Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attol, hogy fiatalok vagyunk...

Attol, hogy fiatalok vagyunk lehetunk jo szulok?

Figyelt kérdés

Terhes lett a baratnom, nem terveztuk de hosszu beszelgetesek es gondolkodas utan ugy dontottunk, hogy megtartjuk es megprobaljuk normalisan felnevelni a szuleink segitsegevel. Nem akarom, hogy a szuleim vegig penzeljenek meg ilyenek mert szeretnem magamnak felipiteni az eletemet amennyire lehetseges. Persze meg elfogadom a segitseget foleg a gyerek miatt. Meg tanulunk mindketten, o jovore fog erettsegizni (tovabb akar tanulni, en nem) en most fogok es ha minden jol megy ott fogok dolgozni ahol mar 4 eve minden nyaron, ha megsem jonne ossze akkor a nagyapam cegenel.

Mindig azt hallom, hogy ez nem mukodik, osszevesznek, szakitanak, a gyerek szareletu lesz, orokbe kell adni. Mi 4 eve ismerkedtunk meg es akkor ossze is jottunk, vannak kisebb vitak kozottunk de amugy eleg jo a kapcsolatunk.

Tudom, hogy nem kene meg gyerek de nem lehet mit tenni, mi hibaztunk de attol o ugyanugy megerdemli az eletet mint mas ember. Szerintetek van ra esely, hogy egy csalad lehetunk majd attol, hogy fiatalok vagyunk? Es lehetunk jo szulok?


2013. márc. 5. 20:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Én nem csak fiatal apa voltam hanem gyermeteg. De jókat játszottunk annó a fiammal. De aztán Ő felnőtt. (Én nem:)))
2013. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Igen lehettek jó szülők és működhet a kapcsolat is, ha nem engeded, hogy manipuláljon a külvilág (rokonok).

Két példát is tudok a szűkebb környezetemben. Egyik a nagyanyám testvérének a lánya, ő 14 évesen maradt terhes, a fiú 18 volt. Van 3 szép gyerekük, még most is együtt vannak, ő varrónő lett végül, mert azt szereti csinálni.

A másik a barátnőm, ő 17 évesen lett terhes a férje akkor 19 volt. Már van négy gyerekük a lány most fejezi be az egyetemet mert közben felvételizett, gyereket szült, nevelt, háztartást vezetett a fiú meg dolgozott. Szülésznő lesz nemsokára :)

2013. márc. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon dicséretes, hogy így állsz hozzá a dologhoz! Elárulom, hogy a kor nem minden, egy 17-18 éves ugyanúgy lehet érett gondolkodású, egy 40 éves meg hülye mint a tök.


Örülj neki, hogy lesz egy saját kis családod ilyen fiatalon (főleg, ha egyben is marad), szerintem sokan cserélnének veled....



25/L

2013. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nagy butaságot csináltok! Előbb egy érettségi kéne, tanulni valamit, mert ez így nagyon kevéske. A szüleiteknek szülitek ezt a gyereket, mert ők tartanak majd el titeket, ugyan mire elég az amit te keresnél? :( Semmire sajnos! Olyan fiatalok vagytok még! Most nagyon jó dolognak tűnik ez, de ez nagyon felelőtlen ám!
2013. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Nincs az életről elég tudásotok ahhoz, hogy meg tudjátok magatokat, és majd később a gyereket is védeni. Nincs kialakult stratégiátok. Gondolom, együtt sem éltetek még soha. Egy gyereknek nem ilyen háttérre van szüksége. Ha jó szülők lesztek, akkor ti lesztek a milliárdból az egy.
2013. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nemsikerult leeretsegiznem ,mert terhes lettem egy evel eretsegi elott. tavuton ment volna biztos,de nemcsinaltam meg.... ugyh nekunk is fiatalon lett babank.

ennek ellenere szerintemjo szulok vagyunk. annyi elonye van fiatal szulonek lenni :) van energiad a picihez, tudsz vele futkosni ,jokat jatszani .

en anyasagin vagyok ,paromnak biztos munkahelye van. alberletbe lakunk kolon mindenkitol, nem kerunk segitseget a szuleinktol.

ha ugyvan a mamak szivessen vigyaznak ra,eddig egy ev alatt ketszer kertuk meg oket,h jojjenek el hozzank ester ,h mi eltudjunk menni valahova. szoval otthon sem kell ulnotok ,itt ott kilehet mozdulni.

amugy ha ilyen szepen mindent megtudtok beszelni biztos h nagyon jo szulok lesztek :) ez nem azon mulik ,egy 40 eves friss apuka is siman lelep, nemkell ahhoz 20evesnek lenni ,h szar szulo legyel...ugyanugy egy 40eves no is megtud orulni ,nemkell 18evesnek lennie...

sok sikert nektek :)

2013. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
75%

Ismerek egy lányt aki 13 évesen (!) esett teherbe egy 19 éves fiútól. A lány 14 volt amikor szült, és a fiúval azóta is együtt vannak, a lányuk pedig immár 10 éves és van egy kisöcsse is. Boldogan élnek, és az ő példájuk a kivétel a szabályra. :)

Több ilyen pozitív példa kéne. Hajrá, én szurkolok nektek!

2013. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%
Persze! Még biztassátok arra az embereket, hogy gyerek fejjel szüljenek! 13 évesen! Fasza!
2013. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
28%
Itt most egy már meglevő babáról van szó.
2013. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetnétek, nem a kor hanem a felfogás az érettség számít. Már az is nagy dolog hogy leültetek megbeszélni és nem egyből abortuszra szaladtatok. Az életetek teljesen át fog alakulni, és ezentúl mindig lesz egy apró élet ami mindennél fontosabbnak kell hogy legyen. Szülőnek lenni fárasztó és kemény, de egyben a legjobb érzés a világon. Lehet hogy elsőre nem fog minden úgy menni ahogy tervezitek, de bele fogtok jönni. Minden rendben lesz.
2013. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!