Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegényebb fiatalok, ti nem...

Szegényebb fiatalok, ti nem irigykedtek azokra, akiket a szülei tudnak anyagilag támogatni?

Figyelt kérdés

Mi hárman vagyunk testvérek, és anyánk egyedül nevel minket a 90 ezer forintos fizetéséből, így semmilyen támogatásra nem számíthatunk. Suli mellett diákmelózok 5 napot, hogy ki tudjam fizetni az egyetemet (mielőtt bárki leszól, majdnem színötös érettségim lett, de így sem volt elég pontom államihoz), otthon fejlesztem a nyelvtudásom, már a ballagásra kapott aranyláncom is eladtam, hogy tudjam fizetni a felvételit...


És ha egyszer végzek,ott fogok tartani, hogy semmim nincs. Kertes házról, kocsiról, nagycsaládról csak álmodozom - és igen, bevallom, néha irigykedve hallgatom, hogy másoknak 20 éves korukra már lakásuk van szülő jóvoltából. Mégg az se vigasz, hogy "te majd mennyire büszke lehetsz magadra 20 év múlva..."


Kétségbeejtőnek érzem a helyzetet.


2013. jan. 24. 23:48
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
77%
Régebben én is irigykedtem azokra,akiknek volt pénzük.Engem 2 szülő nevelt,de apám alkoholista és képes volt a 60 ezer forintos ösztöndíjamat elinni anno,amiből ruhákat,meg cipőket kellett volna nekem venni.Általánosban anyám régi csöves farmerjaiba jártam,úgy néztem ki,mint egy menekült,csúfoltak is érte,de egy idő után már az sem érdekelt,hogy hogy nézek ki.Gimiben sokat javult a helyzet,mivel elköltöztünk és lett saját szobám.A szüleim meg alapjáraton mindig is jól kerestek és testvérem sincs,úgyhogy ha apám kedve épp úgy tartotta,akkor néha megdobott egy kis pénzzel.Viszont többször volt példa arra,hogy elsumákolta a zsebpénzeket és egész nyárra ottmaradtam egy forint nélkül.16 évesen elkezdtem melózni hétvégente és ezzel megoldottam ezt a problémát.Néha még most is irigykedek azokra,akiknek több pénzük van,de utána mindig eszembe jut,hogy csak talpraesettnek kell lenni.Egy csomóan vannak,akik nagyon mélyről indultak,de most mégis tele vannak pénzzel.Csak annyi a különbség,hogy ők maguk teremtették elő azt,amijük van,másoknak meg a se.gge alá raktak mindent.
2013. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
100%
Jobban mondva akkor sem irigylem, ha illegeti magát, csak baromi pofátlannak tartom az ilyesmit.
2013. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
49%

Kíváncsi vagyok, milyen érzés lesz, ha majd bejön nektek az élet, és tudtok a saját gyereketeknek lakást venni, és mások "segg alá tolásnak" nevezik.


És ezt sosem értettem: miért értékelném többre azt, amiért magam dolgozom meg? Hisz azért újra meg újra meg tudok dolgozni. Magamért teszem. De amikor Anyukám spórolt össze egy lakásra, azt sokkal többre értékeltem, mintha én dolgoztam volna meg érte, hisz Anyu egy csomó mindent feláldozott, sok mindenről lemondott, hogy jó életem legyen. Ezt semmi, amiért megdolgozom, nem tudja felülmúlni.

2013. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
85%

Mi a szerencsésebb 'oldahoz' tartozunk, tesóm is és én is 23 éves korunkig otthon lakhattunk, főiskola mellett nem kellett dolgoznunk, és megkaptuk a kezdő tőkét a lakáshoz is (hitelt mi fizettük).


Unokatesóm és a férje viszont...

Ócska ruhákban, lyukas talpú cipőben jártak, mindkét oldalon elváltak a szülők, ők albérlet mellett még támogatták is mind a négyet.


Szóval, csak a tanulás jelenthet kitörési lehetőséget, az unokatesóm logisztikus, a férje prog. informatikus. Szerencsére egyetem után szuperül el tudtak helyezkedni, elképesztő módon spóroltak, 3 év alatt összejött a beugró egy pici lakáshoz.

Újabb 3 év alatt ki is fizették a hitelt, és elkezdtek spórolni egy nagyobbra.

Született 3 gyerekük, hordják őket mindenféle különórákra, mindent megadnak nekik, amibő ők gyerekként kimatadtak.

Megtanultak dolgozni, megtanulták becsülni, amilyük van.

2013. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
85%
#14 vagyok, bocsánat a gyatra helyesírásért, nem olvastam át.........
2013. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
85%

én is amondó vagyok mint itt sokan. a tanulás, a tudás, a képzettség az, amivel kitörhetsz. azt senki nem veszi el tőled. apuka vállalkozása csődbe mehet a gazdag gyereket a gyatra érettségijével meg felveszik a mekibe minimálbérre. :P


a párom is szegény család sarja, az anyukája nem tudott neki 20 ezres cipőket, ruhákat venni, helyette a tanulásban támogatta. elvégzett egy nagyon jó informatikus szakot, most olyan fizuja van, h csak néznek a kis elkényeztetett ostoba volt osztálytársai. 23 évesen saját kocsi, saját pénzből, jó ruhák, utazások.


tanulj jól, és meglátod lesz eredménye! :) ne irigyelj másokat, nekik nem a pénz hiányzik az életükből, de lehet, h ezer más meg igen.


nekem is voltak gazdag osztálytársaim, akiknek annyit melóztak az ősei, h alig maradt idejük a gyerekeikre. az én anyum igaz nem keresett sokat, de mindig tudtam vele beszélgetni. visszatekintve ez sokkal többet jelentett mint az adidas táska meg a levis farmer :)

2013. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt mondom, tanulnom kell.... csak túl kemény.


Érettségivel nem találtam munkát, ezért elmentem egy OKJ képzésre, hogy legyen nappali jogviszonyom és tudjak diákmunkázni, mint mondtam ez 5 nap. Jófejek a tanárok, elnézik, hogy kevesebbet járok be, de akkor is ott vagyok munka előtt vagy után, és akkor mellette még szombatonként levelezős egyetem (mint mondtam, nappalira sincs elég pontom államira) és a vasárnapom is azzal, telik, hogy tanulok. Akkor ott van még a párom, alig van rá időm, szórakozni pláne nincs, nemhogy hobbijaimra... és ez 1,5 éve megy így, még 1-5 év van. Néha úgy érzem, nem bírom tovább....

2013. jan. 25. 11:57
 18/57 anonim ***** válasza:
50%
Őszintén de igen fiatal kamaszként sokszor irigykedtem azokra kik bármit megkaphattak és több mindenük volt. Egyszerűen igazságtalannak tartottam a dolgot. Hogy nekik miért nekem miért nem. Aztán felnőttem és rájöttem arra hogy a külsőségeknél meg a pénznél vannak sokkal fontosabb dolgok is a világon. Hogy engem nem a sok pénz meg a kocsi a saját lakás tesz gazdaggá hanem a szüleim szeretete odaadása. Ma már gazdagnak érzem magam mert van egy férjem aki szeret és egy csodálatos kisfiam. Anyának lenni pedig a legnagyobb gazdagság. S erre nevelem a fiamat is, hogy a belső érték sokkal fontosabb mint a külső.
2013. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
62%
Miért törvényszerű, hogy akinek van pénze, az nem szereti a gyerekeit?
2013. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
77%
Jaj dehogy is ilyet senki se mondod, hogy akinek több pénze van az nem szereti a gyerekét. Nem tudom honnan veszed ezt? Az hogy én rájöttem hogy engem a fiam tesz gazdaggá nem azt jelenti hogy aki tehetősebb nem érezheti ugyan azt. Ilyesmiről szó sem volt.
2013. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!