Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szegényebb fiatalok, ti nem...

Szegényebb fiatalok, ti nem irigykedtek azokra, akiket a szülei tudnak anyagilag támogatni?

Figyelt kérdés

Mi hárman vagyunk testvérek, és anyánk egyedül nevel minket a 90 ezer forintos fizetéséből, így semmilyen támogatásra nem számíthatunk. Suli mellett diákmelózok 5 napot, hogy ki tudjam fizetni az egyetemet (mielőtt bárki leszól, majdnem színötös érettségim lett, de így sem volt elég pontom államihoz), otthon fejlesztem a nyelvtudásom, már a ballagásra kapott aranyláncom is eladtam, hogy tudjam fizetni a felvételit...


És ha egyszer végzek,ott fogok tartani, hogy semmim nincs. Kertes házról, kocsiról, nagycsaládról csak álmodozom - és igen, bevallom, néha irigykedve hallgatom, hogy másoknak 20 éves korukra már lakásuk van szülő jóvoltából. Mégg az se vigasz, hogy "te majd mennyire büszke lehetsz magadra 20 év múlva..."


Kétségbeejtőnek érzem a helyzetet.


2013. jan. 24. 23:48
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Én irigylem őket. Sajnos nekem a nagy semmi jutott. Apám meghalt amit örököltem volna tőle anyám bagóért átjatszotta másnak mert nem tudta volna fizetni a temetest.egyedül a lakast nem tudta átjátszani de mikor 18 lettem vert orditozott hogy irjam alá a jelzáloghitelt. Mivel nem tudtam hova menni munkam nem volt alairtam.aztan diákhitelt is felvettem most itt allok hitelekkel..ez van...a hitelt nem fizeti fizessem én ...mindenkitől kölcsökéreget a rezsit se fizeti..
2013. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
64%

44-es vagyok.

Budapesten,igaz ez még 2000-ben volt akkor értségiztem és úgymomd "elitnek" számító gimibe jártam,ahol én a pár "csóró gyerek" közé tartoztam.

Egyetem alatt is( ELTE TTK )számatalan évfolyamtársam kapta a lakást,hogy jujjszegénynek ne kelljen albérletben lakni.Igaz ez még abban az időszakban volt amikor a hiteltörlesztő nagyjából annyi volt mit egy albi.De akkor is az én peagógus anyám meg a kisnyugdíjas nagyanyám még akkor sem engedhették volna ezt meg maguknak,laktam otthon és boldog voltam,hogy továbbra is eltartanak.Nemhogy még plusszban lakásrezsit meg hiteltörlesztőt fizessenek,meg a a kaját,meg az utazást,(mert jajj minden hétévég haza kell menni,mert félek apuci/anyuci nélkül a csúnya nagyvárosban),és persze még a költöpénzt is,mert szegény gyerek mikor szórakozzon,ha nem most amikor fiatal.

2013. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
31%

Nézd a jó oldalát elit gimibe járhattál,meg egyetemere is.

Nem azt kell sajnálni ami nincs hanem annak örülni ami van.

2013. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
Nem sírásnak mondtam,csak valaki rákérdezett,hogy én hol láttam olyat,hogy lakást,meg autót kaptak...
2013. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
ugyanez, 6éve robotolok a gyárban tandíjat kaját fizetek és nagy semmim sem lesz, nem járok buliba se nincs új cipőm sem ruhám de ezt biztos te is tudod milyen........
2014. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 Saga1986 ***** válasza:
Ha minden szar ellenére fel mered adni,én agyon foglag verni te.... Hülyegyerek :)
2014. ápr. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Nem irigykedek, mert teljesen termeszetes dolog hogy amit osszekapartam az eletben azt a gyerekemnek tovabbadom.


Azon igyekszem, hogy en olyan szulo legyek aki majd tudja tamogatni a gyereket, ha mar nekem nem ilyen sors jutott.

2014. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!