Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen már bármit megtehete...

18 évesen már bármit megtehetek, de elszaladt velem a ló. Hogyan álljak le?

Figyelt kérdés

A 18. szülinapomig kb börtönben éltem, sehova (!) sem mehettem, még moziba sem a barátnőimmel.

Titokban volt párkapcsolatom, a 18. szülinapom napján költöztem hozzá.


Azóta úgy érzem, bármit megtehetek, amiről addig szinte nem is hallottam.. Van már 3 piercingem, most tetkót akarok, bulizni járok, sajnos rossz helyekre..

Diákmunkázok, de az összes pénzt elverem hülyeségekre, egy csomó ruhát vettem, mert végre úgy öltözködhetek, ahogy én akarok, nem anya ruháit kell hordanom.. Csakhogy van már kb 50 felsőm, 14 melltartóm, van, amit még 1x sem vettem fel..


Szóval elég nagy túlzásokba estem, de nem tudok leállni... Piercinget sem akartam, elsétáltam egy ilyen hely mellett, elborult az agyam, bementem és kilövettem..


2013. máj. 7. 19:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%
Pont ez lesz a vége, ha begyepesedett szülői viselkedésnek. Talán, ha hagytak volna egy kicsit élni, akkor most nem szaladt volna el veled ennyire a ló
2013. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nyilvánvaló, hogy mindez azért van, mert eddig nem tehetted. Nekem semmit nem tiltottak a szüleim soha, mégsem estem túlzásokba sem tinikoromban, sem most, 21 évesen, pedig Budapesten élek, egyedül, van pénzem, de mégis, gondolok a holnapra.


Hogy hogyan állj le? Hát, próbáld meg elképzelni az ideális jövőt, munkát, amit szeretsz és élvezettel csinálsz. Mi kell ehhez? Tanulj tovább, képezd magad, tégy az álmaidért. Nem tudom, mivel szeretnél foglalkozni, de egy tetkó, ami most "menő", később hátrány is lehet. Az állandó bulizásnak pedig súlyos következményei lesznek, pl. rettentő csúnya lesz a bőröd, a körmöd, a hajad, a szemed, a tested és a lelked. Nagyon hamar kiéghetsz, ha nagykanállal eszed az életet. Ha már most, ilyen fiatalon mindent egyszerre, azonnal kipróbálsz, mi marad későbbre?


Próbálj meg kicsit előre gondolni, saját magad miatt. Nem kell lemondanom semmiről, csak tartsd a mértéket. Költs, de tégy félre, bulizz, de pihenj is és regenerálódj, szórakozz, de tanulj is és meglátod, megtalálod az utadat és boldog, kiegyensúlyozott felnőtt leszel. :)

2013. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást, csak annyira nehéz megállni ezeket a dolgokat..

Valamelyik nap csak felültem mindenféle buszra, és mentem a végállomásig, mert kb sehol sem jártam még, csak suliban

2013. máj. 7. 19:44
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy pszichológust, mert ennek így nagyon nem lesz jó vége.

A barátod meg fogja elégelni a dolgot, és akkor költözhetsz koliba vagy albérletbe. Egyből nem lesz annyi pénzed szórni.

A sulit pedig ne cseszd el.


Az összes mindent tiltó, mindent beszabályozó szülő tanulhat a történetből, hogy mire vezet ha túlságosan féltik a gyereket mindentől, és nem tanul meg dolgokat.

2013. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Nem úgy csinálom, hogy legyen következménye. Például nyelvpiercinget szúrattam, senki sem látja. Meg köldökbe.

Tetkót sem látható helyre akarok.

Tehát ilyenekre azért gondolok..

2013. máj. 7. 19:45
 16/33 A kérdező kommentje:
A barátom nagyon türelmes, azt is bírta, hogy titokban kellett együtt lennünk, pedig az milliószor nehezebb helyzet volt..
2013. máj. 7. 19:46
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog:

- Okés, akkor ne menj egyetemre. De ahhoz, hogy mondjuk jó fodrász, sminkes, vagy nem tudom mi szeretnél lenni, bizony ahhoz is sokat kell ám tanulni és gyakorolni.

- Igen, a Mekiben diplomások dolgoznak. De milyen diplomások? Gondolom nem mérnökök, programozók, biológusok, kémikusok, stb.

Diploma és diploma sem ugyanaz, van olyan is, aminek valóban is van értéke.

2013. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Én sosem akartam egyetemre menni, nekem az sok. Mindigis jó szakmát akartam, de ők erőltették az egyetemet, beleitta magát a fejembe, hogy az kell, muszáj minden áron..
2013. máj. 7. 19:48
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos manapság a munka kérdés olyan, hogy jókor kell lenni jó helyen. Szerintem beszélj a pároddal, hogy ha együtt mentek valahova vásárolni, ne engedje, hogy mindent megvegyél, max 1 felsőt. A tetkóval és a piercinggel nincsen gáz szerintem, manapság már mindenkinek van, fiatalabb korban is, és mivel gondolsz rá, hogy hova, meg miket ezért nem hiszem, hogy ez probléma lenne, de azért ne legyél Kat Von D. :) Ez egyébként egyértelműen a szüleid hibája.. :/ Tartjátok a kapcsolatot?
2013. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Nem, azóta nem beszéltem velük.

Vettem telefont, de nem adtam meg a számomat nekik. (előtte nem volt az sem)

2013. máj. 7. 19:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!