Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unalmas az életünk, mit tegyek?

Unalmas az életünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elváltam, van egy kislányom. Nagyon magányosak vagyunk, általában semmit sem csinálunk, itthon vagyunk. Ide nem jár senki. Rokonok semmi, barátok nincsenek és ez amiatt van, hogy én olyan vagyok, amilyen. Humorom nincsen, itthon egyáltalán nem is beszélek a kislánnyal, mert már unom, hogy nekem sincs senkivel beszélnem, nem tudok úgy csinálni, mintha 6-an lennének körülötte, csakhogy oldjam a csöndet, a magányt. Volt már, hogy kérdeztem valamit, meg válaszoltam is rá, hogy olyan legyen, mint egy beszélgetés. Anyu messze lakik, testvérem nincs és a kislányomnak sincs. Az a baj, hogy hobbim sincs, de nem is tudnék mikor foglalkozni valamivel. Sajnálom a kislányomat, hogy tőlem nem lát olyan példát, hogy hogyan kell barátkozni, hogy miattam elkerülik őt is az emberek, hogy nem látja, hogyan találjuk fel magunkat. Csináltam egy darabig, eljártunk korizni, stb, de unom, hogy mindig csak ketten megyünk. Pasizni nem pasizok, mert ahhoz meg érdekes szmélyiségűnek kellene lennem. Én nem járok tornázni, edzésre, zenélni, barátokkal, sehová. Nem sütök főzök. Panelban lakunk. Semmit nem csinálunk. Mert minek. Minek süssek, úgysem tudunk megkinálni vele senkit. Elegem van, már annyira unom, hogy fel kell kelni hétvégén, mert nem tudom mit csináljunk. Itt vagyunk a nagy csendben,magányosan. És látom előre, hogy a kislányom is magányos lesz. tesó, rokonok nincsenek, van egy anyja, aki ki tudja meddig él, utána meg csak néz, hogy neki senkije nincsen. Hozzánk azért gyerekkorunkban jártak a rokonok, akikkel már ezer éve nem foglalkozunk egy családi közös vállalkozás tönkretette a kapcsolatot. Végérvényesen. Utálom, hogy nemsokára jön a Húsvét, mert minek is csináljunk a kislányommal húsvéti tojást, mert ide úgysem jön senki locsolni. És ez nem kamu. Tényleg senki. Akkor meg minek minden? Egy ideig nem adtam fel, kerestem barátokat, hivtam át embereket, de nem igazán sikerült. Elegem van és feladtam már. Unom a csendet, a magányt, azt, hogy nem tudok a gyerekemnek semmit adni az életben. (És itt nem az anyagiakra gondolok.) (A humorra, a barátokra, a nyüzsgésre, stb...)Most lehet, lehurrogni, meg bántani. Már megszoktam és azt a legkönnyebb..
2013. febr. 23. 07:48
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Ovodába jár gondolom, hogy te tudsz dolgozni. A többi szülővel nem próbálsz jóba lenni? Én anyával ovi mellett olyan tornára jártam, hogy egyik teremben a gyerekek, másikban az anyukák tornáztak, aztán együtt mentünk haza. Oviban neki nincsenek barátai? Biztos vannak. Áthívhatsz egy-két gyereket onnan. Süthetsz sütit és bevihetitek az oviba. A munkahelyeden nincsenek kisgyerekesek? Velük könnyű közös témát találni. Vagy kereshetsz neten hasonló helyzetben lévő magányos családot és összejárhattok. Annyi megoldás létezik.
2013. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobb idő lesz kimehettek játszótérre, most játszóházban. Ott is elég sokan vannak akikkel rögtön van közös téma. Lehet hogy nem vagy egy érdekes személyiség, de ha több barátot szereznél, több élményetek lenne, máris lenne miről mesélni másoknak és érdekes lennél.
2013. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az a baj, hogy hova rakd a gyereket, hát ne rakd sehova, vidd magaddal. Anyu is sokáig egyedül nevelt engem. Fiatalon lett terhes és mivel szégyent hozott a családra elküldték hazulról. Minden randiján ott voltam vele, mert nem tudott hova rakni és így elég hamar kisült melyik pasi nem gyerek-kompatibilis. 5 éves voltam amikor megismerte a nevelőapukámat. ha ciki ha nem mindig mindenhova vinnie kellett magával, de még így is megtalálta a boldogságát, de egy percig sem állította, hogy egyszerű volt. Sok barommal találkozott.

Ha pasizni nem is akarsz, hidd el más nők is járnak hasonló cipőben mint te. Vagy csak szimplán olyan anyukák, akik otthon vannak a gyerekkel és magányosak. Én 22 éves vagyok és még nincs a barátnőimnek gyereke, de a munka és a pasik mellett eléggé háttérbe szorul a barátság. Biztos vagyok benne, hogy sok társaságra, barátnőre vágyó anyuka van. Próbálkozz fórumokon (ahol anyukák vannak),társ ill. barátkeresőkön. Hidd el nem vagy egyedül. :)

2013. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező te össze-vissza beszélsz! Egyik mondatodban azt írod anyukád messze lakik utána meg, hogy nem is èl! Döntsd már el miket hazudozol.... Szerintem ez az egész kérdés nem igaz... Egyik szavad üti a màsikat! Mèg csak 4 éves de nem mindig marad ennyi hogy örökké a fenekedbe legyen...
2013. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A BIZTATÓ VÁLASZOKAT. A TÖBBIEKNEK MEG: UNDORITÓAK VAGYTOK. ENNYI. Tényleg, eddig nem hittem el amikor más kérdések válaszaiban olvastam, hogy mennyi a rosszindulatű ember itt a GYK-n, de most tapasztaltam. Legyetek ti is az én helyzetemben, csak azt kivánom nektek.
2013. febr. 24. 20:19
 36/43 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, csak kérdést szeretnénk kapni, hogy miért térnek el a válaszaid egymástól. Ez miért baj?
2013. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Ez már a 3. alkalom, hogy ugyanazt kérdezed (legalábbis én 2-t olvastam eddig tőled).

2013. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Látod, ezért unalmas az életed, mert az emberek elkerülik ezt a típust, meg kéne változnod, mert ezen más tényleg nem tud segíteni, csak te magad. Írod, hogy megszoktad, hogy bántanak és ez könnyebb. Nem lenne könnyebb úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy szeressenek az emberek? Ez biztos?
2013. febr. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
56%
Kedves Kérdező! Melyik választ találtad undorítónak?
2013. febr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
74%
Hagyjátok már ezt a meghalt vagy messze lakik. Nekem is meghalt az édesanyám, de sokszor idegeneknek én se mondom, hanem csak elterelem. Szerintem egy kicsit depressziós vagy, jön a tavasz, menjetek sokat a szabadba, játszótérre stb. Én nem szeretek haverkodni és még Igy is megtalálnak az anyukák.
2013. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!