Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha az édesanyád...

Mit szólnál, ha az édesanyád ezt mondaná? Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Minap beszélgettünk,és feljött a családi házunk,hogy eladni,ő meg erre azt mondta,hogy nem adná el,mert legalább megmarad a testvéremnek.Testvérem még otthon él.Nekem megvan a saját lakásom,amiért én dolgoztam meg,és nem is tartanák a házra igényt,nade ilyet mondani?Én nem tudnám az egyik gyerekemnek ezt mondani.
2012. jún. 7. 11:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
30%

Lányoknál ennek annyira nincs jelentősége ha a férjük úgyis a seggük alá tol egy házat.


De könyörgöm hülyére dolgoztam magam hogy legyen egy saját lakásom, hitel nélkül, erre a hugicám kapott egy tip top családi házat! (nem lakást). Én azért cseppnyi igazságtalanságot érzek.

2012. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

ma 12:08


azt hiszem nem kéne mást leszerencsétlenezni, azért mert neked más a felfogásod. Mi alapon mondasz ilyet mondd meg? És a gyengébbek kedvéért: Nem arról van szó, hogy sajnálja a testvérétől, nem kell mindjárt lehurrogni a kérdezőt, előbb tanuljatok meg szöveget értelmezni. Ki kéri a véleményünket!


Amúgy szerintem is furcsa, testvériesen kéne elosztani ezt a pénzt, ha ne adj isten arról lenne szó, nem különbséget tenni, de ugye ahány ember, annyi féle felfogás.

2012. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"azt hiszem nem kéne mást leszerencsétlenezni, azért mert neked más a felfogásod"

Már ne is haragudj, de nem a kérdezőre alkalmaztam a szerencsétlen jelzőt, és nem is negatív értelemben használtam! Az Anyukájára gondoltam, hogy Szerencsétlen, még meg sem halt, már megy a harc!

Vili??? Inkább olvasd el kétszer, mint egyből letámadsz!

2012. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
:D Hát mert aztán az alany nem mindegy.:D tudod mit? Akkor az úgy jóóóó, az úgy normális.:)
2012. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
12:17-igen ezaz,amit én nem tudnák megcsinálni,hogy az egyik gyereknek veszek házat,a másiknak meg semmi.Megértem,hogy igazságtalannak tartod.
2012. jún. 7. 12:40
 16/29 anonim ***** válasza:
91%

A szülők után a gyerekek egyenlő arányban örökölnek. Akkor is, ha csak az egyikre "hagyják" a házat, amennyiben nem bizonyítható, hogy a másik nem érdemelte meg (elég súlyos indok kell!).

A testvéred lakhat a házban, de ha szükséged van a pénzre, ki kell fizetnie téged, ha nem tud, el kell adnia és abból kifizetni.

Anyukád nem igazán ismeri a jogszabályokat.

Egy esetben lehet a testvéredé: ha még életükben neki ajándékozzák.

2012. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem. "nekem nem is kellene a ház"

Akkor mit problémázol? Azért fusson anyukád felesleges köröket, hogy utána te nagylelkűen úgy csinálhass mintha lemondanál valamiről, ami amúgy sem kell, és ettől meglegyen a lelki békéd? Furcsák az emberek.

2012. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Szerintem igenis az lenne a normális,hogy lemond az egyik gyerek róla,ha nem kell neki.Ugyanis egy 20milliós értékű házról beszélünk,ami ha nem is kell,de a pénz lehethogy jól jönne.Benne van azis a pakliban,hogy ő vesz egy garzont magának,tehát nem arról beszélünk csak,hogy kifog örökölni.
2012. jún. 7. 13:10
 19/29 anonim ***** válasza:
16-os válaszoló jól mondja. Neked mindenképpen járna a kötelesrész.
2012. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Van előre megírt végrendeletük? Mert ha nem, akkor fele-fele arányban örököltök, és ki kell téged fizetnie a házból.
2012. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!