Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet ezt megérteni?

Miért nem lehet ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Szüleim az őrületbe kergetnek. 1 éve végeztem a Közgazdaságtudományi egyetemen, szakmai nyelvvizsgával nem rendelkezem, ezért diplomát nem szereztem.

Szüleim ezt nem tudják feldolgozni, állandóan azon megy a veszekedés hogy feleslegesen tanítattak, hogy nem viszem semmire. Nem hiszik el, hogy nem tudnék megcsinálni egy nyelvvizsgát. (Csak neki kellene ülnöm, szerintük lusta vagyok stb.stb.)

Nem arról van szó, hogy nem próbáltam. De egyszerűen én nem tudok nyelvet tanulni. Már a létező összes nyelvtanfolyamra beiratkoztam, magántanárhoz jártam, 4szer próbáltam megszerezni a nyelvvizsgát...de nem vagyok hajlandó több pénzt áldozni erre.

Tisztában vagyok vele, hogy a mai világban a nyelvvizsga alapkövetelmény, sőt nem csak egy nyelv. De nekem nem megy!!!

Még alapfokú nyelvvizsgám sincs, egyetemere is csak úgy tudtam bejutni, hogy elemelt szinten érettségiztem matekból, közgazdaságtanból és történelemből. Szeretek tanulni, nagyon szeretem a matekot, közgazdaságtant, különösen HR-t. Okj-s képzésre is beiratkoztam (amihez nem kell nyelvvizsga) és mellette eladóként dolgozok.

Szüleim szerint nem viszem semmire és nem értik miért jó nekem hogy minimálbérért eladóként dolgozok egy ruhaüzletben.

Egyértelmű, hogy nem jó. Karrierről álmodoztam, nem tartom magam "hülye" embernek. De ha egyszer nem megy a nyelvtanulás nincs semmi esélyem. Sehova nem kellek.

Ezt tényleg nem lehet megérteni? Épp elég nekem feldolgozni, hogy eladó vagyok..pedig tudom hogy többre vihetném. De nem tudok nyelvet tanulni.

Tudom, hogy nem viszem semmire. Rosszabb napjaimon nagyon nehezen élem meg. Lehet majd egyszer újra ráveszem magam a nyelvtanulásra, de jelenleg szóba sem jöhet.


2012. okt. 1. 14:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Basszus!!

Miért, nincs igazuk a szüleidnek?!

Feleslegesen taníttattak és nem vitted semmire. Egy bolti eladói álláshoz bőven elég egy szakközép, vagy egy OKJ-s levelező tanfolyam.

Felfogod, mennyi lemondással, mennyi kuporgatással tudták átvészelni azt az öt évet, amíg te elbohóckodtál egy olyan főiskolán, amiről már induláskor pontosan tudtad, hogy nem szerzel diplomát?!


Nyelvvizsga nélkül pedig semmire nem fogod vinni.

Nekem nincsenek ekkora karrier álmaim, mint neked, de tisztában vagyok vele, hogy két nyelvvizsgával (egy alapfokú angol, egy középfokú német) semmire se fogok menni, ha csak nem tanulok meg angolul folyékonyan, tárgyalási szintre. Ez van, ezt kell szeretni.



Vagy maradsz eladó.

Előrelépési lehetőség mindenhol van! Pl. több bolt is szokott saját dolgozót továbbképezni, vannak gyakornok programok, boltvezetőket képeznek, stb. Keress lehetőségeket, adj be önéletrajzokat, és ahol jelenleg vagy: BIZONYÍTS!! Bizonyítsd be, hogy te ennél többre vagy képes, jó vagy abban, amit csinálsz, akár az egész üzletet is rád bízhatják (boltvezető), vagy a tapasztalataid és a tanult szakmád alapján képes vagy erre máshol!


Addig meg tanulj, tanulj és tanulj!

Válassz ki egy nyelvet, egyszerűség kedvéért az angolt. Nézz filmeket eredeti nyelven, hallgass zenét, olvass könyveket, cikkeket.

Olyan nincs, hogy nem tudsz nyelvet tanulni, csak ülj le egy darab papírral, és írj le olyan angol szavakat, amik rád ragadtak menet közben: color, light, free, stb...

2012. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy már a gimnáziumban is rájöttél, hogy nem tudsz nyelveket tanulni, a diplomának pedig az a feltétele. Nagyon érdekel a biológia, az orvostudomány, de nem jelentkeztem orvosnak, mert tudom, hogy képtelen lennék megtanulni azt, amit oda kell. Jobban fel kellett volna mérned a képességeidet, egyből OKJ-s képzéssel kellett volna kezdened. Ez nem szégyen, mindenki másban jó, és mindenkinek vannak gyenge pontjaid, nálad ez az idegen nyelv. Nincs ezzel semmi gond, csak máskor ha van még valami, ami nem megy, azt még időben lásd be, mielőtt időt és pénzt pazarolnál rá. Az egyetemet meg tudd be egy nagyon drága tanulópénznek.
2012. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarlak, de nyelvtudás nélkül közgáz területen amúgy se vinnéd sokra, mert manapság ilyen munkákhoz alapkövetelmény a legalább 1, de egyre inkább már 2 nyelv legalább középfokú ismerete (mert sokan tudnak 1-et, valahogy szűrni kell őket, ezért kérnek már 2-t. Tehát ha kisajtolnád valahogy nagynehezen azt a nyelvvizsgát magadból, akkor se akarnád tovább képezni magad vagy legalábbis fenntartani a tudást. Ha, ahogy mondod, szóba sem jöhet a további nyelvtanulás, akkor tényleg mindegy is az a közgáz végzettség, úgyse kapnál munkát protekció nélkül, úgyhogy nem is baj, ha csinálod az OKJ-t és dolgozol mellette. Igy legalább lesz pénzed és nem üldögélsz otthon, hogy jaj van diplomám mégse vesznek fel sehova...
2012. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Nem lesz drága tanulópénz az egyetem, nem azért jártam hogy veszni hagyjam. Addig próbálkozom nyelvvizsgával amíg nem sikerül és hogy utána el tudjak helyezkedni még egy nyelvet is fogok tanulni.

Okj-s képzést is befejezem.

És elérem a céljaimat. Lehet egy kis kerülővel, de egyszer sikerül!

2012. okt. 1. 21:34
 15/19 anonim ***** válasza:

Multinál dolgozom, hozzánk veszik fel folyamatosan a közgáz vagy pénzügyes diplomával az embereket. Alapkövetelmény az angol + egy nyelv ismerete. Merthogy itt minden belső anyag angolul van, ha a csapatban van egy külföldi, akkor a meetingeket is angolul tartják.

Közgázdiplomával amúgy hová akartál elhelyezkedni?

2012. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
multinál elhelyezkedni.
2012. okt. 1. 23:08
 17/19 anonim ***** válasza:

És azt hogyan? Mert nálunk az interjúk is angolul vannak, igazából a magyar tudásod nem érdekel senkit. 50 méteres körzetemben dolgozik kolumbiai, német, amerikai, angol, indiai, olasz, volt már lengyel, szlovák, stb...


Nekem pl. a spanyol tudásomról egy cetlim sincs, nem is kérték, a második interjúra olyan embert küldtek be, aki beszélt spanyolul.

2012. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az simán tanulási zavar. Ki kell vizsgáltatnod magad, és ha megvan a pontos diagnózis, akkor kérhetsz felmentést a nyelvvizsga alól. Probléma megoldva.

Nem siránkozni kell, hanem cselekdeni. El kell döntened, higy mi zavar jobban: Diploma nélkül élni vagy egy diagnosztizált betegség, amin lehet hogy javítani is lehet.

Szerintem valami ilyesmi lehet (az anyanyelv tanulási folyamata más, azzal ne keverd össze az idegen nyelv tanulást), bár nem vagyok szakember:

A taktilis-kinesztetikus rendszer zavarai:

Az emlékezet zavarai


A gyerek számára gondot jelent az ingerek (tárgyak, tárgyképek, szavak, mondatok, utasítások)tárolása, azonnali vagy késleltetett felidézése. Csökkent, nem elégséges a tárolási kapacitásuk.


Minõségében a tárolás felszínes, nem relációkat, mûveleteket, információtömböket tárolnak, hanem a konkrét vizuális vagy akusztikus ingerek megjegyzésére törekszenek.


Elõhívási stratégiáik sem hatékonyak, ami kódolási zavarokra és szerialitás zavaraira vezethetõ vissza.

2012. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, akkor jó, de a kérdésedből meg az alatta lévő kifejtésből nekem nem az jött le, hogy még nem adtad fel a nyelvvizsgát. Amúgy én is nehezen tanulok nyelveket, sokkal több időt kell rászánnom mint másoknak, de nem úgy állok hozzá, hogy nem megy, hanem úgy, hogy igenis megcsinálom, megtanulom. Nagyon sok múlik a hozzáálláson. Ha úgy állsz neki, hogy nem fog menni, akkor fogadok veled, hogy nem is fog.
2012. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!