Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja megérteni a...

Miért nem tudja megérteni a férjem, hogy nem szeretem ha váratlan látogató érkezik?

Figyelt kérdés
Tegnap anyósom beállított úgy, hogy fogalmam sem volt róla, hogy érkezik. Eléggé kellemetlen helyzet volt, mert el kellett küldenem (családi vacsora volt nálunk, az édesapám születésnapját ünnepeltük). Ezen anyósom is és a férjem is felháborodtak. Már ezerszer elmondtam a férjemnek, hogy szóljon, ha jön az anyja vagy a testvérei, de most is elfelejtette megemlíteni. Ha tudom előre, hogy jönnek, akkor semmi gond, de csak így beállítani...
2013. márc. 8. 13:42
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
85%

Megértelek abból a szempontból, hogy az ember nem szereti a hivatlan/váratlan vendéget, főleg aki észre sem veszi magát. De itt most te voltál a bunkó, nekem eszembe nem jutott volna elküldeni egy családtagot, rokont, de még egy barátot sem. Elmondom, hogy ez a helyzet, de jöjjön be nyugodtan. Volt már arra példa, hogy egy jóbarátom épp akkor járt arra, amikor családi ünnepi vacsoránk volt. Behívtam, bemutattam a családnak, és kapott volna ő is enni-inni, de csak egy kis sütit meg kávét kért. Mi már épp túl voltunk a vacsin, kávé készült, meg sütik, gyümölcsök kerültek elő. Azóta édesapám pl. többször meghívta őt és a családját is családi ünnepekre, szülinapra, mert nagyon jól kijöttek/kijönnek :)


Sajnálom kérdező, de ebben most nem volt igazad. Csak annyiban, hogy szóljanak előre. De elküldeni nem szabadott volna. Tudnék én is mesélni anyós bunkóságáról, na de ő már tényleg bunkó volt... nem az én anyósom, hanem anyámé, apám is rendszeresen kiakadt rá, hogy hogy lehet ennyire pofátlan... minden hétvégén beállított anyámékhoz a családjával, unokákkal, amikor anyámék még építkeztek, és az anyai nagyszüleimnél laktak, szó nélkül vitte oda az 5 fős családját. Kaja persze nem volt annyi, a mamámnak kellett gyorsan felhígítani és tovább főzni a levest, ők nem is ettek olyankor... máskor meg a főnöknőjét hozta, hogy olyan jó munkákat ad neki, meg kell őt vendégelni, de Katikám nagyon finomakat süss ám! Hozta volna az új élettársát is, amikor a férjét előtte egy hónappal temették el. Nahát apám sosem mert szólni neki semmiért, nagyon szigorúan volt nevelve, magázta a szüleit, de itt már elküldte az anyját a fenébe, onnantól kezdve évekig nem beszéltek egymással. Én ezután születtem meg, úgyhogy találkoztam vele életemben kb. 3-szor, és akkor sem sikerült megszeretnem, mert nem egy szeretnivaló ember volt... na de ez egészen más sztori :)

2013. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
88%

Az én szememben is rosszul (nagyon rosszul) venné ki magát, ha a feleségem csak úgy elküldené anyámat - pedig nem vagyok az az olaszos a "mamma mia" szoknyája mellől nem tágító fiúgyerek...


Legalább illett volna behívni, ha mással nem egy kávéval megkínálni és vázolni neki hogy mi történik éppen. Ki tudja, lehet hajlandó lett volna valamiféle békülési gesztusra is tekintettel az ünnepre. Ehelyett most biztosan vérig van sértve a néni, nem lepődnék meg a helyedben, hogyha amikor legközelebb meglátogatjátok majd valamiféle jelenetet rendez vagy célozgatni fog csípősen.

2013. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
48%
ez nem a váratlan látogató témakör, hanem az volt a gond, hogy a két család nem bírja egymást! Féltél, hogy anyósod elrontja az ünnepet? Hát megértem, hogy kínos szituáció, és nem neked kellett volna elküldeni anyukát, hanem a férjednek kellett volna azt mondani, hogy anyuka, itt a nászasszony, nem akarunk vitát, balhét stb., légyszi gyere át később. Ha tényleg akkora a viszály, akkor úgyis elment volna. De nagyon kellemetlen lett volna, ha apukád felkapja a vizet, hogy ő akkor megy, ha anyós megjelenik.
2013. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, lehet mi vagyunk földönkívüliek, de nálunk a család nem csinál cirkuszt abból, ha néha-néha (nem napi rendszerességgel) megjelenünk egymásnál bejelentetlenül...
2013. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Sajnos itt a békülés nem megoldható, annál durvább a helyzet. Tudom, hogy bunkó dolog volt elküldeni, de nem tehettem mást. A szüleim házába én is csak azt engedhetem be akit ők is szívesen látnak. A férjem nem volt itthon mert nem szereti a családi ünnepeket, elment a barátaival sörözni.
2013. márc. 8. 14:25
 26/48 anonim ***** válasza:
84%
Én behívtam volna és odasúgtam volna a férjemnek, hogy mostantól az ő gondja,h ne legyen botrány. Utólag pedig elmondtam volna a szüleimnek,h bocs én nem tudtam róla,h jön. Ezt sosem értettem,hha felnőtt emberek nem bírják egymást, akkor se tudjanak egy fél órát-órát egy helyiségben együtt eltölteni rátok való tekintettel. Ha ennyire kerülik egymást, lehet anyósod iszik egy kávét és már megy is, azzal az indokkal,h csak beugrott 5 percre.
2013. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
82%
Akkor itt az egész családdal baj van, ha rögtön azzal kezded, hogy leírod ezeket is, más a helyzet... a szüleid/anyósék gyerekesek, a férjed meg szimplán bunkó. Mi az, hogy nem szereti a családi összejöveteleket, inkább haverokkal sörözik? Remélem, a ti gyerekeitek normálisak lesznek, ha felnőnek, ahogy ti is, ha megöregedtek...
2013. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
95%

Jó bonyolult a helyzet, ahogy leírod. Az egész család gyerekesen viselkedik.

Ha semmit nem tudsz csinálni és nem akarod, hogy balhé legyen, meg kell próbálni diplomatikusan megelőzni az ilyen helyzeteket.

Például a szülinap előtti délutánon beugrotok a férjeddel az anyóshoz egy tányér sütivel, de csak rövid időre maradtok, mondod neki, hogy siettek, mert holnap nálatok tartod apukád szülinapját, még sehol sem tartasz a készülődéssel és szeretnél idejében kész lenni, mire a vendégek megérkeznek.

Ezek után csak nem állít már be!

2013. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
A férjem azért nem szereti ezeket az ünnepeket, mert náluk az összes ilyen ünnep veszekedésbe, verekedésbe fulladt. Az én szüleim is ezért haragudtak meg az anyósomékra, mert nálunk is előadták ezt az "ünnepi viselkedést".
2013. márc. 8. 14:35
 30/48 anonim ***** válasza:
54%
14:35: Ez esetben a helyedben elválnék, még amíg gyerek nincs.
2013. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!