Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azt bántják, aki felelős...

Miért azt bántják, aki felelősséget vállal és nem azt, aki elmenekül?

Figyelt kérdés

Gyermekem apja kalap-kabát elment. Én itt maradtam egy csecsemővel. Történt ez már 4 éve.

Az elmúlt négy évem arról szólt, hogy minden erőmmel fenntartsam magunkat. Segítség híján tény, hogy ez azt jelentette, hogy senki és semmi másra (magamra sem) nem volt időm.

Tehát nem tudtam tanulni járni (hova tettem volna a gyermeket), nem tudtam művelődni, magamat külsőleg ápolni...a napjaim kemény munkával teltek, a szabadidőm pedig csakis a gyerekkel.

Mostanra pontosan érzem, hogy butultam, csúnyúltam, fásultam...

Gyermekem apja előkerült. Lediplomázott, jól fésült, szép autóban ül, nősülni készül.

Persze sem engem, sem a gyermekét nem látogatott meg. Még soha egy fillért nem fizetett gyerektartást (jogi tanácsot nem kérek, végigjártam az utat, behajthatatlan...)


A környezetem pedig a szemembe mondja, hogy az én életem nem normális, hogy a szépreményű okos, szép nőből ilyen lettem az csakis az én hibám. Mert hibának tartják, hogy alárendeltem magam a gyermekemnek, hogy érte éltem. Nézzem csak meg a volt párom, bezzeg ő tudja, hogyan kell élni.


??? Csak nézek ki a fejemből.

Nem áldozati bárányt játszok, meg hősi érdemrendet sem akarok. Csak azt tettem, amit kellett. Nem volt választásom. Vagy hagytam volna sorsára a gyermekem?????


2013. márc. 22. 07:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 A kérdező kommentje:

59-es

Teljesen igazad van.

A belső motivációm kb. addig tart, amíg el nem kezdek olyan fáradtságot érezni, hogy mindent feladok. Erre mi lehet a megoldás?

2013. márc. 22. 12:56
 62/68 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként #39, ez elsőre elkerülte a figyelmem, de most jót vidultam rajta: "Bezzeg ha körülmetélésről van szó, vagy csak egy kutya kiheréléséről, akkor könny szökik a férfiak 90 %-ának szemébe, ezt már megfigyeltem. Érdekes."

Rám férfira ez tökéletesen igaz, sőt, láttál volna, amikor a 2 lánycicánk ivartalanításáról volt szó... nincs a GYK-n az a "megátalkodott ősanyuci" aki a para és a hisztéria akkora keverékét mutatta be, mint én akkor... ezt el kell ismernem, a zasszony saját állítása szerint még nem látott annyira felszabadultnak, mint amikor kiderült, hogy munkába menet koccant a doki, úgyhogy elmarad a műtét...:))

Na, ezért is tartom közröhejnek, amikor egyes hölgyek sztereotip módon "lelketlennek", "szívtelennek", "sivárnak" és hasonlóknak próbálják beállítani a nem magzatvédő állásponton lévő férfiakat, amikor sok esetben valójában sokkal lelkisebbek, mint a párjuk... csak másként.

2013. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:

Kérdező (#61), talán az a megoldás most már a saját dilemmáidra, hogy jóban kell lenned a saját meghozott döntéseddel, a saját értékrendeddel, pláne, hogy erre senki sem kényszerített, hanem a saját döntésed volt. Egyszerűen az van, hogy az ember általában nem járhat be két utat, már az is nagy mázli, mondhatni kiváltság, ha ő dönthet, hogy melyik úton kiván járni. Te úgy döntöttél, hogy a gyerekvállalást preferálod a karrierrel szemben, a te döntésednek tehát az az evidens következménye, hogy a gyerekvállalásban előrébb, a karrierben meg hátrébb tartasz, mint az, aki nem így döntött.


Az egy másik kérdés, hogy téged valszeg tudat alatt az irritál ebből a szituból, hogy saját meggyőződésed szerint te "helyesen" az exed meg "helytelenül" döntött, és neked meg azzal kell szembesülnöd, hpogy az élet nem szolgáltat eszerint "igazságot". Na ya. De valójában ebben nincs helyes meg helytelen döntés, mindenkinek van egy saját értékrendje, és saját "helyes" meg "helytelen" útja. Te a gyereket akartad és neked gyereked van, az ex párod meg karriert akart, neki az van. Ennyi.

2013. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 A kérdező kommentje:

63

Igen és nemcsak tudat alatt, hanem tudatosan is. Persze ezért nem jutalmat várok, vagy kimondott elismerést, csak annyit, hogy ne fordítsák ki éppen az ellenkezőjére.


Mert igen én csak ennyit tettem le az asztalra úgymond. Nem tudok nagyon mást felmutatni, mint azt, hogy van egy csodálatos kisfiam, akinek egyedül képes voltam és vagyok mindent megadni. Csak ő az, aki által értékesnek érezhetem magam. Mások számára pedig ez egyenlő a nagy nullával.


Egyszer láttam egy Hajdú Péter által vezetett műsort, amiben Havas Henriknek átadta a kérdező szerepét, Havas meg a feleségét Sarka Katát interjúvolta.

Most ne akadjon fenn senki a szereplőkön, nyilván egyikük sem egy példakép, nem is ezért hozom fel, csak egy számomra emlékezetes mondatért. Tehát adott volt egy 21-22 éves kétgyerekes anyuka, akitől megkérdezte Havas, hogy mégis mit tett le az asztalra eddigi életében, mire Sarka Kata elmondta, hogy ő két gyermeket akart fiatalon szülni, ez volt a célja és ezt elérte. Erre pedig Havas végtelenül gúnyosan odavetette, hogy ugyanmár ez mi? Tehát nem csinált maga semmit.


Nem véletlenül maradt meg ez bennem. Szeretnék úgy élni, hogy büszke lehessek arra, amilyen utat választottam, de ez nem megy, ha ennek az ellenkezőjét, ha a gúnyt és a vádakat kapom vissza.

2013. márc. 22. 14:10
 65/68 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, a példád kiváló... Havas "tanár úr" egy abszolút közismert tahó, nagyon-nagyon függő személyiségnek kell lenni annak, aki Havas Henrik véleményére bármit is ad.

Na, ezzel szemben a világban meg az van, hogy az ember vagy elvan a langyos büdösben, és akkor senki nem fog róla se rosszat se jót mondani, él, de minek... vagy ugye meghoz döntéseket és csinál dolgokat, és akkor ez az emberek egyik felének tetszeni fog, a másik felének meg nem, markáns pozitív és markáns negatív vélemények lesznek a dolgairól, hisz a fény meg az árnyék együtt jár.

Szóval ne légy függő személyiség, ha te egyszer döntéseket hoztál és léptél, akkor ne várd azt, hogy ezzel mindenki egyetértsen, a te életeddel magadnak kell elszámolni, és nem a szomszédnak, neked kell, hogy megfeleljen, nem a szomszédnak, egy vélemény mellé nézd meg mindig azt is, hogy azt ki mondja.

(mondom ezt úgy, hogy én se értek egyet a te döntéseddel, de elfogadom azt a jogod, hogy a saját életed a saját értékrended szerint éled.)

2013. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:

'Nem tudok nagyon mást felmutatni, mint azt, hogy van egy csodálatos kisfiam, akinek egyedül képes voltam és vagyok mindent megadni. Csak ő az, aki által értékesnek érezhetem magam'

Ezzel csak az a baj, hogy egyszer a gyereked felnő, és a saját életét fogja élni. Akkor pedig 1, te egyedül maradsz és tényleg nem lesz semmid amire büksze legyél, ami szórakoztat stb. 2, Elronthatod a gyereked nevelését ezzel. Magadhoz láncolod, rátelepedsz ha nagy lesz stb. Ezért nem tetszik másoknak.

2013. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
52%

Mostmár tlejesen felesleges mutogatni akárkire,ketten csináltátok meg ,ez van.

Mondjuk ezt baromi érdekesnek találom,hogy itt a gyk-n minden 2.gyerek védekezés mellett fogant,tekintve,hogy én pl (és nem hiszem,hogy valamiféle mágus vagyok-vagyunk még oskan mások is ,rajtam kivül) 15 évig tudtam úgy védekezni,hogy nem estem teherbe.


A jelenlegi problémára visszatérve,sűrgősen szerezz értelmet az életednek a gyereken kivül is . Nyelvet tanulni nem tudsz ? itt ülsz az internet előtt például.. mozogni ? több tízezer aerobik meg torna,jóga,anyámkínja DVD van a neten amikhez még a szobából se kell kimozdulni. A külsőddel mi a gond még? hajatfesteni ,vágatni 1 órát vesz igénybe ..

Más ezt 3 gyerek és munka mellett megcisnálja. És nem szuperhős .. nincs vele semmi gond ha te nem,de akkor ne is csodálkozz,ha mások megjegyzik . Gyerekkel együtt is lehet közösségbe járni (mi is azt csináljuk) más anyukákkal,vagy akár gyerektelen párokkal,kutyá tsétáltatni stb ezek semmibe nem kerülnek,és mégsem ültök otthon.

2013. márc. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
szerintem kezdj el írogatni valami kisgyerekes fórumra, barátkozz össze az ottaniakkal, aztán tegyél közzé egy olyan topikot, hogy "Győri és környéki egyedülálló anyukák", és kezdj el ott szervezni egy ilyet, hogy egyszer te vigyázol az ő gyerekükre, egyszer meg ők a tiédre. addig elmehetsz jógázni, társas kapcsolatokat ápolni, satöbbi. plusz új barátaid is lehetnek ezek az anyukák. sok sikert! :)
2013. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!