Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet ezt megérteni?

Miért nem lehet ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Szüleim az őrületbe kergetnek. 1 éve végeztem a Közgazdaságtudományi egyetemen, szakmai nyelvvizsgával nem rendelkezem, ezért diplomát nem szereztem.

Szüleim ezt nem tudják feldolgozni, állandóan azon megy a veszekedés hogy feleslegesen tanítattak, hogy nem viszem semmire. Nem hiszik el, hogy nem tudnék megcsinálni egy nyelvvizsgát. (Csak neki kellene ülnöm, szerintük lusta vagyok stb.stb.)

Nem arról van szó, hogy nem próbáltam. De egyszerűen én nem tudok nyelvet tanulni. Már a létező összes nyelvtanfolyamra beiratkoztam, magántanárhoz jártam, 4szer próbáltam megszerezni a nyelvvizsgát...de nem vagyok hajlandó több pénzt áldozni erre.

Tisztában vagyok vele, hogy a mai világban a nyelvvizsga alapkövetelmény, sőt nem csak egy nyelv. De nekem nem megy!!!

Még alapfokú nyelvvizsgám sincs, egyetemere is csak úgy tudtam bejutni, hogy elemelt szinten érettségiztem matekból, közgazdaságtanból és történelemből. Szeretek tanulni, nagyon szeretem a matekot, közgazdaságtant, különösen HR-t. Okj-s képzésre is beiratkoztam (amihez nem kell nyelvvizsga) és mellette eladóként dolgozok.

Szüleim szerint nem viszem semmire és nem értik miért jó nekem hogy minimálbérért eladóként dolgozok egy ruhaüzletben.

Egyértelmű, hogy nem jó. Karrierről álmodoztam, nem tartom magam "hülye" embernek. De ha egyszer nem megy a nyelvtanulás nincs semmi esélyem. Sehova nem kellek.

Ezt tényleg nem lehet megérteni? Épp elég nekem feldolgozni, hogy eladó vagyok..pedig tudom hogy többre vihetném. De nem tudok nyelvet tanulni.

Tudom, hogy nem viszem semmire. Rosszabb napjaimon nagyon nehezen élem meg. Lehet majd egyszer újra ráveszem magam a nyelvtanulásra, de jelenleg szóba sem jöhet.


2012. okt. 1. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudtad, hogy a diplomához kell majd a nyelvvizsga, nem?


Nagyon sokféle módszer létezik már, csak meg kell találnod a neked megfelelőt.


Ne add fel! Ha úgy érzed, pihenj kicsit, de ne dobj ki 5 évet az ablakon!

2012. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Én se érteném még, hogy ez miért akkora probléma. Aki képes elvégezni egy egyetemet, annak ne menne egy középfokú nyelvvizsga? Számomra ez hihetetlen, mert még a tökkelütött nővérem is képes volt megcsinálni egyet angolból, márpedig ő nem egy észlény.
2012. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam végig DE a párom is négyszer próbálkozott, majd bekerült egy nagyon hozzáértő tanár kezei közé, és fél év alatt sikerült neki...

a nem tudok nyelveket tanulni nagyon korlátol és buta hozzáállás, hidd el, egy középfokot az, aki amúgy elvégzett egy bármilyen főiskolai szakot, igenis össze tud "rittyenteni"

2012. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

húzzál ki az adott nyelvterületre, dolgozz, és sec-perc alatt megtanulod az adott nyelvet. Nem sírni kell, hogy nem megy.

Tudtad, hogy kelleni fog, akkor minek mentél egyetemre????

2012. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Légyszi fejtsd ki részletesebben mi nem megy pontosan a nyelvtanulásban? Hátha tudunk tanácsot adni, mert valaki volt hasonló helyzetben. Így látatlanban az az ötletem, hogy esetleg kivizsgáltathatnád magad, hátha van egy egyhe fokú dislexiád vagy ilyesmi, és akkor lehet felmentést kérni alóla.
2012. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lehet a háttérben, hogy eldöntötted, hogy neked nem megy és kész.


Hány filmet néztél eredetiben, felírattal? Milyen oldalakat látogattál, hány online tesztet töltöttél ki?

Ha esetleg megengedheted magadnak, miért nem mész ki külföldre pár hónapra? Kimész, dolgozgatsz valamit, nem azért, hogy megszedd magad, csak a nyelvtudás megszerzése miatt.... Semmi sem lehetetlen. Nekem sem ment soha az iskolai nyelvtanulás, mind a két nyelvet amit olyan szinten beszélek, hogy nem okoz egy interjú, szállásfoglalás vagy bármilyen ügyintézés, azt "élesben" tanultam meg.

2012. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

dislexia? :O

Az nem megy, hogy ha meg kellene szólalnom mindent elfelejtek. Tanulhatom egész nap a szavakat, magolhatok..másnap kezdhetem előröl mert semmire nem emlékszem abból, amit tanultam. Utálom az egészet, ha már arról van szó hogy le kell ülnöm nyelvet tanulni, kifutnék a világból.


Középfokú nyelvvizsgának is örülnék, de a diplomámhoz szakmai kellene..ami az én esetemben még komplikáltabb.


Azért mentem egyetemre, mert mindig is közgazdaságtant akartam tanulni, nem bántam meg. Ha nem kellene nyelvvizsga tanulnék még tovább is.


Lehet igazatok van, hogy nem nyafognom kellene, hanem megcsinálni.

2012. okt. 1. 14:56
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

közép és szakmai közép között nincs ám akkora rés, hidd el!

az jó ötlet, hogy vizsgáltasd ki magad, nincs-e valamilyen tanulási gondod, de egyébként Bp. közelében tudok tanárt ajánlani, és ha egyéb segítség kell, keress priviben, én 1,5 év alatt letoltam az angol közép, majd felsőfokút.

2012. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ja, még valami...SOHA nem magoltam szavakat, nem azért, mert hú de okos vagyok, hanem mert abszolút nem ez a kulcsa!
2012. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok. Végeztem a fősulin(egészen más területen mint te), nincs meg a nyelvvizsgám, így eladóként dolgozom egy ruhaüzletben-.-

Csak engem nem csesztetnek a szüleim, mert évek óta férjnél vagyok és külön lakom.

Igen, magolom, olvasom stb és semmi nem marad meg. A német am is utálatos nyelv, de hát ezt próbálták tanítgatni a suliban. Sajnos nincs pénzem ezerféle nyelvtanárra meg tanfolyamra, munka miatt sincs sok időm és akkor még itt van a párom is. Nem egyszerű, de most is tanulgatom itthon, csak szélmalomharcnak tűnik:/

Ha megteheted, menj ki nyelvterületre, nagyon hamar elő fog jönni a passzív tudásos és pár hónap alatt jól fogsz beszélni. Legalább a szüleid is látják h igyekszel.

23/L

2012. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!