Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azt bántják, aki felelős...

Miért azt bántják, aki felelősséget vállal és nem azt, aki elmenekül?

Figyelt kérdés

Gyermekem apja kalap-kabát elment. Én itt maradtam egy csecsemővel. Történt ez már 4 éve.

Az elmúlt négy évem arról szólt, hogy minden erőmmel fenntartsam magunkat. Segítség híján tény, hogy ez azt jelentette, hogy senki és semmi másra (magamra sem) nem volt időm.

Tehát nem tudtam tanulni járni (hova tettem volna a gyermeket), nem tudtam művelődni, magamat külsőleg ápolni...a napjaim kemény munkával teltek, a szabadidőm pedig csakis a gyerekkel.

Mostanra pontosan érzem, hogy butultam, csúnyúltam, fásultam...

Gyermekem apja előkerült. Lediplomázott, jól fésült, szép autóban ül, nősülni készül.

Persze sem engem, sem a gyermekét nem látogatott meg. Még soha egy fillért nem fizetett gyerektartást (jogi tanácsot nem kérek, végigjártam az utat, behajthatatlan...)


A környezetem pedig a szemembe mondja, hogy az én életem nem normális, hogy a szépreményű okos, szép nőből ilyen lettem az csakis az én hibám. Mert hibának tartják, hogy alárendeltem magam a gyermekemnek, hogy érte éltem. Nézzem csak meg a volt párom, bezzeg ő tudja, hogyan kell élni.


??? Csak nézek ki a fejemből.

Nem áldozati bárányt játszok, meg hősi érdemrendet sem akarok. Csak azt tettem, amit kellett. Nem volt választásom. Vagy hagytam volna sorsára a gyermekem?????


2013. márc. 22. 07:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit OFF: ez már a sokadik kérdés, hogy valaki egyedül maradt a gyerekkel és egy pillanatra se tudja megoldani hogy vigyázzanak rá és volt most válaszadó aki felajánlotta a segítségét. Már többször eszembe jutott,( és most szerencsére így egy példa is van rá) hogy miért nincs egy olyan alapítvány aki vállal ingyen gyerekfelügyeletet vagy legalább összehoz 1-2 egyedülálló anyát hasonló korú gyerekekkel hogy néha segítsenek be egymásnak gyerekfelvigyázásban? A kölcsönös segítséghez elég lenne akár egy honlap is. Kérdező, esetleg ha tudsz valakit aki hasonló gondokkal küszködik, kérdezz rá nála, hogy mit szólna, ha heti egy nap ő menne a gyerekekért az oviba egy másik napot meg te vállalnál be? A gyerekek se járnának rosszul, a hasonló korú pajtással nem lehet gond. Így lenne heti egy délutánod amikor eljárhatnál oda ahova szeretnél és a másik anyuka is intézhetné a dolgait, amikor nálad van a két gyerek.
2013. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%

"egy olyan alapítvány aki vállal ingyen gyerekfelügyeletet vagy legalább összehoz 1-2 egyedülálló anyát hasonló korú gyerekekkel hogy néha segítsenek be egymásnak gyerekfelvigyázásban?" - feltaláljuk a KGST-t:)))

Egyébként félre ne értsd, szerintem ez egy ragyogó ötlet, meg kellene csinálni az önsegélyező baba-network-öt, ahol a szülők kérhetnének egymástól segítséget, gazdát cserélhetnének a kinőtt-nem használt gyerekholmik, stb...

Az önszerveződő civil közösségeké a jövő, ez kétségtelen...

2013. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
65%

# 34, azért rohadtul nem mindegy hogy mi a történet.

Mert van az amikor úgy VÁLLALUNK gyereket hogy mindketten szeretnénk, majd az apa meggondolja magát és továbbáll. Ez nem szép dolog.

Meg van amikor nekem pl 20-22 évesen azt mondják hogy "apuka leszel, nem érdekel te mit akarsz, nem érdekel mik a terveid az életben akkor is megszülöm".

Na ilyenkor senki ne csodálkozzon hogy a gyerek apa nélkül nő fel.

2013. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:

40.


A gyerek nem probléma, hanem következmény. Az igaz, hogy mindenki saját belátása szerint dönthet, egy darabig és egy bizonyos szinten.


Ha már megszületett a gyerek nem abortálhatod. A törvények értelmében pedig gondoskodnod KELL róla, ellenkező esetben be KELL adnod intézetbe.


Jelen esetben a gyerek él, itt van, bíróság kimondja, hogy az apa is köteles azaz KELL gondoskodnia róla. Hogy ezt nem lehet kikényszeríteni az a más kérdés. De vannak írott és íratlan szabályok amit be KELL tartani. Különben szabálytól függően viseled a következményeket. Sz@r az élet, de el lehet hagyni a társadalmat, ha nem tetszik. Totális liberalizmus nincs, azt anarchiának hívják.

2013. márc. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
70%

Digo szomorú az eseted.


Viszont a TE hibád is, hogy ostoba libákkal kezdesz, és gondolom nem tartott pisztolyt a fejedhez, hogy megdugd. Nem érezlek áldozatnak, csak részben.

2013. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:

#43 - ez szerintem is tökéletesen így van, alapvető felelőtlenségnek tartom úgy gyereket vállalni, hogy az egyik potenciális szülőnek (bármelyiknek) határozottan nemleges az álláspontja az elejétől kezdve.

Ezzel szemben az meg tényleg minősített patkányság, ha valaki azt mondja, hogy akarja - agy pláne ő sürgeti - aztán valami hatására meggondolja magát, és lelép...

Ha az ember valamire IGEN-t mond, az legyen IGEN, ha NEM-et az meg NEM.

2013. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
14%

# 45

Milyen "esetem" a szomorú? Ezt kifejtenéd, mert rohadtul nem írtam hogy nekem van bárkitől akár gyerekem is.

2013. márc. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
42-es: és ráadásul lehet nem csak szülők segítenének. A válaszolók közül is egy felnőtt gyerekkel rendelkező ajánlotta fel a segítségét. Feltételezem azért, mert tudja milyen ez a helyzet. Ilyenkor pedig nem csak gyerekfelügyeleti segítség lenne, hanem lelki is, mert a kérdező látná a kiutat, hogy más is meg tudta csinálni, esetleg kaphatna hasznos tippeket, vagy legalább kiönthetné a lelkét valakinek, aki megérti. Ez is nagyon sokat jelenteni.
2013. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:

#44 - OFF: nekem az anarchia nem szitokszó, hanem a Golden Area fő jellemzője, ahol nincsenek felülről jött parancsok és elvárások, mert nincs fent meg lent alá meg főlé, csak mellé van... és a társadalmat a mindent átható szolidarítás mellérendeltsége irányítja, a "bánj úgy másokkal" és nem holmi parancsok-parancsolatok:)))


Egyébként a döntési opció nyilván arra vonatkozik, amíg lehetőség van a döntésre, és ezt törvénybe foglalt társadalmi közmegegyezés szabályozza. Utána már valóban nincs meg az a döntési lehetőség, ez értelemszerű. Utána ugye más döntési lehetőségek vannak, mint az egyedül vállalás, az örökbeadás, a mégis megkísérelni helyrehozni a kapcsolatot, stb... szóval azért az esetek többségében van tere a szabad akaratnak, vannak valamiféle döntési lehetőségek. Az viszont igaz, hogy gyakran nincs igazán jó opció, a kevésbé rossz meg a rosszabb között kényszerül az ember választani. Ilyen van.

2013. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
Digó, néhány perccel ezelőtt írtad, hogy kerültél ilyen szituba, csak győzött a józan ész. Gondolom ezért nincs gyereked, mert nem tartotta meg a hölgy. De nem ez a lényeg. Erre írtam, hogy szomorú, hogy kerültél ilyen helyzetbe. Most mit nem értesz...
2013. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!