Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja megérteni a...

Miért nem tudja megérteni a férjem, hogy nem szeretem ha váratlan látogató érkezik?

Figyelt kérdés
Tegnap anyósom beállított úgy, hogy fogalmam sem volt róla, hogy érkezik. Eléggé kellemetlen helyzet volt, mert el kellett küldenem (családi vacsora volt nálunk, az édesapám születésnapját ünnepeltük). Ezen anyósom is és a férjem is felháborodtak. Már ezerszer elmondtam a férjemnek, hogy szóljon, ha jön az anyja vagy a testvérei, de most is elfelejtette megemlíteni. Ha tudom előre, hogy jönnek, akkor semmi gond, de csak így beállítani...
2013. márc. 8. 13:42
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom ha a te anyád jött volna az apósod születésnapján,akkor már rég leültetted volna az asztalhoz. Az, hogy nem jelentkezett be és nem húzott sorszámot csak egy jó indok, hogy még egy ilyen jelentéktelen dologból is te gyere ki győztesnek és más meg pofátlan bunkónak
2013. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
96%
Fura egy szerzet lehet egy ilyen feleség mint a kérdező...
2013. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
A szüleink nagyon nem szeretik egymást és akkor még finoman fogalmaztam. Ha anyósomék látogatóba jönnek, a szüleim inkább elmennek itthonról. Érdekes ünnepi vacsora lett volna így.
2013. márc. 8. 13:58
 14/48 anonim ***** válasza:
93%
Én sem szeretem a váratlan vendéget, ezt tudják is Rólam, Rólunk. De volt már olyan helyzet, hogy váratlanul becsöngetett pont Anyósom. Sürgősen wc-re kellett mennie... Nekem is volt már ilyen, hogy becsöngettem hozzá, Ő a belvárosban lakik, Nekem ott volt éppen dolgom, és betegség miatt nem tudtam a wc-zéssel várni, haza már nem értem volna. Persze hogy beengedem, bármikor beengedném, volt már nagy takarítás kellős közepén kött valaki. Beengedtem, és mindjárt mondtam is, hogy pont takarítok, rendetlenség van, de azért egy kicsit ráérek. Nagyon udvariatlan voltál, főleg, hogy még mondtad is, hogy Te családod van Nálatok éppen. Nem tudtad volna megkínálni egy sütivel, üdítővel, vagy kávéval? Nekem is nagyon rosszul esett volna, ha Velem bánnak így a közeli családtagjaim. Mosolyogva behívtam volna, és semmi probléma!
2013. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
96%

Hát én nem tudom. Alapjában én sem vagyok oda a váratlan vendégekért, az anyám be is szokott jelentkezni, de akkor sincs tragédia, ha erre járnak a tesómék, vagy a sógorék, és beugranak... Legfeljebb ha látják, hogy nem alkalmas akkor elmennek, vagy épphogy segítenek, ahogy a szitu van épp...


Képzeld magad abba a helyzetbe, hogy te mész majd a gyerekeidhez és így jársz mondjuk a menyeddel... De az ilyenek előbb utóbb úgyis visszakapják a sorstól.

2013. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
91%
Akkor is behívtam volna anyóst, ha nincsenek jóban a szüleimmel... Max. anyós hátat fordított volna és elment volna.. de rögtön elküldeni? :( Ez olyan megalázó szerintem.
2013. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
68%
13:58: Hát igen, ez probléma, de akkor a szülőket és anyósékat kell megnevelni, hogy ne gyerekeskedjenek.
2013. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
91%
Csak gondolj bele, ha a te gyerekeid csinálnák veled ugyan ezt neked hogy esne?
2013. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt én sem szeretem a váratlan vendégeket, főleg ha az az anyósom.

Másrészt meg bunkóság volt elküldeni akárhogyan is nézzük.

Ha annyira nem jön ki a szüleiddel, akkor biztos elment volna hamar, de egy sütire, üdítőre, kávéra maradhatott volna.

2013. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleink nagyon nem szeretik egymást és akkor még finoman fogalmaztam"


Ha nem szeretik egymást, akkor meg valószínű, hogy az anyósod akkor sem ment volna be, ha kicsit udvariasabb vagy és behívod.

Egyébként az ilyen helyzeteknek elejét lehetne venni azzal, hogy ha valami hasonló családi ünnepet tartotok a te családoddal, előtte csak úgy véletlenül szóba hozzátok a témát az anyós előtt és akkor aznap még véletlenül sem lehet majd számítani a látogatására.

2013. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!