Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha az édesanyád...

Mit szólnál, ha az édesanyád ezt mondaná? Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Minap beszélgettünk,és feljött a családi házunk,hogy eladni,ő meg erre azt mondta,hogy nem adná el,mert legalább megmarad a testvéremnek.Testvérem még otthon él.Nekem megvan a saját lakásom,amiért én dolgoztam meg,és nem is tartanák a házra igényt,nade ilyet mondani?Én nem tudnám az egyik gyerekemnek ezt mondani.
2012. jún. 7. 11:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
94%
Mi is 3-an vagyunk tesók. De nálunk nincs vita, mert a húgomra írattak mindent a szülők, még amikor kicsik voltunk. Ez ellen sose lázadtunk, más nyitotta fel a szemem, h a szülőknek mindhárom gyereküket egyformán kellene szeretniük és mindenkinek egyformán adni, ha már adnak. De nekem sose kellett otthonról egy rozsdás kanál se. Engem gyakorlatilag pucér s.ggel engedtek ki a nagyvilágba. Amink van, azt magunknak köszönhetjük a párommal. Nem érdekel, h semmit nem öröklök a szüleim után. De: még nincs gyerekünk, de már arra gyűjtögetünk, h neki legyen mit adnunk útravalóul.
2012. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
anyukád a tulajdonos, arra hagyja akire akarja. Mivel neked már van saját, és a tesódnak nincs így a tesódé lesz.
2012. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nem csak Neked furcsa, Nekem is!

Te összegürcöltél egy lakásra valót, amíg a testvéred otthon élősködött a szüleitek nyakán. Erre anyád azt mondja, hogy Neked már van lakásod, ezért a szülői családiházat!! a testvéredre fogják hagyni. Ez megbocsáthatatlan igazságtalanság lenne a részükről és ne hagyd magad kisemmizni. (Oda ajándékozhatják a tudtod nélkül is)

Ha magadra nem gondolsz, gondolj a leendő gyerekeidre, lehet hogy az Ő továbbtanulásuk vagy életkezdésük függ majd ennek a fél családi háznak az árától.

Nagyon furcsa gondolkodású emberek lehetnek a szüleid, vagy Téged nem szeretnek annyira, mint a testvéredet.

Ha Veled történne valami ami miatt elveszítenéd az összegürcölt lakásodat, akkor mi lenne?

Vagy mondd azt, hogy eladtad és a pénzt elrabolták.

Akkor is csak a tesód kapná meg?

Ááá! Nem értem, hogy lehetnek az emberek ilyen undorítóak

a saját gyerekükkel! Sajnállak, nem kellet volna rendes, dolgos, spórolósnak lenned, most nem lenne ilyen gondod!:-( Fura egy világ!

2012. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Pont így gondoltam én is,ahogy írtad.Én ezt biztos nem tenném meg egyik gyerekemmel sem,nade mindenki más.

Köszönöm a válaszokat.Persze tudom,hogy anyukám a tulajdonos,és hogy annak adja a házat akinek akarja,nem is ez volt a kérdés lényege.

2012. jún. 8. 11:34
 25/29 anonim ***** válasza:
Ha kicsit is utánaolvasol, tudhatnád, hogy ha meghalnak a szüleitek, a családi ház annyi részre oszlik, ahányan vagytok. Tehát, ha két testvér van, 50-50. Ezt nyilván anyukád is tudja. Az, hogy neked van házad, és ő úgy látja, hogy így tud a testvérednek segíteni szerintem nem baj. Hisz a felét majd úgyis ki kell csengetnie neked, nem kell lemondanod róla. Szerintem anyukád csak ésszerűen gondolkozik, hisz ha jó állapotú a ház, felesleges eladni, most semmit se kapnátok érte, lehet, hogy meg se vennék.
2012. jún. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ha neked megvan a magad lakása, örülj neki, hogy a testvéreddel nem kell osztozkodni a szüleidén. Ha -ne adj isten- meghalna anyukád, ha nincs végrendeletben megszabva, kire hagyja, akkor automatikusan a fele fele a testvéreknek. Miért akarod a házat, ha neked már ott a tied? Tudom bosszantó lehet a gondolat, hogy te a tiedért meg dolgoztál, és a tesódnak meg az "ölébe hullik". De ha nem lenne házad, akkor menne a mizéria, hogy akkor ki fizesse ki a másikat a házból, ki maradjon stb....
2012. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ez sosem egyszerű. Esetleg kérdezd meg miért gondolja így?

A szülőktől amit kapunk az "ajándék".

De megértem amit érzel.

Kifosztva érzeném magam, és csak másodsorban azt hogy elég leleményes, ügyes és kitartó vagyok ahhoz hogy megteremtettem már egy lakásra valót.

Lehet anyud sem gondolt bele hogy a testvéredet nem fogja motiválni az ha megkap mindent.

Beszéld meg velük az érzéseid, mert akkor legalább te megtetted a részed.

Elmondtad te hogyan érzel.

Anyukád lehet csak nem gondolta át a te nézőpontodat.

2012. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,hogy édesanyád ezzel nem téged akart kisemmizni,csupán jó szemmel látja,hogy ugyan a lakás 20 milliót ér,de manapság nem tudod ennyiért eladni,sőt...Tehát csak nem akarja elherdálni a házat,hiszen eladjátok szinte telekárban és neked jól jön annak az összegnek a fele,de a tesód csak valami lepusztult lakáshoz tud abból a pénzből jutni.Arról nem is beszélve,hogy még él édesanyád,így eleve három felé oszlana az összeg.A másik meg,hogy nem ráérsz még ezen agyalni.Nem tudom ki hogy van ezzel,de a szüleim dolgoztak meg a lakásért,nem fogok követelőzni,főleg nem akkor amikor még élnek.
2012. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk testvérek.Kettőnknek már volt saját családja, lakása, amikor apám egyszerűen az otthon maradt testvérünkre íratta a házat. Örökségnek annyi.Amikor anyuék mindketten elmentek, öcsikém ott maradt a házban, mert az az övé, mi ketten pedig csak néztünk, mert egy kanalat se hozhattunk el.Azóta időnként sírdogál, hogy kikapcsolják a villanyt, lekötik a vizet, mert nem bírja fizetni.Különösebben nem hat meg.
2012. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!