Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unalmas az életünk, mit tegyek?

Unalmas az életünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elváltam, van egy kislányom. Nagyon magányosak vagyunk, általában semmit sem csinálunk, itthon vagyunk. Ide nem jár senki. Rokonok semmi, barátok nincsenek és ez amiatt van, hogy én olyan vagyok, amilyen. Humorom nincsen, itthon egyáltalán nem is beszélek a kislánnyal, mert már unom, hogy nekem sincs senkivel beszélnem, nem tudok úgy csinálni, mintha 6-an lennének körülötte, csakhogy oldjam a csöndet, a magányt. Volt már, hogy kérdeztem valamit, meg válaszoltam is rá, hogy olyan legyen, mint egy beszélgetés. Anyu messze lakik, testvérem nincs és a kislányomnak sincs. Az a baj, hogy hobbim sincs, de nem is tudnék mikor foglalkozni valamivel. Sajnálom a kislányomat, hogy tőlem nem lát olyan példát, hogy hogyan kell barátkozni, hogy miattam elkerülik őt is az emberek, hogy nem látja, hogyan találjuk fel magunkat. Csináltam egy darabig, eljártunk korizni, stb, de unom, hogy mindig csak ketten megyünk. Pasizni nem pasizok, mert ahhoz meg érdekes szmélyiségűnek kellene lennem. Én nem járok tornázni, edzésre, zenélni, barátokkal, sehová. Nem sütök főzök. Panelban lakunk. Semmit nem csinálunk. Mert minek. Minek süssek, úgysem tudunk megkinálni vele senkit. Elegem van, már annyira unom, hogy fel kell kelni hétvégén, mert nem tudom mit csináljunk. Itt vagyunk a nagy csendben,magányosan. És látom előre, hogy a kislányom is magányos lesz. tesó, rokonok nincsenek, van egy anyja, aki ki tudja meddig él, utána meg csak néz, hogy neki senkije nincsen. Hozzánk azért gyerekkorunkban jártak a rokonok, akikkel már ezer éve nem foglalkozunk egy családi közös vállalkozás tönkretette a kapcsolatot. Végérvényesen. Utálom, hogy nemsokára jön a Húsvét, mert minek is csináljunk a kislányommal húsvéti tojást, mert ide úgysem jön senki locsolni. És ez nem kamu. Tényleg senki. Akkor meg minek minden? Egy ideig nem adtam fel, kerestem barátokat, hivtam át embereket, de nem igazán sikerült. Elegem van és feladtam már. Unom a csendet, a magányt, azt, hogy nem tudok a gyerekemnek semmit adni az életben. (És itt nem az anyagiakra gondolok.) (A humorra, a barátokra, a nyüzsgésre, stb...)Most lehet, lehurrogni, meg bántani. Már megszoktam és azt a legkönnyebb..
2013. febr. 23. 07:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
De miből élsz? Nincs munkahelyed ahová eljárj? Egyáltalán hány éves a lánod? Bár gondolom akkor gyesen lehetsz vagy mi...Mi az, hogy nagy csend? Nincs tévétek, nézzetek meg egy jó filmet aztán beszélgessetek róla. Vagy tanítsd a gyereket erre-arra. Nem hiszem, hogy kuka csendben kéne otthon ülnötök, ezzel őt teszed tönkre. Sütni meg neki is süthesz nem, vagy közösen, az is egy program. Eljárhattok kisgyerekeknek való foglalkozásra ott ő is Te is tudtok ismerkedni. Ez így nem mehet tovább, a gyereked szociális fejlődését akadályozod.
2013. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Pont ez fáj a legjobban, hogy szociálisan egy nulla lesz, mert nincsenek körülöttünk emberek, élet, beszélgetés...
2013. febr. 23. 08:02
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
De nem érted, hogy erről csak Te tehetsz?? Hogy menjen a gyerek akárhová, neked kéne beíratnod valami foglalkozásra! Hány éves?
2013. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
De gondlom a csend az képletesen lett értve, a tv nem számít társaságnak.
2013. febr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Miért nem szerzel be kisállatokat, mást nem egy hörcsögöt? Miért nem jártok kirándulni? Miért nem gyurmáztok otthon? Szegény lányodat nagyon sajnálom, nem értem ha már megszülted, miért nyújtasz neki ilyen életet.

Ez volt a terved eleve?

2013. febr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Arról is én tehetek ugye, hogy nincsenek rokonaink, unokatesók, stb? Erről is én tehetek ugye?
2013. febr. 23. 08:09
 7/43 anonim ***** válasza:
88%
Most mit bántjátok szegényt? Nem olyan nagy öröm egyedül csinálni mindent gy kisgyerekkel, és még támasz sincsen. Biztos már kicsit befásultál, érthető. meg aztán hiába szereted a kislányodat, vele nem tudsz a gondjaidról sem beszélni. Legalább egy-két embert kéne találnod, már akkor nem lennél ilyen magányos, és tudnál kivel beszélgetni. És a kislányodnak is kéne egy-két vele egy korú kisgyerek, így kezdetnek jó lenne.
2013. febr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Rég nem jártam az oldalon, de ennyi megkeseredett gonosz válaszadót? A lányod, ha ovis lesz, akkor társaságban lesz. Addig pedig játszótér, lakótelepen biztos sok anyuka van, akik ugyanúgy beszélgetnének néha, próbálj meg beszélgetni velük stb.
2013. febr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Ne sajnáld magad! - ez az első. Nem bántásból mondom, ez egy alap emberi tulajdonság, a lényeg, hogy ne váljon életformává.


Azt viszont hülyeségnek tartom, hogy nem sütsz főzöl, miért is nem? Mert nem jön senki? És akkor ti mit esztek? Az is egy jó kis közös program, hogy ezeket együtt csináljátok. Ha nincs is mással kapcsolatotok, de legalább ott vagytok egymásnak! Használd ki! Ugyanúgy húsvétra festhettek tojás - magatok miatt, dekorációnak a lakásba. Ha ennyire begubózol akkor esélyed sem lesz a változásra. Ha a munka során, vagy a környéken ahol éltek, sehol senki akkor regisztrálj barátkereső oldalakra. Egy a lényeg, ott ne állítsd be magad ilyen antiszociálisnak. Nem vagy egy kicsit depressziós?

Honnan veszed amúgy, hogy nem vagy érdekes ember? Talán már mondta valaki? Felejtsd el ezt a negatív felfogást! Te is értékes ember vagy!

2013. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Edesanya is vagy, eppen ezert a jatszoter, cirkusz, babszinhaz stb., ahova a gyerekkel elmesz, s ott mar lehetoseged van arra, hogy hasonlo helyzetben elo emberekkel ismerkedj meg, tehat legy nyitott. TE onmagadat nem szereted, hiszen a soraidbol kiderul, hogy te mindent masokert akarsz csinalni, de most ezen valtoztass, s fozzel, sussel onmagadert es azert a pici lanyert, aki a gyermeked pl.
2013. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!