Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha az édesanyád...

Mit szólnál, ha az édesanyád ezt mondaná? Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Minap beszélgettünk,és feljött a családi házunk,hogy eladni,ő meg erre azt mondta,hogy nem adná el,mert legalább megmarad a testvéremnek.Testvérem még otthon él.Nekem megvan a saját lakásom,amiért én dolgoztam meg,és nem is tartanák a házra igényt,nade ilyet mondani?Én nem tudnám az egyik gyerekemnek ezt mondani.
2012. jún. 7. 11:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Isten hozott a valóéletben..
2012. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Úgy tűnik a tesód örökli majd a házat.
2012. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
20%

Mi a probléma?

Van saját lakásod, miért ne lehetne akkor ez a testvéredé?

Istenem, d jó, hogy nekem jó a kapcsolatom a testvéremmel és nem irigykedünk egymásra, mindenben segítjük egymást. Sajnálom, hogy te ezen fennakadtál.

2012. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Gondolta, neked meg van a saját lakásod, neked már nincs rá szükséged. Ne aggódj, a köteles rész így is, úgy is jár, ha meghalna a mama.
2012. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

Hát nekem azért furcsa...

Ha a gyerekeimről és az én házamról lenne szó, én azt mondanám nekik, hogy 50-50. Aztán ha az egyik lemond a másik javára, az az ő dolguk. Ez a felnőtt életben olyan helyzet, mint most, mikor még kicsik, és az egyik nem kéri a csokit, mert neki van máshonnan.

2012. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Beszéld meg mutteroddal, hogy részesüljetek 50-50%-os arányban.

Velem is volt valami hasonló, lesújtó érzés volt. Azóta megoldódott.

2012. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem arról megy ,hogy aggódok,és jó kapcsolatom van a testvéremmel.Nekem az furcsa hogy ezt így mondta,soha nem beszéltünk erról,nekem nem is kellene a ház,és nem bánnám,ha a tesómé lenne.DE én azt mondom,hogy vagy mind a két gyeremet bebiztosítom majd,és nem teszek különbséget,akkor sem ha az egyiknek lesz már lakása.
2012. jún. 7. 12:06
 8/29 anonim ***** válasza:
39%

"azt mondta,hogy nem adná el,mert legalább megmarad a testvéremnek."

Már ne haragudj, de ezzel mondott olyasmit, hogy nem kapod meg a részed, vagy esetleg nem kell majd kifizetnie a tesódnak feléd a felét? Szerencsétlen..... még meg sem halt, és már vita van. Nekem inkább ez a furcsa!

2012. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
12:03 pont így gondolom.Valószínű én is lemondanák a részemről,de így kijelenteni szerintem furcsa.
2012. jún. 7. 12:09
 10/29 anonim ***** válasza:
29%

Nincs ebben semmi megbotránkoztató.

Mi hárman vagyunk testvérek.(3 lány) Egyedül a húgomnak nincs még lakása.Nekem és a nővéremnek van. Apám is azt mondta hogy nem adja el a házát,mert ha meghal,jó lesz a húgomnak. Ahogy mondta: Legalább úgy halok meg,hogy tudom mindhárom lányom biztonságban él,és fedél van a fejük felett. Mi teljesen egyetértettünk vele. Én nagyon szeretem a húgomat,és soha nem áldoznám fel a testvéri szeretetet egy ház miatt. Mivel most a húgom az aki "hajléktalan" így ha az apám nem is mondta volna amit mondott,mi a nővéremmel akkor sem osztozkodtunk volna,hanem lemondtunk volna a húgom javára..

Én megértem anyudat. Ő is csak azt akarja,hogy ha egyszer meghal mindkét gyereke nyugodt,biztos körülmények között legyen..Mi ebben a rossz?

2012. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!