Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha édesanyád ezt...

Mit szólnál ha édesanyád ezt híresztelné?

Figyelt kérdés

Vőlegényem fizette a jogosítványom, és kaptam tőle egy autót is.


Anyám pedig mindenkinek úgy adja elő hogy ő fizeti a jogsit, meg testvéremmel együtt vettek nekem egy autót, mert ne hogy megtudják hogy a barátomtól kaptam, de kinek mi köze hozzá. Mert ugye milyen rosszul venné ki magát ez a helyzet! Hányok tőle, hogy olyan nagyra van.


2013. ápr. 27. 12:45
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
44%
ne haragudj de akkár hány éve vagytok is együtt egy autó+jogsi tul nagy ajándék, és az emberek rosszat gondolnának rólad.. anyum több mint 15 éve van együtt a barátjával, de bárhová mennek felesbe fizetik, mert anyám nem akar kitartott lenni
2013. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
24%
8 De pont arról szól. Értsd meg, egy normális nő, aki számára a pasi nem egy pumpolnivaló egyed, az nem fogad el ilyet, még ha a pasi 100 db kocsit is tudna neked ajándékozni.
2013. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
35%

Csak a háttérinfók tekintetében tud az ember a feltett kérdésedre válaszolni, nem értem, miért nehezményezed. Te kérdeztél rá, nem emlékszel?


Én is azt gondolom, hogy anyád kvázi szégyelli, hogy megvásárolható vagy. Normális nő ilyen nagy ajándékot nem fogad el a pasijától, főleg, hogy csak jártok, még csak élettársak sem vagytok.

2013. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
42%
Nem kiosztanak, hanem te kérdezted miért teszi azt amit tett. Költözzetek össze minél hamarabb és akkor lehet azt mondani, hogy együtt vettétek a kocsit.
2013. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
73%

És ha vőlegényed visszahallja, hogy az anyukád állt mindent akkor mi lesz? Minek kell hazudozni? Amúgy meg nincs abban semmi szégyellnivaló, hogy vőlegényed fizette.

Látod, szeret és bízik benned.

2013. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
55%
Ne hallgass a rossz indulatú emberekre. Semmi kivetni való nincs abba, hogy a párod vesz neked autót.
2013. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
26%
17 Senki nem rosszindulatú, hanem van olyan ember aki megvásárolható, és van olyan aki nem, van olyan ember aki kihasználja a másikat, és van olyan aki nem(pedig a lehetősége meg volt rá mondjuk ezerszer).
2013. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
88%

Az én jogsimat a szüleim fizették még 18 éves koromban, autót sosem kaptam volna tőlük, ezt le is szögezték. Nem azért, mert irigyek, vagy mert nem tehetnék meg, hanem mert az ő elveik szerint, amire én keresem meg a pénzt, azt később jobban becsülöm.

Jelen pillanat nincs autóm, a páromnak viszont akad több is. Egyszer elvitt egy autókereskedésbe, hogy nézzem ki, melyiket szeretném, megveszi nekem. Nem fogadtam el, szerintem ez hosszú évek után is túl nagy ajándék, hiába tudom, hogy ez neki nem jelentene gondot. Végül abban maradtunk, hogy inkább már az egyik meglévő autóját bocsátja rendelkezésemre, ami ugyan marad az ő nevén, de akkor használom, amikor csak szeretném. Számomra ez így volt elfogadható, még ha a fenntartását (kivétel tankolás) anyagilag ő is rendezi.

Hiába vagyunk évek óta együtt, engem olyan értékrenddel neveltek, hogy ne akarjak anyagilag senkire támaszkodni, ne akarjam, hogy valaki olyanokat vághasson a fejemhez, hogy "bezzeg én mennyi mindent alád tettem", illetve ajándékokból is csak olyat fogadjak el, amit viszonozni tudok.

Az más kérdés, ha már közös kasszán éltek és közös megegyezéssel, közös kasszából fizettétek ezeket.

2013. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs semmi szégyellnivaló abban,hogy a vőlegénye vett neki egy autót.
2013. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Sosem használtam ki a párom, a párom nem egy értelmi fogyatékos hogy ki tudjam használni! Szerencsére fel emelkedett és sikeres a szakmájában. Míg régen csak szociális segélyt kapott és akkor is vele voltam.
2013. ápr. 27. 13:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!