Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegényebb fiatalok, ti nem...

Szegényebb fiatalok, ti nem irigykedtek azokra, akiket a szülei tudnak anyagilag támogatni?

Figyelt kérdés

Mi hárman vagyunk testvérek, és anyánk egyedül nevel minket a 90 ezer forintos fizetéséből, így semmilyen támogatásra nem számíthatunk. Suli mellett diákmelózok 5 napot, hogy ki tudjam fizetni az egyetemet (mielőtt bárki leszól, majdnem színötös érettségim lett, de így sem volt elég pontom államihoz), otthon fejlesztem a nyelvtudásom, már a ballagásra kapott aranyláncom is eladtam, hogy tudjam fizetni a felvételit...


És ha egyszer végzek,ott fogok tartani, hogy semmim nincs. Kertes házról, kocsiról, nagycsaládról csak álmodozom - és igen, bevallom, néha irigykedve hallgatom, hogy másoknak 20 éves korukra már lakásuk van szülő jóvoltából. Mégg az se vigasz, hogy "te majd mennyire büszke lehetsz magadra 20 év múlva..."


Kétségbeejtőnek érzem a helyzetet.


2013. jan. 24. 23:48
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
89%

sokáig irigykedtem... de egy idő után megtanultam lekaksizni.

rájöttem hogy abban is van valami morbid szépség hogy a báttyám, én lábamnál két számmal nagyobb feslett bakancsát hordom, meg a táskámon lassan több az öltés mint maga az anyag.

így legalább biztos lehetek benne, hogy majd életem párja nem a vagyonom miatt fog elvenni :XD

2013. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
100%

én is irigykedem,főleg régebben volt rossz amikor jöttek az osztállyal való közös programok,színház,mozi stb,amikor mindenki arról beszélt hogy "alig"kapnak egy hétvégére 5000ft-ot,mindenki rohangál a büfébe hogy a drága kajákat vegye,az embert meg lenézik hogy nem tud elmenni a közös programokra,nincs annyi pénze,nem kap gyakran új ruhákat

am mi is 3-an vagyunk és szintén egyedülálló anyával

19l

2013. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
98%

Majd akkor tartsd kétségbeejtőnek a helyzeted, ha a középiskolát is abba kell hagynod a pénztelenség miatt, egyetemről álmodni sem mersz és külföldre kényszerülsz képzettség nélkül, hogy egyáltalán enni tudj. És ha ebből még fel is állsz, rájössz, hogy rózsás lett volna, ha egyetemre járhatsz.


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy örülj, hogy luk van a s.ggeden, de azért annyira nem kétségbeejtő a helyzeted. Fel a fejjel, egyszer vége lesz az egyetemnek is és elkezded az életed pont ugyan úgy, mint ezrek még hozzád hasonlóan. A semmiből, nulláról. Sok sikert, menni fog neked is, mint ahogyan másoknak! ;-)

2013. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
Régen irigykedtem,de mára rájöttem,hogy nekem ebből semmi hasznom nem lesz.Így inkább magammal foglalkozok.Szerintem a siker kulcsa a kapcsolatteremtés,és pont ezért jó az egyetem.
2013. jan. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

Most már jobban kezelem, de régebben én is nagyon irigykedtem. Főleg amikor pl. az az évfolyamtársam, akit úgy kellett átrugdosni angolérettségin, hogy meglegyen a kettes, és a többiből is hasonló jegyekkel ment át, elszólta magát, hogy a szülei azt mondták, tök mindegy, milyen lesz az érettségije, csak menjen át, utána majd zsíros állás várja a családi vállalkozásban. Én meg már akkor tudtam, hogy a színötös érettségivel, későbbi egyetemi jó jegyekkel is harcolhatok majd azért, hogy egyáltalán legyen állásom. Meg amikor legjobb barátnőm egy konkrét lakást kapott 18. szülinapjára. Hogy arról ne is beszéljek, hogy milyen érzés volt az, hogy 15-17 évesen pár osztálytársam olyan új szoknyában jelent meg, ami többe került, mint az én egész szerelésem együtt...

Most már kibékültem ezzel, legalább megtanulom a saját erőmből megteremteni azt, ami kell.

2013. jan. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Én időnként irigykedtem a gazdag rokongyerekekre, hogy ők táncolni, lovagolni, úszni járnak, meg külön nyelvóra, saját szoba, nyaralások stb, én meg nyáron melóztam h be tudjam iskolázni magam, meg általános suliban anyum cipőjében meg pulcsijában jártam, mert nem volt rávaló (szerencsére nagy gyerek voltam). Középsuliban szerencsére nem volt gond már, kicsit helyrejöttünk anyagilag, és az osztálytársaim se voltak gazdagok, vidéki gimi, nem volt ciki megmondani h ezt a turiban vettem, meg hogy most erre nincs pénzem. Az egyetemen találkoztam jóval gazdagabbakkal is, de nálam sokkal csóróbbal is, aki éjszakánként azért melózott h tudja fizetni a kolit, mert a szoc meg a tanulmányi ösztöndíj a papája gyógyszereire ment el, és ott is kellett hagynia az egyetemet családi okok miatt. Összességében, ha látok egy nálam jobb körülmények között élőt, mindig a nálam szegényebbekre gondolok, meg arra, hogy az emberek többsége még mindig nem ahhoz a réteghez tartozik, aki zsebből fizet ki egy új kocsit vagy laptopot. Az emberek többsége megküzd a munkájáért, hidd el, lehetne sokkal rosszabb is.
2013. jan. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kerdezo! Sose ess ketsegbe. Sose irigyeld masokat, csinald meg magad szerencsejet. Bizz sajat onmagadban es sose add fel! Ha megbotlasz allj fel es menj azon az uton amit kiszemeltel magadnak. Sose inogj meg!

Leirom sajat tortenetem, h megertsd miert irom az elozo sorokat. Edesapam sulyos beteg lett, mikor en 14 ocsem meg 9 eves volt. Anyu gyari munkas fizujabol eltunk 4-en es fizettuk az orvosokat (halapenz...). Majd apu meghalt mikor en 16, tesom meg 11 volt. Anyu nevelt tovabbra is a gyari fizujabol. Nem tudom mennyit keresett a 90-es evekben. Egy db cipom volt a gimiben azt hordtam telen es nyaron, 1 db atmeneti cipot, ennyire tellett. Sosem panaszkodtam. Nehany osztalytarsam mar kocsival jart be az utolso evben a suliba. Anyu mindig is tamogatott a tanulasban, o ebben hitt es latta a jovot. Milyen igaza volt. Talan nekem a konnyebbseg ott volt h a 90-es evekben az elso diploma ingyenes volt kiveve egy fel evet a Bokros csomagnak koszonhetoen mikor havi 2000HUF volt a tandij. PSZF-et vegeztem nagyon jo eredmennyel, majd Malev-nal dolgoztam nem egesz 4 evet es ekozben masod dilpmaztam a jogon. Malev altal eljutottam nagyon sok helyre. Lattam dolgokat, lattam h maskepp is lehet elni. Innen jott az otlet, h 2001-ben kikoltozzek ket evre Ausztraliaba. Voltam elotte itt ketszer es magaval ragadott az orszag. Malev mar akkor egy sullyedo hajo volt es csak ido kerdese volt a csod. Akkor meg a kormanyok megmentettek, ami 2012-ben bekovetkezett a total felszamolas. Vesziteni valom kulfoddel sosem volt, 50-50%, bazi nehez volt, 2 diplomaval egy fel evig ettermeztem mig ertekelheto nem lett a nyelvtudasom. (mindig nemetet es oroszt tanultam), itt tanultam meg angolul. Majd egyszeru adminisztratori munkat kaptam 2001 ev vegen es innen indult a karrierem, majd kontirozoi allast es innen nottem ki magam. Sokszor volt nehez foleg az elso ket ev, sokszor sirtam, de sosem anyunak nem akartam elszomoritani. Ma mar egy hatalmas multinak viszem a penzugyi es szamviteli osztalyat az egesz Asia Pacific regionak, jol keresek, ceges auto, mobil, laptop kulonbozo membership-ek, ami ceg altal fizetett. Ceges utak. Bevandorlast magam vittem vegig es inteztem, a magyar diplomaimat honositottam es erre kertem meg a letelepedesit. Ma mar allampolgar lettem. Vettem egy hazat 2003 ev vegen sajat erobol, en takaritottam meg a penzt ra, azt bovitettem ki ugyancsak sajat erobol 2007-ben. Most mar gyonyoru. Anyum es tesoemek 2008-ban emigraltak ide a segitsegemmel. Ma mar ferjnel vagyok es van egy gyonyoru kislanyom. Kislanyomnak joval de joval tobb mindene van mint nekem valaha volt. Magansuliba fog menni, mert itt az jobb mint az allami h legyen lehetosege egyetemre.

A fentieket csak azert irtam h ne ess ketsegbe! nem pedig dicsekvesnek. Mindig van remeny, es mindig van lehetoseg! Jarj nyitott szemmel es neha vidd el a rizikosabb valasztast meg akkor is ha nehezebb. Ha becsukodik egy ajto, ne ess ketsegbe, kinyilik egy masik, de mig a multon ragodsz es a miertre probalod keresni a valaszt, nem fogod eszrevenni az uj lehetoseget. Fel a fejjel csak ezt tudom tanacsolni!

2013. jan. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 1:07-es író, gratulálok, elismerésem! Nagy inspiráció volt ezt nekem olvasni! Én is a PSZF-re járok jelenleg :)


Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem irigykedem, jelenleg tanulok, amellett dolgozom, és próbálok előbbre jutni. Hiszek benne, hogy a munka és a tanulás meghozza az eredményét, ha nem Magyarországon, akkor legfeljebb külföldön.

2013. jan. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
98%

De nagyon irigykedtem én is mindig. Anyukám egyedül nevelt minket, persze hogy nem dúskáltunk a jóban.

Viszont ahogy felnőttünk, rájöttem, hogy annak is megvan a hátulütője, ha ki van nyalva valakinek a feneke. A legtöbb volt osztálytársam élhetetlen lett, aki azt sem tudja, hogy mi a különbség a lábas, meg a fazék között, nem ért a háztartáshoz, és hát az életét úgy kellett alakítani, ahogyan anyuciék mondták. Így van már olyan is köztük, aki elvált, van olyan is aki jól beleválasztott, hiába az anyagi jólét, ha semmibe se nézik....na szóval az egészből azt akartam kihozni, hogy akiket támogatnak, sosem fognak lejjebb adni a szintből, viszont nem biztos hogy mindig szép és jó életük lesz. Nekem az van, van egy csodálatos férjem, egy gyönyörű kisfiam, és most várjuk a leányzót. Nem élünk azóta sem nagy lábon, mindketten szakmunkások vagyunk, de megvan mindenünk amire szükség van. És nagyon boldog vagyok....

2013. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigykedek, mert attól nekem nem lesz se több, se jobb és én sem leszek se több, se jobb. Ha elérek valamit a saját erőmből, akkor viszont nagyon büszke leszek, bár tudom, ez téged nem vigasztal. Az ember jobban értékeli azt, amiért meg kellett harcolnia.

Aki lesajnálna, mert nehezebb helyzetből indulok, mint ő, na, arra tudnék haragudni, főleg ha közel áll hozzám az illető. De amíg nem illegeti magát, nem irigylem a szerencséjét. Szerencsére az ilyen helyzetben lévő barátaim nem éreztetik a fölényüket, inkább segítenek, ahogy tudnak.

2013. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!