Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unalmas az életünk, mit tegyek?

Unalmas az életünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elváltam, van egy kislányom. Nagyon magányosak vagyunk, általában semmit sem csinálunk, itthon vagyunk. Ide nem jár senki. Rokonok semmi, barátok nincsenek és ez amiatt van, hogy én olyan vagyok, amilyen. Humorom nincsen, itthon egyáltalán nem is beszélek a kislánnyal, mert már unom, hogy nekem sincs senkivel beszélnem, nem tudok úgy csinálni, mintha 6-an lennének körülötte, csakhogy oldjam a csöndet, a magányt. Volt már, hogy kérdeztem valamit, meg válaszoltam is rá, hogy olyan legyen, mint egy beszélgetés. Anyu messze lakik, testvérem nincs és a kislányomnak sincs. Az a baj, hogy hobbim sincs, de nem is tudnék mikor foglalkozni valamivel. Sajnálom a kislányomat, hogy tőlem nem lát olyan példát, hogy hogyan kell barátkozni, hogy miattam elkerülik őt is az emberek, hogy nem látja, hogyan találjuk fel magunkat. Csináltam egy darabig, eljártunk korizni, stb, de unom, hogy mindig csak ketten megyünk. Pasizni nem pasizok, mert ahhoz meg érdekes szmélyiségűnek kellene lennem. Én nem járok tornázni, edzésre, zenélni, barátokkal, sehová. Nem sütök főzök. Panelban lakunk. Semmit nem csinálunk. Mert minek. Minek süssek, úgysem tudunk megkinálni vele senkit. Elegem van, már annyira unom, hogy fel kell kelni hétvégén, mert nem tudom mit csináljunk. Itt vagyunk a nagy csendben,magányosan. És látom előre, hogy a kislányom is magányos lesz. tesó, rokonok nincsenek, van egy anyja, aki ki tudja meddig él, utána meg csak néz, hogy neki senkije nincsen. Hozzánk azért gyerekkorunkban jártak a rokonok, akikkel már ezer éve nem foglalkozunk egy családi közös vállalkozás tönkretette a kapcsolatot. Végérvényesen. Utálom, hogy nemsokára jön a Húsvét, mert minek is csináljunk a kislányommal húsvéti tojást, mert ide úgysem jön senki locsolni. És ez nem kamu. Tényleg senki. Akkor meg minek minden? Egy ideig nem adtam fel, kerestem barátokat, hivtam át embereket, de nem igazán sikerült. Elegem van és feladtam már. Unom a csendet, a magányt, azt, hogy nem tudok a gyerekemnek semmit adni az életben. (És itt nem az anyagiakra gondolok.) (A humorra, a barátokra, a nyüzsgésre, stb...)Most lehet, lehurrogni, meg bántani. Már megszoktam és azt a legkönnyebb..
2013. febr. 23. 07:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olyan érzésem van, csak azért írtad ki a kissé provokatív kérdésedet, hogy neked essenek az emberek, aztán meg sajnáltathasd magad. Utolsó mondat is erre utal.


Csomó fontos kérdést feltettek neked, ami alapján szeretnének válaszolni, segíteni az emberek ( hány éves a kislány, dolgozol-e, vagy gyesen vagy) de a te egyetlen reakciód, hogy "arról is én tehetek ugye, hogy nincsenek rokonok, akik látogatnának?"


Ki a fene jött ezzel? Senki.


Tudod hány anya él egyedül, rokonok, barátok nélkül?! Nagyon sokan.


Ha megmondanád hány éves a lányod, akkor tudnánk érdemleges választ is adni. És azt se ártana tudni, anyagilag belefér-e egy-két extra kiadás, mert ha igen, akkor végtelen lehetőségetek lenne a programmokra.


Ha nem, akkor kicsit kreatívabbnak kell lenni, de főleg hogy jön a tavasz, vannak ingyenes programmok.

2013. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
88%
Hol a párod akitől van a kislány? Te nem dolgozol? Miből éltek? Nem azért kell sütni-főzni mert minek úgysem jön senki. Akkor ti levegőn éltek? Milyen anya az ilyen aki hozzá se szól egész nap a gyerekéhez? Most is itt sajnáltatod magad ahelyett, hogy közös programokat csinálnál a lányoddal! Te depressziós vagy, segítségre van szükséged. A lányod issza meg a levét a te hülyeségeidnek! Menjetek sétálni, kirándulni, látogassátok meg anyukádat biztos neki is jól esne ha látná az unokáját addig is világot láttok, biztosan ott is vannak szép helyek ahová ki lehetne menni! Ne mások miatt, magatok miatt tedd!! Ő nem tehet róla, hogy te elzárkózol mindentől, rád van utalva hisz gyerek! Térj végre észhez és szedd össze magad hisz anya vagy!!! De remélem ez csak egy provokáló kamu kérdés és ilyen nem létezik!
2013. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség.

ezen az egy mondaton gondolkozz, hátha segít.

2013. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem főzöl a lányodnak, nem viszed el sehová, hozzá sem szólsz? MInek szülted?

Fordulj pszichiáterhez! De a kislánynak se ártana egy szakember. Legalább ő beszélgetne vele.

2013. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
09:18 as: Nem vagyok töketlen, nekem vannak barátaim, és foglalkozom a gyerekemmel, főzök neki és játszok vele, nem pedig itt nyavalygok névtelenül az oldalon. Vagy szerinted az segítség lenne ha leírnám mennyire sajnálom a kérdeződ? Írjam azt hogy jaaaaj szegénykém... nincsenek barátaid?! Szerintem ez nem segítség. Inkább magába kéne néznie és nem sajnáltatni magát. Nem?!
2013. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, mindenki annyira kedves volt és megértő (páran tényleg azok voltatok, nektek tényleg köszi). Én 34 éves vagyok, a lányom 4 éves. Apját nem érdekli mi van vele, ergo NINCS. Voltak barátnőim, de már nincsenek. Elköltöztek, elkoptak a kapcsolatok. Menjek tornázni? Kire bizzam a gyerekemet? Irtam, hogy viszem korcsolyázni, meg balettra, próbálok nyitott lenni, de úgy érzem, sosem jól sül el. Én nem vonzom az embereket. Nálam nullább embereknek vannak barátaik, fogalmam sincs miért érdemlik ki. A munkahelyem? Semmi nem történik. Beülünk a kis fenekünkre és nyomjuk a gépet. A mi szobánkban folytonos a viszály (én nem veszek ebben részt), nem túl jó a kollektiva. Otthagynám, de csak ebből tudom eltartani magunkat. Nem hagyhatom ott ezt a helyet. De az ismerkedési lehetőség eléggé beszűkült. Megpróbáltam felvenni a kapcsolatot a régi barátokkal, de vagy elköltöztek vagy már azt sem tudjuk ki is a másik, ugyanott ne tudjuk folytatni. Elhaltak ezek a barátságok. Mennék én nyelvet tanulni, tornázni, de úgy néz ki, úgy 50 éves koromig nem fog menni, akkor lesz a lányom 20 éves kb., akkor leszek szabad. Addig mindig vigyázni kéne rá valakinek és nincs valaki... Ez van. Csináltam én a dolgokat, de belefáradtam a sikertelenségbe. Aki igy nem fárad bele és néha nem akad ki, annak gratulálok. Én sem nyafogok soha, itt tettem meg, de látom rosszul tettem. Azért köszi
2013. febr. 23. 15:27
 27/43 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy menjünk anyukámhoz : ))) Hová? Ő már nem él. Köszi. Nem véletlenül vagyunk egyedül. Jó, hogy ez természetes mindenkinek. Nem véltetlenül írtam, hogy senki nincs.
2013. febr. 23. 16:13
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért válaszolta ezt, mert a kérdésedben ezt írtad: "Anyu messze lakik". Szóval..?!
2013. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Közben meghalhatott.
2013. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

"úgy néz ki, úgy 50 éves koromig nem fog menni, akkor lesz a lányom 20 éves kb" nem mondod, ogy 20 éves kráig otthon ülsz vele suli után??? Te sem gondolod komolyan. Már 13 évesen beíratod valamilyen iskola utáni elfoglaltságra és el van intézve, Te mehetsz tornázni/táncolni/nyelvet tanulni ameddig ő is távol van, majd értemész és kész. Ennyi.

Amúgy neten nem próbáltál meg ismerkedni, ugyanilyen helyzetben lévőkkel? Hátha vannak még hasonlóan. Összejöhetnétek a gyerekekkel és tarthatnátiok egy kis leülős beszélgetős délutánt aígy a gyerekeitek játszanak...csak egy ötlet. De ha egy levelezőtársat is találsz, már az is sokat segítene az erős depressziódon.

A munkahelyi dolgokat abszolút megértem amúgy :(

2013. febr. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!