Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért azt bántják, aki felelős...

Miért azt bántják, aki felelősséget vállal és nem azt, aki elmenekül?

Figyelt kérdés

Gyermekem apja kalap-kabát elment. Én itt maradtam egy csecsemővel. Történt ez már 4 éve.

Az elmúlt négy évem arról szólt, hogy minden erőmmel fenntartsam magunkat. Segítség híján tény, hogy ez azt jelentette, hogy senki és semmi másra (magamra sem) nem volt időm.

Tehát nem tudtam tanulni járni (hova tettem volna a gyermeket), nem tudtam művelődni, magamat külsőleg ápolni...a napjaim kemény munkával teltek, a szabadidőm pedig csakis a gyerekkel.

Mostanra pontosan érzem, hogy butultam, csúnyúltam, fásultam...

Gyermekem apja előkerült. Lediplomázott, jól fésült, szép autóban ül, nősülni készül.

Persze sem engem, sem a gyermekét nem látogatott meg. Még soha egy fillért nem fizetett gyerektartást (jogi tanácsot nem kérek, végigjártam az utat, behajthatatlan...)


A környezetem pedig a szemembe mondja, hogy az én életem nem normális, hogy a szépreményű okos, szép nőből ilyen lettem az csakis az én hibám. Mert hibának tartják, hogy alárendeltem magam a gyermekemnek, hogy érte éltem. Nézzem csak meg a volt párom, bezzeg ő tudja, hogyan kell élni.


??? Csak nézek ki a fejemből.

Nem áldozati bárányt játszok, meg hősi érdemrendet sem akarok. Csak azt tettem, amit kellett. Nem volt választásom. Vagy hagytam volna sorsára a gyermekem?????


2013. márc. 22. 07:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
38%
még mindig rosszul gondolkozol-sory
2013. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
41%
Csak az első hozzászólóval tudok egyetérteni.
2013. márc. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
71%
A hibát nem ott követted el hogy a gyerekedért megtettél mindent, hanem hogy rosszul választottad meg a gyerek "apját".
2013. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
59%
Tervezett gyerek volt vagy nem?
2013. márc. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen érthető, hogy amikor csalódtál a párodban, a gyermeked lett az életed. De ez nem mehet örökké így, a saját életedet is élned kell. Most, hogy óvodás a gyermek, talán több időd lehet önmagadra is. A környezeted csak kritizál, vagy tanácsokat is ad, hogy miben kellene változnod? Mert ők jobban ismernek téged, mint mi. Van köztük olyan, aki vigyázna a gyerekre, amíg elmész ismerkedni/tanulni/stb., vagy csak kibickednek?
2013. márc. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
85%
ja és aki azt mondja, hogy a párod tud élni, annak nyugodtan röhögj a képébe. nehogy már az számítson menőnek, aki elhagy egy csecsemőt.
2013. márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

Az első kettővel nem tudokmit kezdeni, talán ha kifejtenétek...


Digo.

Igen ez igaz.

De utána már nem volt választásom. A környezetem meg konkrétan azt mondja, hogy nem szabad csak a gyermekért élni, éljek magamért, tegyem azt amihez kedvem van, járjak szórakozni, edzőterembe, tanuljak, utazzak...

Megtenném én szívesen. Ki jelentkezik, hogy besegít anyagilag és vigyáz a gyerekre addig, amíg én ezeket teszem?

...és még mindig csak 4 és fél éves. Még legalább a következő 5-7 évet ugyanilyennek látom magam előtt.

2013. márc. 22. 07:35
 8/68 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező tervezett gyerek volt vagy nem?
2013. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ez akkor 4-5 éve nem kis hiba volt, hanem nagyon nagy. Egy fél életre kihat, ha nem egy egészre. Most már nincs választásod, akkor lett volna mielőtt egy olyan valakinek szülsz akiben nem lehet megbízni, nem lehet közös jövőt építeni. Nem is értem azokat akik egy pár hónapos kapcsolatba szülnek, aztán meg mikor egyedül maradnak néznek mint a vett malac.
2013. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
96%

Jelentkezem! Vigyázok a gyerekre, nagyon szívesen!

Tudom, én is egyedűl maradtam egy pici gyerekkel.

Azóta felnőtt, értelmes ember lett. Tényleg törődj magaddal is, a gyereknek sem jó egy fáradt, elfásult szülő. Aki adja a tanácsokat, rögtön itt a lehetőség is. Vigyázzanak a babára, míg összekapod magad. Mert bizony össze kell.

Fontos a gyerek, de a Te életed is. Jólfésült apukának meg nem mindig lesz ilyen gondtalan élete. Legalábis, ha egyszer (?) felmerül benne, elhagyott egy csecsemőt.

Habár..nem biztos, hogy felmerül. Vannak sivár érzelmű emberek is.

2013. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!