Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megértetni anyával...

Hogy tudnám megértetni anyával, hogy ne erőszakoltasson rám olyan dolgokat, amiket csak ő szeret?

Figyelt kérdés

Azért mert ő szeret valamit,attól még nekem nem kell. Nem igaz?Most például elkezdett házitejet venni,én pedig azt nem iszom meg,mert utálom az ízét,én a bolti tejet szeretem.Ráadásul tejallergiám van,nem tesz jót az a 3,7 %os tehéntej,ami plusszba még rossz ízű is. De ezt ő nem bírja mnegérteni,és nem vesz itthonra bolti tejet,csak ezt a sz*r házit..Mondtam neki már mindent, a válasz hogy majd megszereted-.-


De van ez így más ételekkel is,nem bírja felfogni,hogy van amit én utálok.

Mit lehet tenni?Normális ez?Már tejet sem ihatok itthon,mert nincs..

16L


2009. szept. 6. 14:45
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Én nemfogok a gyerekemnek olyan dolgokat lenyomni a torkán,amiket utál,vagy esetleg rosszul van tőle..
2009. szept. 6. 15:24
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem szeret minden ételt, válogatás nélkül.
2009. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy jobban tudod, csak már találkoztam olyannal, hogy összetévesztette a kettőt, ezért kérdeztem. És az volt a furcsa, hogy tejallergiát mondtál, mert arra az a jellemző, hogy kis mennyiségűtől is kiütsz, zsírtartalomtól függetlenül. De az orvosod biztosan jobban tudja, én nem vitatom. Édesanyádat szerintem vidd el az orvoshoz, hogy ő magyarázza el neki, hogy ez nem játék. Magának vegyen házitejet, de neked nem szabad.


Ételek: nálunk ez úgy volt, hogy mindent megkóstoltunk (három falat), és ha még mindig nem ízlett, akkor nem volt kötelező megenni. Édesanyádnak meg kell értenie, hogy saját ízlésed van, ami nem feltétlenül egyezik az övével. Ez nem hülyeség kérdése, egyszerűen csak így van. Olyankor csinálj magadnak valami mást. Üzenem édesanyádnak, hogy a töltött paprikát én sem szeretem, mégsem vagyok hülye. :)

2009. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Apával már beszéltem erről,azt mondta ,hogy szerinte is hülyeség amit anya csinál.Majd szólok neki,hogy beszéljen vele:/
2009. szept. 6. 15:25
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszéljen vele édesapád. Az nem működik úgy, hogy nem érdeklik a gyereke kiütései.
2009. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Hát igen,nála ha valaki nem szereti azt amit ő, akkor az már hülye:S
2009. szept. 6. 15:27
 17/27 A kérdező kommentje:
Amúgy kiskoromban volt erős tejallergiám,akkor tényleg kevéstől is rosszul voltam,de mostmár azóta enyhült,de még mindig van.
2009. szept. 6. 15:29
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Állj fel az asztaltól, ha huzamosabb ideig olyat kapsz, amit utálsz.
2009. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Főleg ha az egészségedet veszélyezteti.
2009. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyes allergiák az idő múlásával illetve kezeléssel megszüntethetők vagy enyhíthetők. Feltéve, ha a kiváltó tényezőt nem fokozzuk. Anyukád valamiért nem érti a problémádat tejügyben. Ha apukád tud vele beszélni, esetleg az orvosodat is meghallgatná, az jó lenne.


A többi ételre meg egy kiváló megoldás van, ha van hozzá kedved: kezdj el főzni tanulni :-)


Én se szeretek minden ételt, de van, amit meg csak én szeretek a családból, vagy én éppen megkívánok valamit, de a többiek nem, vagy nincsenek itt, vagy ők nem tudják megcsinálni... Akkor elkészítem én. Tegnap pl. muffint sütöttem csakúgy, lencse főzeléket pedig az egész családból csak én tudok úgy főzni, hogy azt meg lehessen enni, el is fogy gyorsan.

2009. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!