Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet ezt megérteni?

Miért nem lehet ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Anyósom felhivott,hogy lassan itt a karácsony és akkor igy meg úgy lesz minden: Évekig azt csináltuk a férjemmel,hogy karácsony 3 napját ámokfutásban tölöttük . A szüleink 150km - illetve 180km re laknak tölünk. elmentünk eddig mindig a 3 napra vagy az én szüleimnél ,vagy náluk aludtunk ,de csak rohannás volt az egész mert a nagyikat a testvéreket is végig kellett járni .Amikor már a harmadik helyen voltunk ,és a kajára már rá se tudtunk nézni akkor mi voltunk a rosszak. Most 5 hónapos a kislányunk és itthon már megbeszéltük ,ha jön a karácsony téma mi itthon maradunk ,nem rángatjuk a gyereket autóbol ki- be . Elmondtam anyámnak is már ő megértette: Mondtam ,hogy jöjjön mindenki hozzánk mármint a szüleink.Anyósom erre következöt mondta a család szent és sértetlen ,és majd amikor ők nem lesznek akkor gondoljak arra,hogy milyen kevés időt tudott miattam az unokájával tölteni : Meg ők tél van hideg van nem autóznak ennyit .A férjem menjen el egyedül.

rendesen kiverte a biztositékot nálam :!!! Felhívtam a férjem és elmeséltem neki : Erre ő felhívta az anyját ,hogy jöjjenek el : majd jól összevesztek .anyós vissza hivott ,hogy reméli majd én rám is szarik a gyerekem az ünnepek alatt ha nagy lesz .. Aztán lerakta a telefont : Most após próbál gyözködni ,hogy menjünk. Én biztos ,hogy nem megyek..


2012. szept. 7. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk 6 hetes volt a kicsi, nagyszülőkhoz mentünk el, na jó, de ők pár háznyira laknak!!! Ha messze laktak volna, akkor simán nem megyünk. Neked adok igazat. Nem letojjátok őket, mert Ti várjátok őket szeretettel, ők a makacskodók. Ha nem tetszik nekik, hogy most már nekik kéne megmozdulni, akkor puffogjanak otthon. Nem szeretem ezt, hogy valakihez évekig jár a rokonság, nem sajnálva benzint, időt... aztán mikor nekik kéne menni, akkor inkább besértődnek. Kicsi babával megérhetnék, hogy folytatódhat az, ahogy ti loholtok mindenhová. Nálunk megértették, ezért is leptük meg őket pár percre 25. én, babakocsival jól beöltözve elsétáltunk 3 házhelynyit, de mondták, ha nem mentünk volna, ők jönnek, és megértőek voltak.
2012. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha jóba vannak a szüleiddel, próbáljátok azt a vonalat erőltetni, hogy együtt menjenek hozzátok, egy látogatással letudtok mindent :-)
2012. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok, bocsi, hiba: hogy NEM folytatódhat az, hogy ti mentek mindenhová...
2012. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanez a szitu, csak nálunk karácsonykor 4 hónapos volt a baba. Mi sajnos hagytuk magunk meggyőzni, hatalmas hiba volt.

Idén nincs kérdés: maradunk, akinek hiányzunk jön.


Legyél határozott, a gyereknek kell még a nyugalom ennyi idősen.

Az, hogy a férjed melletted áll nagyon jó, nálunk én már nem is beszélek erről anyósommal mert az én szavam nem ér neki semmit. Bár nálunk anyukám is eléggé kiakadt, de már megenyhült :-)

2012. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Na meg vagy ám áldva anyóssal,apóssal,nem semmi,én se mennék a helyedben az tuti. Ha már annyira látni akarja az unokáját,ő is éppen autóba ülhetne és mehetne hozzátok.
2012. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Anyósom apósom ők nyugdijasok. A szüleim még aktiv dolgozok ,de ők jönnek ,söt vesznek ki szabit 22,23 án ,hogy segitsenek készülödni nekem. Nem kértem tölük tényként közelték.

anyósom és aposom még nem öreg mert nyugdijas . Ők ahoz nyugdij csoporthoz tartoznak akiknek 45 év korukban pénzért ezt elrendezték. 16 éve otthon vannak.

2012. szept. 7. 14:50
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
neked adok igazat, nálunk ugyanez a helyzet, rohangálás van, csak nincs baba, de már most megbeszéltük, ha lesz, itthon maradunk, aki látni akarja az unokáját, az majd jön. Anyósod nem komplett teljesen.
2012. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Nincs igaza a mamának. Jó fontoskodó lehet ha már 3 hónappal karácsony előtt sürgölődik. Nem irigyellek.
2012. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Ugyan, egyszerűen ne foglalkozz velük. Most megy a lélekbemászás hátha meggondolod magad.

Az a kijelentése meg miszerint "reméli majd rád is szarik a gyereked az ünnepek alatt ha nagy lesz", valami felháborító, ugyanis nyilvánvalóan kivehető belőle hogy eddig is csak a fiát óhajtotta látni.

Nem miattad, a baba miatt van kiakadva, hanem hogy a fiacskája nem megy le mert véletlenül a saját családjával töltené a karácsonyt.

Na, ezek után még én nem szólnék hozzájuk nemhogy még idegeskedjek hogy megsértődtek!

Egyébként se foglalkozz velük, anyósnak ideje megtanulni hogy ha bekötötték a fiacskája fejét, onnantól a saját családja az elsődleges, ők a másodikok (jó esetben).

2012. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

lassan itt a Karácsony.. hát, tényleg lassan...

Addig még egy világvége is lesz, stb.

-egy 8 hónapos kisbabával ne kelljen ennyit autózni - ez új igény, tavaly még nem volt.

2012. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!