Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azt bántják, aki felelős...

Miért azt bántják, aki felelősséget vállal és nem azt, aki elmenekül?

Figyelt kérdés

Gyermekem apja kalap-kabát elment. Én itt maradtam egy csecsemővel. Történt ez már 4 éve.

Az elmúlt négy évem arról szólt, hogy minden erőmmel fenntartsam magunkat. Segítség híján tény, hogy ez azt jelentette, hogy senki és semmi másra (magamra sem) nem volt időm.

Tehát nem tudtam tanulni járni (hova tettem volna a gyermeket), nem tudtam művelődni, magamat külsőleg ápolni...a napjaim kemény munkával teltek, a szabadidőm pedig csakis a gyerekkel.

Mostanra pontosan érzem, hogy butultam, csúnyúltam, fásultam...

Gyermekem apja előkerült. Lediplomázott, jól fésült, szép autóban ül, nősülni készül.

Persze sem engem, sem a gyermekét nem látogatott meg. Még soha egy fillért nem fizetett gyerektartást (jogi tanácsot nem kérek, végigjártam az utat, behajthatatlan...)


A környezetem pedig a szemembe mondja, hogy az én életem nem normális, hogy a szépreményű okos, szép nőből ilyen lettem az csakis az én hibám. Mert hibának tartják, hogy alárendeltem magam a gyermekemnek, hogy érte éltem. Nézzem csak meg a volt párom, bezzeg ő tudja, hogyan kell élni.


??? Csak nézek ki a fejemből.

Nem áldozati bárányt játszok, meg hősi érdemrendet sem akarok. Csak azt tettem, amit kellett. Nem volt választásom. Vagy hagytam volna sorsára a gyermekem?????


2013. márc. 22. 07:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:

Digo ebbe tovább nem megyek bele. Erre hullára nincs szükségem.


14-es

Milyen távoktatásra jártál? Én kerestem távoktatást, de azokra is el kellett volna menni havonta egy hétvégére és ráadásul nagyon messziek voltak (az egyik pécsi volt emlékszem, a másik meg egri). Még egy Bp-et csak megoldanék, de messzebbit már nem.


Oké az elcsúnyulásban én vagyok a ludas. Egyrészt nincs motiváció, mert nem akarok senkinek különösen tetszeni, másrészt pedig fáradt vagyok hozzá, harmadrészt pedig pénz, pénz, pénz.

Amikor ott a pillanat, hogy most odaállok a tükör elé és kiszednem a szemöldököm, akkor hirtelen mindig olyan fáradtság tör rám, hogy helyben elalszok...ez biztos valami pszichés probléma már.

2013. márc. 22. 08:04
 22/68 anonim ***** válasza:
58%

"Miért azt bántják, aki felelősséget vállal és nem azt, aki elmenekül?"


A felelősségvállalás ott kezdődik hogy olyan körülmények között vállaljuk a tervezett babát ami mindkettőnknek megfelelő és biztosak vagyunk a kapcsolatunkban. Ez a háttér kell egy gyerekneveléshez és akkor nem kell utólag szívni a fogat hogy kinek passzoljuk le a babát, mert nincs senki.

2013. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 A kérdező kommentje:

19-es

Ügyes vagy. Ez lenne az én célom is. Csak a módját nem találom. Semmilyen segítséged nem volt? Se nagyszülő, se semmi? A művelődést úgy értem, hogy régebben színházba jártam, újságot olvastam meg tervem volt végigolvasni a világirodalom klasszikusait, előadásokra járni...az utóbbi években mindegyik ugrott.

Régebben a kvízjátékoknál brillíroztam. Minden területen viszonylag jól boldogultam a klasszikus műveltségtől a tavalyi Forma-1-es eseményekig. Ma csak lesek és nem tudom a válaszokat...fogalmam sincs, hogy az utóbbi években kit választottak aranylabdásnak és már az is éppenhogy csak rémlik, hogy Bulgakovnak melyik a leghíresebb műve...

2013. márc. 22. 08:11
 24/68 A kérdező kommentje:

Digo

Kérlek tényleg állj le. Megértettem, hogy mit gondolsz a témáról, nem kell ennyire az arcomba mászni.

Illetve menj át a gyereknevelési témába és ott szállj szembe azokkal, akik az abortuszra menő nőt gyilkosozzák...

2013. márc. 22. 08:14
 25/68 anonim ***** válasza:
59%

"Digo ebbe tovább nem megyek bele. Erre hullára nincs szükségem."

Sajnálom a helyzeted, csak arra akartam válaszolni ami a kérdésed volt.

2013. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
62%

"Még soha egy fillért nem fizetett gyerektartást (jogi tanácsot nem kérek, végigjártam az utat, behajthatatlan...)"


Pedig ezt ne hagyd annyiban, mert az állam megelőlegezi neked a gyerektartást, és majd apukán behajtják úgy, ahogy akarják! Mindegy hogy mekkora az összeg, valamit pótolna, ez azért megérné a fáradtságot! Vagy nem ismerte el a gyereket, lemondott róla?

2013. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
87%

"Illetve menj át a gyereknevelési témába és ott szállj szembe azokkal, akik az abortuszra menő nőt gyilkosozzák..."


Megkűzdöttem velük, kb -10%. :D

2013. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
Egyébként meg, tök jó kérdező, hogy elmeséled a fél életed, de KOMOLY dolgokra meg nem reagálsz. Aki elmenekül a problémák elől, az nem lesz sikeres ember. Talán itt rontják el az emberek és te is. Te mindig csak megtehetsz valamit és neked ez a megtehetek valamit jelenti a felelősséget. Azt hitted következmények nélkül megszülhetsz egy "szerelemgyereket" (de rémes egy szó ez) és alanyi jogon vártad el, hogy más meg fogadja el a TE DÖNTÉSED. Ráadásul igaz, hogy fiatalon, miközben védekeztek hát hogy is mondjam, nem az a logikus, következtetés, hogy am párod akar gyereket és hogy lazán felnevelhetitek.
2013. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt segítségem. Es en átlagos, vagy mondjuk ugy, átlag alatti vagyok, nincs es nem is lesz diplomám, felszolgálókent dolgoztam, tehat nem egy zseni vagyok. Szerettem nagyon olvasni, mindenfélét, ezt kehet gyerek mellett is es jol karbantartja a memóriát, intelligenciát. Jártam futni - amíg pici volt a babám, akkor babakocsiban toltam, ahogy nagyobb lett jött bicajjal vagy gorkorival. Otthon Callanetic tornát csináltunk együtt, meg szépség napokat -arcpakolas, szemöldök igazitsa stb. O is élvezte, meg en is. A tanulás nálam nyelvtanulás van merült ki, angolt tanultam egyedül, neten. Igaz nyelvtanilag nem tökéletesen, de igen jol beszéltem a nyelvet. 2 évesen bölcsibe ment en meg dolgozni. Csak akarni kell es mindent meg lehet oldani.
2013. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:

Nem irigylem a helyzetedet:(

A fáradtságot megértem, bár én ennyire nem vagyok fáradt, pedig 4 gyerkőc van, ebből a kisebbek 3 hónapos ikrek, és a középső is csak 2 éves lesz. Mivel itthon vagyok, hiába is szeretnék csinosan öltözni, esélytelen, a melegítőm is foltos 2 perc alatt. Igyekszem azért...Majd ha dolgozni megyek, akkor végre... A tied már ovis, így könnyebb helyzetben vagy, a motiváció is meglehetne, hisz emberek között vagy. A hozzáállásoddal lehet baj.

Nem lenne jó érzés csinosan, ápoltan? Nekem olyankor a kedvem is más. Ha rossz kedvem van, akkor 1 hajmosás, arcpakolás, manikűr, lakkozás feldob. Ez nem is kerül pénzbe szinte. Otthon is meg tudod csinálni. Én a 4 gyerek mellett is találok rá időt.

Torna... Tedd, amit én is: DVD. Már 1000 Ft-ért kapsz, vagy Youtube-on is van rengeteg. A gyereket is be lehet fogni, élvezni fogja, hidd el. Jó kis csajos program.

Ruhák.... Én is győri vagyok. :) Pl a Czuczor G-en a kilós angolban nagyon szép ruhák vannak, vagy ETO park, piac vasárnaponként, vannak ruhaárusok, nagyban árulnak, angolból való ruhákat, 300 Ft/db.


Egyébként merre laksz Győrben?

2013. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!