Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azt bántják, aki felelős...

Miért azt bántják, aki felelősséget vállal és nem azt, aki elmenekül?

Figyelt kérdés

Gyermekem apja kalap-kabát elment. Én itt maradtam egy csecsemővel. Történt ez már 4 éve.

Az elmúlt négy évem arról szólt, hogy minden erőmmel fenntartsam magunkat. Segítség híján tény, hogy ez azt jelentette, hogy senki és semmi másra (magamra sem) nem volt időm.

Tehát nem tudtam tanulni járni (hova tettem volna a gyermeket), nem tudtam művelődni, magamat külsőleg ápolni...a napjaim kemény munkával teltek, a szabadidőm pedig csakis a gyerekkel.

Mostanra pontosan érzem, hogy butultam, csúnyúltam, fásultam...

Gyermekem apja előkerült. Lediplomázott, jól fésült, szép autóban ül, nősülni készül.

Persze sem engem, sem a gyermekét nem látogatott meg. Még soha egy fillért nem fizetett gyerektartást (jogi tanácsot nem kérek, végigjártam az utat, behajthatatlan...)


A környezetem pedig a szemembe mondja, hogy az én életem nem normális, hogy a szépreményű okos, szép nőből ilyen lettem az csakis az én hibám. Mert hibának tartják, hogy alárendeltem magam a gyermekemnek, hogy érte éltem. Nézzem csak meg a volt párom, bezzeg ő tudja, hogyan kell élni.


??? Csak nézek ki a fejemből.

Nem áldozati bárányt játszok, meg hősi érdemrendet sem akarok. Csak azt tettem, amit kellett. Nem volt választásom. Vagy hagytam volna sorsára a gyermekem?????


2013. márc. 22. 07:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
53%

Digo, te aztán a kényelmes fotelodból, UtólagokosKapitányként, nagyon megtudod mondani :)


Kérdező!


Nem tudom az ismerőseid miért az exed éltetik, hogy de jól csinálta, de tényleg össze kell szedd magad. Igenis a 4 évesedet ismerősökre rábízni (főleg azokra, akik szerint tud élni az exed) és elmenni pár helyre. A 2000 Ftos jógára, mondjuk egyszer elmenni kozmetikushoz, következőleg masszőrhöz. Nem azt mondom, hogy minden pénzt verj el magadra, de néha ne sajnáld :)

2013. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, hogy legalább te nem hagytad sorsára. Az viszont elég érdekes, hogy neked minden ismerősöd olyan, aki pénzért akar segíteni. Nincs se egy rokon, se egy barát akire támaszkodhatnál. Ez az igazán elgondolkodtató, hogy vajon miért nincs.

Néztél már önmagadba, hogy miért olyanok társaságára vágysz akik 2000/órás jógára járnak. Az is lehet, hogy olcsóbb is van, nem? Esetleg youtube otthon. Amikor a pici alszik este. Vagy nem is a jóga kell, hanem elmenni?

Vagy te is az a típus vagy aki "majd én megmutatom, hogy fel tudom én nevelni egyedül is"?

Mit jelent az, hogy a gyerek apja előkerült? Akkor miért nem vigyáz a gyerekre? A leírtak szerint nem volt házasság. Akkor a gyámhivatalra tartozik minden végrehajtás. Ott nem kell fizetni a tanácsért, de még a bírósági panasznapon sem.

Hozzá teszem. Én is egyedül maradtam, csak nem egy, hanem két gyerekkel, akik 2 és 4 évesek voltak. Soha nem voltam "nagymenő", nem is rendelkeztem óriási baráti körrel. Olyan főiskolát választottam, ami itt van a közelembe, még akkor is ha nem ez a szak volt a leghőbb vágyam. Diákhitelből jártam. Most törlesztem az utolsókat. De legalább van munkám és ez a tanulásnak köszönhető. Igaz sok kávéba került az éjszaka tanulás.

Azt tanácsolom, hogy ha elfogadod saját magad és a helyzeted, és nem másokat okolsz, hogy nem segít, nem fizet, nem vigyáznak rá stb., akkor talán elkezdődik egy olyan pozitív irányú változás nálad, ami kihozhat téged ebből a gödörből. Mindig előre nézz hátrafelé soha! A MOSTnak kell élned és nem a miérteket keresned. Hagyd a többieket békén, akikre számítani szeretnél, és engedj magadhoz olyanokat, akik valóban te hozzád akarnak közeledni. Hidd el, nem éri meg mártírnak lenni.

2013. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
26%

"Digo, te aztán a kényelmes fotelodból, UtólagokosKapitányként, nagyon megtudod mondani :)"


Nem mondhatnám hogy "utólagokos" vagyok, mert én is kerültem hasonló szituba anno, akkor győzött a józan ész. Mivel már nem is lakom abban az országban sem ezért a gyereket nem is látnám, az anyja meg feltehetné itt a kérdést hogy "hogy lehetett ilyen a párom, otthagyott a gyerekkel".

Azt persze elfelejtené megemlíteni hogy azt a (szerelem)gyereket sem terveztük és csak ő egyedül akarta volna.

2013. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
58%

Őszintén, nem értem miért Téged bántanak.


Ez felháborító. Tök mindegy, hogy tervezett, nem tervezett, akarta, nem akarta, ha valakinek volt esze dugni és abból akárhogyan is de gyerek lett, akkor vállalni kell érte a felelősséget. Pont. Ez nem kérdés. Te így tettél, a pasi meg nem, nem is értem miért mondanak ilyet.


A gyerektartás meg igenis behajtható, olyan a világon nincs, hogy ha ott a gyerek és bizonyítottan ő az apa, akkor nem ítélnek gyerektartást. Az más kérdés, hogy nem fizeti, de akkor meg behajtják rajta. Gondolom van munkája, ha nősülni készül, majd letiltják a fizetéséből, vagy megelőlegezi az állam. Tényleg ne hagyd annyiban, mert ez nem Neked, hanem a GYEREKNEK igenis jár!


A volt pasid egy gerinctelen f@sz. Visszakapja még az élettől ne félj. És most nem az a lényeg, hogy mindenképpen el kellett volna vennie feleségül, de hogy bele se sz@rik a saját gyerekébe, az gáz és még büszke is erre az gáz.

2013. márc. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 A kérdező kommentje:

Elszállt a válaszom, pedig nem keveset írtam. Úgyhogy most rövidítek, bocsánat.


Szóval köszönöm mindenkinek. Jól esik egy kicsit kiadni magam és olvasni a soraitokat.


Valaki írta, hogy nem válaszoltam a KOMOLY kérdésekre. Mire nem válaszoltam?


Nyelvtanulásba belefogtam én is, de csak elkeseredtem. Vásárban szert tettem egy komplett tananyagra cd-k, dvd-k, szótárak, tankönyvek), de nagyon nehezen haladok. Nem érzem, hogy fejlődnék.


Otthoni torna. Néha, néha csinálom. A Callanatics-et is próbáltam, de az nagyon nehéz volt. Van itthon Béres A., meg Rubint R. dvd-m, a gyerek is ugrál rá, csak én adom fel 10 perc után.

Kellene valaki, aki motivál és irányít, nem hagyja, hogy feladjam.



Győrben, Szabadhegyen lakok amúgy és az Ipari Parkban dolgozok.

A Dunacenterben a SpeedFitness-be egyszer elmentem és van ott egy tréner, aki el is kezdett szervezni anyukáknak olyan tornát, ami mellett lett volna ugriparkos gyerekfelügyelet, de nem volt elég jelentkező sajnos.


A munkatársaim és a barátnőim tényleg mind jól szitáltak, diplomások, értelmesek (amilyen én lennék, ha anno jól választottam volna párt magamnak). De itt Győrben szerintem ez az általános. Tehát én nem is ismerek igazán nehéz helyzetben lévő embereket magamon kívül (csak romákat legfeljebb).

Járok egy református gyülekezetbe. A vasárnapi Istentiszteletben merül ez ki, de ez a hetem egyik fénypontja. Sajnos nem tudok a többi alkalmukra elmenni, pedig itt nagyon sok olyan fiatal jólelkű pár van, akikkel szívesen barátkoznék.


Családom sajnos elég terhelt. A bátyám 8 éve fekvőbeteg, apukám meghalt, anyukám és a nagymamám messze élnek. Unokatesóim külföldön dolgoznak.


Bocsánat, most keltenem kell a gyereket. Beteg és indulunk az orvoshoz.

2013. márc. 22. 08:57
 36/68 A kérdező kommentje:

A jogi részhez egy mondatot. A nevén van, bírósági ítélet kötelezi a gyerektartásra. Jövedelme papíron nincs, se tulajdona állítólag. A megelőlegezés az állam részéről csak egy kis időre szól, ezt már igénybevettem.


Nem nagyon akarok erre már több energiát szánni, mert ha be is hajtanának rajta majd egyszer valamennyit, azzal mire mennék? Nem akarok már tőle semmit sem. Egyedül szeretnék boldogulni, vagy valaki mással esetleg párban...

2013. márc. 22. 09:01
 37/68 anonim ***** válasza:
25%

#34 - talán, mert az emberek egy jó részének kicsit más a véleménye, értékrendje, gondolkodásmódja.

Mindamellett, én nem állok be savazni se a Kérdezőt, se az ex párját, egyfelől, mert nem dolgom ítélkezni, másfelől, meg nem is ismerem a helyzetüket, lehetséges, hogy a srác időben elmondta, hogy nem akar most gyereket és Kérdező ennek ellenére vállalta, és lehetséges, hogy az apa is a vállalás mellett volt addig, amíg létezett döntési helyzet, és utána változott meg a véleménye, és szerintem ez a két dolog döntően más helyzet, döntően más megítélés.

2013. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
74%
34-t miért pontoztátok le nullára? pedig tök igazat ír. A férfiakra is rá kéne hárítani a terhet, nemcsak a nőkre. Amúgy szerintem is gerinctelen a volt párod. Nekem van egy ismerősöm, ő is két gyerekkel maradt magára úgy, hogy közben állandóan dolgozott és tanult megállás nélkül, viszont mára teljesen kiegyensúlyozott élete van, talált magának párt is. Nem azt mondom, hogy könnyű a helyzeted, de szerintem csak a kifogásokat keresed, hogy miért nem tudsz segíteni magadon. Tudnál, csak nincs kedved nagyobb pénzt, meg energiát beleadni. Pedig a szüleidre rásózhatnád a gyereked, amég magaddal is foglalkozol. A gyereknek se lenne jó, ha egy megtört anyukája lenne.
2013. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
100%

37-es. Én vagyok a 34.


Elnézést nem savazok senkit, csak a véleményemet írtam le. Lehet elmondta, hogy nem akar, lehet nem. Tök mindegy. Már bocs, de ha megdugok valakit, akkor abból még ha igen kis százalékkal is, de lehet gyerek. Ezzel minden felnőttnek tisztában kell lennie és nem akkor gondolkozni, mikor a nő már terhes. Előfordul olyan is, hogy valóban a nő akarja csak megtartani, de ahhoz hogy megfoganjon egy gyerek két ember kell. Abortuszra kényszeríteni egy nőt pedig igen felelőtlen dolog, pláne ha ő nem akarja. Nem írom le miért, nyilván mindenki tudja. Nem kis súlyú dolog. Bezzeg ha körülmetélésről van szó, vagy csak egy kutya kiheréléséről, akkor könny szökik a férfiak 90 %-ának szemébe, ezt már megfigyeltem. Érdekes. Nem a férfiak ellen vagyok, mert ugyan úgy a nők sem tökéletesek, ők is hibáznak nem egyszer, de a felelősséget nem akkor kell vállalni mikor már ott a gyerek, hanem mikor úgy döntök hogy szexuális kapcsolatot létesítek. Ez igaz a nőre, férfira egyaránt. Nem ismerjük valóban a teljes sztorit, de általánosságban is igaz ez. És ha már valaki összehozott egy gyereket, akkor nem lényeg ki mit akar, az már ott van és gondoskodni kell róla. Hiába nem tetszik itt ez sokaknak, ez van.

2013. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
20%

"És ha már valaki összehozott egy gyereket, akkor nem lényeg ki mit akar, az már ott van és gondoskodni kell róla. Hiába nem tetszik itt ez sokaknak, ez van." - nézd, szerintem nem létezik olyan, hogy "ezt kell" vagy "azt kell"... létezik a probléma, léteznek a lehetséges megoldások, és létezik az érintettek saját értékrendje, ami befolyásolja őket a lehetséges alternatívák közötti választásban.

Szóval szerintem az "ezt KELL, azt KELL" egy elfogadhatatlan megközelítés, no mert ki mondja meg, hogy mi a helyes, kinek van joga ítélni??? - és hát sanszosan, ha valaki nekem azzal jön egy problémában, hogy "ezt KELL tenned", akkor az felér egy negatív szavazattal a "ezt KELL" irányába... mert nem gondolom, hogy létezik, létezHET olyan, aki parancsolhat, aki azt mondhatja, hogy "KELL" - leszámítva a közakarattal létrehozott törvényeket persze.

Más káposzta, ha valaki véleményt mond, azt mondja, hogy "SZERINTEM ez vagy az a helyes", azt az ember megköszöni és mérlegeli.

2013. márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!