Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azt bántják, aki felelős...

Miért azt bántják, aki felelősséget vállal és nem azt, aki elmenekül?

Figyelt kérdés

Gyermekem apja kalap-kabát elment. Én itt maradtam egy csecsemővel. Történt ez már 4 éve.

Az elmúlt négy évem arról szólt, hogy minden erőmmel fenntartsam magunkat. Segítség híján tény, hogy ez azt jelentette, hogy senki és semmi másra (magamra sem) nem volt időm.

Tehát nem tudtam tanulni járni (hova tettem volna a gyermeket), nem tudtam művelődni, magamat külsőleg ápolni...a napjaim kemény munkával teltek, a szabadidőm pedig csakis a gyerekkel.

Mostanra pontosan érzem, hogy butultam, csúnyúltam, fásultam...

Gyermekem apja előkerült. Lediplomázott, jól fésült, szép autóban ül, nősülni készül.

Persze sem engem, sem a gyermekét nem látogatott meg. Még soha egy fillért nem fizetett gyerektartást (jogi tanácsot nem kérek, végigjártam az utat, behajthatatlan...)


A környezetem pedig a szemembe mondja, hogy az én életem nem normális, hogy a szépreményű okos, szép nőből ilyen lettem az csakis az én hibám. Mert hibának tartják, hogy alárendeltem magam a gyermekemnek, hogy érte éltem. Nézzem csak meg a volt párom, bezzeg ő tudja, hogyan kell élni.


??? Csak nézek ki a fejemből.

Nem áldozati bárányt játszok, meg hősi érdemrendet sem akarok. Csak azt tettem, amit kellett. Nem volt választásom. Vagy hagytam volna sorsára a gyermekem?????


2013. márc. 22. 07:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
74%
# 50, az sokkal szomorúbb lett volna ha megszüli, nincs apja, nyomorognak, nincs jövőképe és el van rontva minden a hölgy önzősége miatt. Azóta nekem is és neki is sokkal komolyabb kapcsolataink vannak, jobb ez így.
2013. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
Digo, na ya, én úgy jártam anno, hogy megszülte az exem, és egy ideig még együtt is maradtunk - na ennél rosszabbat rajzolni nem tudnék... bár már néhány kérdésnél, ahol ez előkerült többen rámutattak, hogy ez is az én hibám, mert miért maradtam velük, ha egyszer nem akartam...
2013. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
82%
Még nem olvastam végig, csak addig, hogy győri vagy. Én soproni. Milyen időközönként kellene rá vigyázni? Napközben inkább vagy este fele? Én szívesen vigyázok rá.
2013. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
Oké. De nekem nem kell mondanod, én sem mondtam rá semmit. Nyilván a hölgy beleegyezett az abortuszba, hisz máshogy nem lehet. Ő döntése is volt. Nem erről van szó. Viszont ha megtartja akaratod ellenére, és most eltekintünk attól, hogy erkölcsileg ki melyiket tartja elfogadhatónak, akkor bizony az a gyerek ott lenne, és nem ő tehetne arról, hogy a szülei nem tudtak megegyezni. A gyerekkel szemben inkorrekt, nem pedig az anyjával, ha valaki lelép ilyen esetben. Lehet mással igazolni, de így van.
2013. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
48%
Szintén soproni. :)
2013. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
52-es nem arról van szó, hogy maradjon konkrétan egy fedél alatt velük. Arról van szó, hogy azért néha segíthetne, pl anyagilag vagy vigyázhatna rá stb.
2013. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:

"A gyerekkel szemben inkorrekt, nem pedig az anyjával, ha valaki lelép ilyen esetben." - lehet... ha nem lép le, az meg maga a pokol, és később azért is ő lesz a felelős sokak szemében...

Tudod, milyen az, amikor az ember minden nap minden órájában a saját kudarcával kénytelen szembesülni?

2013. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
#56 - ezt azután láttam, hogy már beírtam az előzőt, és ez alapvetően még igaz is... csak tudod, ez egy olyan dolog, hogy nincs benne megállás, mert makacsul tartja magát a "majd megenyhül"-vakhit... ha egyben segítesz, kapsz cserében 2 elvárást, ha kettőben, akkor négyet...
2013. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

"Kellene valaki, aki motivál és irányít, nem hagyja, hogy feladjam."


Nekem ez szúrja a szemem. Szerintem ezért érzed úgy, hogy rossz helyzetben vagy.


Az igazi motivációt önmagadban kell megtalálni. Elolvasol egy könyvet, megnézel egy filmet, és inspiráltnak érzed magad, hogy elkezdj változtatni. Az a saját motivációd, csak fel kell ébresztened. SOHA ne függjön az érzelmi jóléted másoktól. Amit mások adnak, az plusz legyen.


A gyereked is azt látja, hogy csak vársz, szenvedsz, nem tudsz mit csinálni. Eltanulja tőled. Tudom, miről beszélek, mert én is borzasztó nehezen határozom el magam, nehezen állok neki megoldani a problémákat, de ha egyszer megteszem, az önbizalmam az egekig szárnyal, hogy teljesen egyedül képes voltam erre.


Tartozol magadnak ennyivel.

2013. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:

Örülök a soproniaknak...

Apuka is soproni :)


Szoktál Győrbe járni? Mert azért olyan nagyon közel nem vagyunk egymáshoz...

Most egyenlőre amúgy boldog lennék, ha néha hétközben délután, munka és ovi után lenne egy-két szabad órám.


A civil önszerveződés szuper gondolat. Ehhez kellene egy rátermett szervezőképességgel megáldott ember. Most belegondolva nem is értem, hogy miért nincs ilyen már...illetve dehogynem eszembe jutott. Korábban volt egy ismerős, a szomszéd lépcsőházban akivel meg is lett beszélve, hogy felváltva vigyázunk a gyerekeinkre. Aztán az lett belőle, hogy rájött ebből üzletet lehet csinálni és ebből él.

2013. márc. 22. 12:43
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!