Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet ezt megérteni?

Miért nem lehet ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Anyósom felhivott,hogy lassan itt a karácsony és akkor igy meg úgy lesz minden: Évekig azt csináltuk a férjemmel,hogy karácsony 3 napját ámokfutásban tölöttük . A szüleink 150km - illetve 180km re laknak tölünk. elmentünk eddig mindig a 3 napra vagy az én szüleimnél ,vagy náluk aludtunk ,de csak rohannás volt az egész mert a nagyikat a testvéreket is végig kellett járni .Amikor már a harmadik helyen voltunk ,és a kajára már rá se tudtunk nézni akkor mi voltunk a rosszak. Most 5 hónapos a kislányunk és itthon már megbeszéltük ,ha jön a karácsony téma mi itthon maradunk ,nem rángatjuk a gyereket autóbol ki- be . Elmondtam anyámnak is már ő megértette: Mondtam ,hogy jöjjön mindenki hozzánk mármint a szüleink.Anyósom erre következöt mondta a család szent és sértetlen ,és majd amikor ők nem lesznek akkor gondoljak arra,hogy milyen kevés időt tudott miattam az unokájával tölteni : Meg ők tél van hideg van nem autóznak ennyit .A férjem menjen el egyedül.

rendesen kiverte a biztositékot nálam :!!! Felhívtam a férjem és elmeséltem neki : Erre ő felhívta az anyját ,hogy jöjjenek el : majd jól összevesztek .anyós vissza hivott ,hogy reméli majd én rám is szarik a gyerekem az ünnepek alatt ha nagy lesz .. Aztán lerakta a telefont : Most após próbál gyözködni ,hogy menjünk. Én biztos ,hogy nem megyek..


2012. szept. 7. 14:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen pici gyerekkel télvíz idején nem várhatják el, hogy összevissza rohangáljatok. Anyósodnak is volt ilyen pici gyereke, ha nem érti meg akkor surmó, egy percig nem foglalkoznék a nyafogásával. Majd jövőre, ha nagyobb lesz akkor mentek, nem igaz, hogy egy karácsonyba pusztulnak bele, majd beszéltek telefonon vagy skype-on. Az meg nonszensz, hogy ha már a család szent és sérthetetlen, a férjed hagyja ott a pici gyerekét karácsonyra. Nálam itt lenne lezárva a történet. Pont.
2012. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
én karácsony elött még egyszer normálisan meghívnám őket és letudnám velük a Karácsonyt! Nem tudom milyen a viszonyod az anyóssal,de szerintem jó,hogy van az a távolság köztetek! :)
2012. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom a viszony egyébként se rózsás köztetek.

Nehezen éli meg hogy a kicsi ficskájának már nem ő a minden,hanem van felesége,gyereke,és már nem ő az első.


Nálunk is ez volt,kaptunk hideget meleget.

Náluk 24-e szent és sérthetetlen,első két évben engedtem,24-én együtt voltunk,25-26 én szüleim,nagyszülők.

Aztán megszületett a kicsi,előre megmondtam hogy 24 innentől a miénk,senki sehova,majd 25-26 vándorlás (50 km-en belül laknak).

Még márciusban is ezen sipákolt...

2012. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%
Nemtom, nálunk ez nem volt téma...
2012. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Egy ilyen telefon után, ahogy visszahívott, én nem hogy nem mennék, hanem egyenesen megtiltanám nekik is, hogy jöjjenek.
2012. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

Bár az ilyentől nekem is égnek állna a szőr a hátamon (hasonló anyósom van), de valahol mégis csak jobb a békesség.


Az anyós sajnos mindig is többet engedhetett meg magának, beszólogathat, Te meg csak bólogatsz mert nem szabad családi veszekedéseket provokálni. Úgyhogy én azt mondom, valahogy próbáljátok meg elsimítani a dolgot, akármennyire is nehéz. A világért se menjetek, hanem valami köztes megoldást találjatok (elhozza a párod őket vagy vonat mondjuk). Jobb a békesség mert ennél még rosszabb is lehet.

2012. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanez, csak nem anyós mert Ő már nem él (drága asszony volt isten nyugosztalja, imádtam...!) hanem a sógornőm!

Hogy olyan nincs hogy mi otthon maradunk az akkor 4 hónapos kislányunkkal! Ő ezzel az információval nem tud mit kezdeni!!!

És hgy képzelem, csak nem merem én a szüleimmel tölteni a karácsonyt? Az Ő családja mennyit segített, bezzeg az enyém! (akik minden héten jöttek segíteni...).

Summa summárum akkor felmentünk karácsonyozni, a következő évben a férjem bevonult dolgozni a munkahelyére, a következő évben terhesen nagy pocakkal (8 hónaposan) 6 fogásos vacsorát főztem nekik aztán annyit mondtak: Pulyka van?? (flegmán, lesajnálóan).

Aztán a következő évben (2011) egyedül mert elválunk.

A férjem családja egyszerűen nem vett tudomást arról, hogy saját kis családunk lett, és nem szeretnék folyamatosan a sogórnővel meg apóssal nyaralni, ünnepelni. A férjem nem állt ki mellettünk, inkább becsajozott és lelépett.

De legalább így most úgy ünnepelhetek ahogy én szeretnék, Ők meg úgy ahogy Ők.

Egyszerűen nem értem miért nem képesek az embrek tisztában tartani a másik privát szféráját, akkor is ha család.

2012. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

anyós vissza hivott ,hogy reméli majd én rám is szarik a gyerekem az ünnepek alatt ha nagy lesz ..


E kijelentés után szóba sem állnék vele.Meg ez az egész viselkedés,hogy ők nem autóznak annyit,akkor meg üljenek otthon,ha annyira kiváncsi lenne rátok,akkor elmenne.Meg mi az,hogy a férjed menjen el egyedül???Menjenek ők,ha akarnak,könyörgöm.Én úgy megmondanám neki a magamét,hogy ihaj...

2012. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát ez nálam is kiverte a biztosítékot, pedig nem is ismerem anyósod. Mégis mit képzel, hogy ő nem ül autóba, ti meg menjetek? Még akkor se szólhatna semmit, ha 24-én hármasban otthon ünnepelnétek mint egy család, aztán 25-26-án várnátok a szélesebb családot vendégségbe. Fú ne haragudj, de annyira nem bírom az ilyen irányító népséget, mint egyesek, hogy képes az egész család életét ő egyedül elirányítani ha kell ha nem.
2012. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ,hogy velem éreztek . Hál isten a férjem nem az anyósom mellé állt . Jó érzés tudni,hogy számthatok rá ..
2012. szept. 7. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!