Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt nem kéne...

Szerintetek ezt nem kéne megérteni, velem van baj?

Figyelt kérdés

Sok hónapja keresek munkát, augusztusban költöztünk össze (a még egyetemista) párommal.Őt (és ezáltal engem is) támogatják a szülei, tényleg sok mindent köszönhetünk nekik. Én a félretett ösztöndijamból meg alkalmi munkából jutottam pénzhez, esetenként a szüleim segítségére számíthattam.

No...visszakanyarodva. Úgy döntöttünk a párommal, hogy mindkettőnk szülei megérdemlik, hogy velük karácsonyozzunk, így haza megyünk az ünnepekre...

Tegnap felhívtak, hogy munkát kapok! Annyira boldog voltam, nem is tudom elmondani. Persze ez nagyrészt azt is jelenti, hogy nincs karácsonyi szünet, de akkor is!

Így változott a terv, mégsem megyünk haza...felhívtuk a párom szüleit és anyósom felszívta a vizet, hogy nem lesz otthon a fia karácsonykor. Miért, hagyjon egyedül??? Komolyan nem értem. Alternatívaként azt javasoltam, leszek egyedül hétvégén, ő meg hétfőig menjen haza, de még ez sem elég jó az édesanyjának.

Most???


2012. dec. 19. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Milyen melót találtál, hogy most kell kezdeni és egész karácsonykor dolgozni?
2012. dec. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

tyűha...

lesznek még nagyobb meglepetések az ÉLET-ben.....

2012. dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretném leírni, mert nem szeretném ha rám ismernének, olyan meló, ami kicsit szakmaközeli is, és olyan meló, amire szünetben, sőt télen főleg nagy igény van.


De annyira nem ez a lényeg...

2012. dec. 19. 07:33
 4/11 A kérdező kommentje:

miért vagyok önző??? Mert karácsonyt nem egyedül hanem a párommal (aki egyébként vőlegényem) szeretném tölteni és nem egyedül? Egyébként fel sem merült részéről az, hogy én egyedül legyek karácsonykor erre nem is kellett kérjem.


Anyósom az, akinek nem tetszik, hogy nem megyünk haza. Ezért mondtam, hogy akkor menjen haza hétvégén, én meg hétfőig maradok egyedül...

2012. dec. 19. 07:41
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez egy közös döntés volt, nem pedig az én "kérésem".


Habár elég furcsa ember lehet, aki a párját egyedül hagyja karácsonyozni, hogy haza fusson az anyjához, utolsó nem gondolod?

2012. dec. 19. 07:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És az nem jó alternatíva, ha a szülőket meghívjátok magatokhoz? Nem tudom mekkora lakásban éltek, de így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad :)
2012. dec. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
nem jó,mert még mindíg a szülők nyakán élősködnek,így a nagy messzi távolban is.....
2012. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A kérdésére a válaszom: szerintem nem.

A munka- és lakáslehetőség úgy hozta, hogy mi is távol kerültünk szüleimtől, anyósoméktól. Együttesen tiltakoztak az ellen, hogy télen útra keljünk hozzájuk akár autóval, akár tömegközlekedéssel. Épp azért, mert nagyon szerettek és ezért féltettek is minket. És ha szívük szakadt is volna meg, sosem vártak volna el olyat, ami akár egyikünknek is gondot okozott volna. Amiatt semmire sem formáltak jogot, hogy eleinte sokat támogattak minket anyagilag is. "Csak" szeretetből adták, amit adtak. Ebből a kényelmes helyzetből írok, így tanácsot adni nem is tudnék; maradok a kérdésére adott véleményes válasznál.

2012. dec. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyósodnak meg kellene értenie, hogy felnőttetek, és ha így alakult, el kellene fogadnia a döntéseteket.

Szerintem nem jó ötlet hazaküldeni hozzá a párodat egyedül, mert ha ilyen a mama, a hátad mögött csúnyán telebeszél(het)i a fejét.

Előttem írták, hívjátok őket ti magatokhoz, az jó ötletnek tűnik, ha kivitelezhető.


Anyósnak tessék megmondani, hogy sajnálod, de ez van, állj a sarkadra, mert a fejedre nő. :-D

2012. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Dákóbácsi!

Neked savanyú a szőlő így karácsony tájékában, vagy mi a franc bajod van? Tudod egy szülő nem 18 évre szüli a gyermekét, és ha a gyermeke NEM TUD (mert reggel 8 tól este 8 ig programja van) dolgozni, akkor segíti. És segítenék akkor is ha nem költöztünk volna össze. Nem tudom Neked mit mond a család szó, de biztos nem azt amit nekem.

2012. dec. 19. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!