkább csak azért, mert ezt a lógás részét én is átéltem, és nem éri meg.

2013. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

1 felső 500 ft, melltartó 900 ft

És ezeket fél év alatt vettem meg.

2013. máj. 7. 19:56
 27/33 anonim ***** válasza:

Jó tippeket írtak az eddigi válaszolók is, én még azt tenném hozzá, hogy semmi baj, ha most kiélnéd magad, de inkább válassz minőségi programokat. Pl. ne bulizz annyit, ne vegyél felesleges dolgokat, inkább menjetek állatkertbe, vidámparkba, vagy akár ejtőernyőzni, ha extrémebbet szeretnél.

25N

2013. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Drága priviben írók, képzeljétek, nem "kúrok félre"! Lehet, hogy ti ezt csinálnátok, de én NEM!
2013. máj. 7. 21:05
 29/33 anonim ***** válasza:
Én amikor nem akarok hülyeségre költeni sose viszek magammal pénzt :D vagy annyit nem hogy pl vegyek még 5 pólót.
2013. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt felesleges mindent a szüleidre kenni. Ha te magad is észreveszed, hogy rossz úton jársz, akkor elvileg tudod, hogyan is kellene élned. Elcs.szték, de ez nem jogosít fel téged arra, hogy te magad is elcs.szd. Plusz: nem élhetsz vissza a párod végtelen türelmével, mert azon kapod magad, hogy elveszíted. Támasz és korlátok nélkül maradsz, holott a felnőtt lét egyik alappillére, hogy saját magadnak kell felállítanod a "korlátaidat", azaz azokat az elveket, amik mentén élni szeretnél.

Elképzelhető persze, hogy szakemberre is szükséged lesz ehhez.


Szerintem alapvetően önfegyelemre és rendszerre van szükség az életedben, pénzügyi meg egyéb téren is.

Sok dolgot élből elutasítasz, nem az önálló meggyőződésed miatt, hanem mert tetszik, hogy olyasmit képviselhetsz, ami a szüleid 'nevelésével' teljesen ellentétes.

Valóban arról lehet szó, amit írtál: átestél a ló túloldalára. Ha a szüleid azt mondták: 'fehér', te rögtön rávágod: 'fekete', holott az arany középút lenne az ideális.


Láttam már hasonlót. A csajszit mindentől tiltották, de semmi szeretetet nem kapott. A szabadulása után rögtön a piához nyúlt, mint valami revans az elk.rt nevelés miatt, csakhogy ezzel nem a szüleit büntette, hanem saját magát indította el a lejtőn. Onnan pedig minél lejjebb csúszol, annál nehezebb visszamászni.


Ne várd meg, míg megcsömörlesz a buliktól és a szabadságtól, mert addigra lehet, nem lesz melletted senki, csak felszínes kapcsolatok, egy halom ruha, sok kibulizott éjszaka.


A hirtelen jött szabadságtól mindenki megrészegülhet egy időre, de ha hosszútávon is fennmarad ez az állapot, akkor ott folytatod az életed tönkretételét, ahol szüleid abbahagyták, csak épp a másik oldalról.

20L

2013. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!