Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja megérteni a...

Miért nem tudja megérteni a férjem, hogy nem szeretem ha váratlan látogató érkezik?

Figyelt kérdés
Tegnap anyósom beállított úgy, hogy fogalmam sem volt róla, hogy érkezik. Eléggé kellemetlen helyzet volt, mert el kellett küldenem (családi vacsora volt nálunk, az édesapám születésnapját ünnepeltük). Ezen anyósom is és a férjem is felháborodtak. Már ezerszer elmondtam a férjemnek, hogy szóljon, ha jön az anyja vagy a testvérei, de most is elfelejtette megemlíteni. Ha tudom előre, hogy jönnek, akkor semmi gond, de csak így beállítani...
2013. márc. 8. 13:42
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából annyira nem értem a dolgot, mint a többiek. Az anyós (ha nem egy kibírhatatlan perszóna, akivel minek tartani a kapcsolatot) családtag s az én családomban is volt olyan, akivel úgy kb. mindig összevesztünk, de egy ebédet azért többnyire sikerült elkölteni vele rendesen... Persze nem tudom, mi a mély gyűlölet oka s nem akarok elítélni senkit, vannak furcsa élethelyzetek.


S én is furcsállom a férjet, én sem vagyok ünneplős, de a családi születésnapokon azért összejövünk, ez olyan alap.


Valaki írta, no szerintem is inkább tudatni kell az anyóssal, illetve a férj szüleivel, ha a másiknak ünnepsége/látogatása zajlik, hogy véletlenül se jöjjenek, de én nem tiltanám el őket a valamilyen okból történő váratlan látogatástól, hisz családtagok. Ha van bennük tapintat, s tudják, hogy a háziakra nem az állandó vendégszeretet jellemző, akkor úgyis szólnak, de megtörténhet, hogy úgy alakul, hogy nem tudnak.

2013. márc. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
40%

Te jó ég, mennyien javasoljátok itt a válást? Vajon ti is ilyen könnyen léptek a saját életetekben?


Én megértelek, így háttér magyarázattal mindjárt világosabb, miért küldted haza. Szerintem elég rosszindulatú dolog volt a férjedtől, hogy elhívta, mintha szándékosan botrányt akart volna a nyakadba zúdítani. Biztos minden rendben van köztetek?

2013. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész családra ráférne egy családterápia...


Szüleid házában laktok. Apukád szülinapja, ott az egész család. A férjed nincs ott, a barátaival sörözik. Anyósod váratlanul becsenget, te elküldöd, mert amúgy a családi összejövetelek verekedésbe szoktak torkollni... Ezért nem jó a kapcsolat a te szüleid és a férjed szülei között, sem közted és az anyósod között, sem közted és a férjed között... Erre azt tudom mondani,hogy ez nagyon nem normális családon belül (ott meg főleg nem) sem.

2013. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
57%

Paff, az állam leesett. Nem tudom, hogy milyen kapcsolatban vagy az anyósoddal (feltételezem írásodból, hogy nem túl jóban), de elküldeni az nagyon nagy bunkóság már bocs....

A családi vacsorába a férjed anyja nem fér be???? Ezt sem értem.... Oké, nem mondom hívatlanul beállítani nem illik, azonban az elküldés irtó nagy bunkó viselkedés volt részedről.

2013. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
45%

Szánalmas ez a kérdés. Egyáltalán mi ebben a kérdés. Minek mutatod be a primitív családodat?

Vagy legalább tedd úgy fel a kérdést, hogy min tudnék változtatni, hogy úgy működjön a család, mint jobb helyeken szokott. Olyan mintha nálatok az evolúció visszafelé működne, ha még száz évvel tovább éltek már csimpánzok lennétek.

2013. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez izgalmas így még több részletet ismerve. Nem Capulet és Montague a családneveitek?


Azért a férj sem lehet piskóta, ha "nem szeretem" jelszóval lelép az após szülinapjáról, főleg ha csak egy vacsoráról van szó, nem egy egésznapos tétlenkedésről... Mondjuk nekem az is furcsa ha ezt elfogadhatónak gondolod.

De még mindig belefér a klasszikus "én családom - te családod" problémakörbe. :/

2013. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok. Bocs, az írásom előtt még nem olvasgattam el a hsz-eket és a kommentjeidet. Szóval ha ezt az elején leírod, akkor rögtön másféle kommenteket kapsz. De itt valóban rossz lehet a családi összetartás (most elsősorban a férjedre, anyósodékra gondolok). Hát nekem borzasztó szarul esne, ha a férjem elhúzna otthonról az apám születésnapjának megünnepléséről, mert ő nem szereti a családi összejöveteleket. Szóval itt a férjeddel is gondok vannak. Nem világosítottad fel, hogy ez már nem az ő családja, itt nem kell attól tartani, hogy verekedés lesz?
2013. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
90%
34-es voltam (előző), csak már közbeírtak.
2013. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem az is elég érdekes, hogy sokan azt hiszitek, az az ember, aki váratlanul beállít, felismeri, vagy egyáltalán érdekli, hogy ő ott nincs szívesen látva.


Ha ez így lenne, feleannyi kérdés lenne ebben a témakörben.

2013. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem.

A szüleid házában voltatok egy családi ünnepet ültetek ahol a férjed ott sem volt, és egyszer csak beállított az anyósod.

Jól értelmezem?

2013. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!