Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja megérteni a...

Miért nem tudja megérteni a férjem, hogy nem szeretem ha váratlan látogató érkezik?

Figyelt kérdés
Tegnap anyósom beállított úgy, hogy fogalmam sem volt róla, hogy érkezik. Eléggé kellemetlen helyzet volt, mert el kellett küldenem (családi vacsora volt nálunk, az édesapám születésnapját ünnepeltük). Ezen anyósom is és a férjem is felháborodtak. Már ezerszer elmondtam a férjemnek, hogy szóljon, ha jön az anyja vagy a testvérei, de most is elfelejtette megemlíteni. Ha tudom előre, hogy jönnek, akkor semmi gond, de csak így beállítani...
2013. márc. 8. 13:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
58%
Elküldted? Hát...Nem lett volna egy hely az ünnepi asztalnál? Családi vacsora- hisz ő is családtag. Furcsa. Azt hiszem, elválnék a férjed helyében.
2013. márc. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
97%

De miért kellett elküldened? :-))

"Családi" vacsora, nekem még belefér a családi vacsorába az anyósom is és az apósom is, bár nem csípem őket, de elküldeni azért nem küldeném el, mert itt van az én "családom".

2013. márc. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk ezt kissé lazábban kezeljük. Ha beállít egy rokon, akkor leültetjük őt is az asztalhoz kap enni-inni meg mehet a beszélgetés. Meg amúgy is bunkóság lenne elküldeni, ha már látta, hogy összegyűlt a család, mindenki eszik-iszik és őt meg elküldik.
2013. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
*csak, mert itt van az én "családom"
2013. márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
79%
Ide jutott a híres magyar vendégszeretet....
2013. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
19%

Én megértelek, én is küldtem már el anyósomat, de ő még a férjemnek sem szólt, hogy jön, hanem egyszercsak csöngetett a kaputelefonon...

Első, szerintem a kérdezőnek nem az a baja, hogy ment az anyós, hanem hogy nem tudott róla.

2013. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt egyetértek, én sem szeretem a váratlan vendégeket, ha az távoli rokon, barát, vagy ismerős, de a közeli családtagok (szülők, nagyszülők, testvérek, akik a közvetlen közelünkben laknak) jöhetnek bármikor, maximum azt kockáztatják meg, hogy nem találnak minket otthon.

Én sem annyira értem, hogy miért kellett elküldeni az anyósod, behívhattad be, azzal, hogy most éppen úgyis apukád szülinapját ünneplitek, üljön le közétek. Valószínűleg miután ez kiderült volna, nem is maradt volna sokáig. De ő is családtag, egy kis sütivel, süteménnyel megkínálhattátok volna szerintem.

2013. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
91%

Ez tényleg nagyon furcsa. Mármint az, hogy a saját anyósodat elküldted.

Veled van itt a baj, kérdező...

Meg talán a férjeddel is, mert ő meg egy papucs.

2013. márc. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis sütivel és üdítővel akart lenni a két süti helyett. :D
2013. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
96%
Hú ezt én se értem... Én behívtam volna és leültettem volna őket. Egy szelet valami csak jutott volna nekik is.... Nem csodálom, hogy a férjed felháborodott.
2013. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!