Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt? Nem tudom...

Miért csinálja ezt? Nem tudom megérteni.

Figyelt kérdés

Anyámmal élek együtt. Saját keresetem van, megegyeztünk, hogy minden hónapban haza adok 50 ezer forintot, ez kicsit kevesebb mint a nettóm fele. Sokszor még a fizetésem érkezése előtt megadom neki, soha nem maradtam el vele. Emellett sokszor vásárolok én is, illetve olyan dolgokat is saját zsebből veszek amit korábban közös kasszából fizettünk ki.

Most megkért, hogy vásároljak neki és megbeszéltük, hogy majd ideadja, ha megkapta a fizetését. Eltelt 1 hét, ma kérte h valamit vegyek neki, és szóbahoztam, hogy még a korábbit nem rendeztük. Erre először óvatosan megkérdezte, hogy nem fizette már ki? Igaz már ezt is sértőnek éreztem, de mondtam h nem, csak a blokkot adtam oda arról volt szó h majd fizu után. erre nekiállt üvöltözni, hogy szégyelljem magam mert én minden pénzt elszedek tőle, és bezzeg ő milyen önfeláldozó mert ő tart el, és ő vásárol. Persze a havi 50 ezrem az smafu szerinte semmire nem elég, gyakorlatilag az igazán kemény télen is bőven fedezi a rezsi felét és még marad is neki. Meg emellett én is vásárolgatok.

Amióta én hazaadok ő is tud félretenni (tehát az ő fizuja+én hazaadásomból bőven futja kajára lakhatásra és félre i tud tanni), de ez nem zavar, én is természetesnek tartom hogy amíg itt lakom hozzájárulok a költségekhez. Mégis ezt vagdalja a fejemhez, hogy ő tart el és ő miattam nem boldog és stb stb. Közbe pedig azért elég feltűnően azóta tud félretenni amióta én is hazaadok.


Rettentően szarul esett, hogy neki vásároltam az ő kérésére ő mondja h kifizeti és erre ordítozni kezd, amikor merem elkérni. És megvádol azzal, hogy én meglopom mert ő ezt már kifizette.

Persze amikor mondtam, hogy tudod mit itt a szaros 5000 forint, ha már kifizetted akkor csak odanyomta. (mert nem fizette ki, ha kifizette volna akkor nem lopnám meg a saját anyámat nem lenne pofám hozzá...)

Persze amikor esetleg valamiért ő fizet valamit és mondom, hogy megadom 10 perccel később már itt kempel, hogy na nem felejtette ám el hogy ennyi annyi amannyi... :(



2013. febr. 7. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem szedett mostanában uj fajta gyógyszert? Idősebb korban kialakul egy gyűjtögetési kényszer náluk, ami megmagyarázhatatlan. Szerintem még nem lehet annyira idős, hogy ilyen mértékben eluralkodjon nála. Demenciának több jele is van, figyeld meg jobban. Nem túl feledékeny, szétszórt? Egészsége rendben van?

Egyik ismerősöm az élelmet halmozza fel.

2013. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ő mindig is lobbanékony volt, minden szarért ordított azonnal...

Tulajdonképpen a kérdés is arra szolgált h kiírjam magamból, szerintem értelmes ember erre jó választ adni nem igazán tud...

2013. febr. 7. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudsz vele sok mindent kezdeni, de állj a sarkadra, mostantól nőj ki a gyerekstátuszból, mert addig bármikor leordíthatja a fejed. Egyenlő viszonyok.

Szülő vagyok,de az én gyerekeim is "kiharcolták" maguknak

az egyenlőséget, felnőttként nem tekinthetem őket gyereknek, akinek bármikor mondhatok bármit.

Most legyél határozott, nem durva, csak olyan, aki megvédi az igazát. Barátnőm hatvan éves, még mindig fél az anyjától, aki 80 éves, magatehetetlen, de dirigálni, kritizálni tud. De már nem tudja megkülönböztetni a pénzeket, nem ismeri az értéküket.

Nagyon szomorú az öreg kor. Nem igazán az öregnek, annak is, de a hozzátartozónak, akit még mindig érzelmi terrorban tartanak. Kitartás, és ne hagyd magad!

2013. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Párom anyukája jut eszembe. Múltkor szarba kerültünk, párom kért pár napra kölcsön egy tízest. Közölte ad ha írunk róla papírt. Inkább hagytuk. Pár napja hív hogy adjunk neki gyorsan 25 ezret mert kikapcsolják náluk a villanyt, ami persze kamu és mondtuk is hogy nincs pénzünk erre megsértődött. Azóta hívogat hogy éhen fognak halni. És ezt minden hónapban el játsza ami persze kamu. 240 ezer nyugdíjuk van havonta és egy pici lakást tartanak fel hitel nélkül. Könnyebb tőlünk kunyerálni ha valami extra kell pedig mi elég szűkösen élünk albumban. Szerintem ha tudsz költözz el.
2013. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat albiban akart lenni.
2013. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért nem költözöl el??

Kereshetnél olyan lakást is ahol 2-3 fiatal lakik együtt.

2013. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megoldás: Albérlet.
2013. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miért nem megyek 2-3 fiatalhoz? Ismerőseim nem laknak ilyen konstrukcióban. Vadidegenhez meg nem szívesen költözök így oda. Hogy esetleg este mire hazaérek a melóból hűlt helyét lássam a dolgaimnak...

4 évig voltam kollégista nincs gondom az alkalmazkodással, de azért ez már nagyobb lépték...

2013. febr. 7. 22:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Jah, és a kedves szüleid is igencsak primitívek lehettek, ha nem tanították meg, hogy idegen embert ismeretlenül nem primitívezünk le... Csak mert neked épp úgy tetszik.
2013. febr. 7. 22:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem írod hány éves vagy.

Nem lehet,hogy már ideje lenne kiköltöznöd a szülöi házból??

Nincs barátnöd akivel összeköltözhetnétek???

2013. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!