Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? :/

Ti mit tennétek? :/

Figyelt kérdés

A szomszédunk néha kért tőlem cigit, (nincs munkája, hogy miért, azt nem tudom, fővárosban lakunk) szívesen adtam neki, mert am igyekszem kedves lenni.

Ez mára addig jutott, hogy minden egyes reggel jön hozzánk cigiért. Most is, kétszer kopogott, nem nyitottam ki.

Aztán, kimentem fürdőszobába, ott állt az ajtó előtt... nem nyitottam ki. Megmosakodtam, stb, jó 10-15 perc múlva jövök ki... még mindíg az ajtó előtt állt, nézett befelé a lakásba.

Nem az, hogy sajnálom tőle, de ez kezd fura lenni.

Am sosem kérdez semmit, nem érdekli más, csak hogy mit dolgozok, mennyit keresek, és van e nálam cigi.

Volt, hogy bementem boltba, és nem értettem miért kérdezte, hogy "csak nem egy jó kis felest és cigit veszel e"...


Mondjatok légyszi vmi okosat. Megsérteni nem szeretném.


2013. febr. 8. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mondd neki, hogy leszoktál a dohányzásról :)
2013. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is am :D
2013. febr. 8. 08:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy leszokófélben vagy és ez az utolsó doboz. :)


Egyébként nagyon fura... és nagyon kellemetlen.

2013. febr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A következőket tenném: egyes alkalmakkor nem nyitnék ajtót, ahogy azt te is tetted, mintha otthon sem lennék (ezt sokszor eljátszom, ha jön a szomszéd :-D). Aztán néha azt is mondanám, hogy most nincs pénzem nekem sem cigire vagy most nekem sincs itthon. Így egy idő után csak leesne neki, hogy kevesebbet jöjjön. Mert nem azt mondom, hogy egyáltalán ne jöjjön, annyira smucig nem vagyok, de azért tudja, hogy hol a határ.
2013. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt játszom egy ideje: "mintha itthon sem lennék művelet" :D

Ami azért vicces, mert keleti fekvésű a lakásunk (ez azt jelenti, hogy kell a világítás, vagy töksötét van a lakásban - nappal is) ezért, egy nagy, sejtelmesen világító, piros függöny jelzi az udvar felé, hogy itthon vagyunk. :D


A bejárati ajtónk is üveg, dehát nem gondoltuk, hogy reggelente a szomszéd fogja figyelni kívülről, hogy mikor megyek tusolni, vagy akármi. D:

:D teszek fel sötétítőt oda is.


És, köszönöm a kedves válaszokat!

Szépnapot Mindenkinek.

2013. febr. 8. 09:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
"csak nem egy jó kis felest és cigit veszel e" - nem akarok vészmadárkodni, de ez az ember valószínűleg alkoholista, már nincs tartása sem és ha nem rázod le határozottan, akkor sosem szabadulsz tőle, később már követelni fogja rajtad "ami jár neki" - tehát nem érdemes udvariaskodnod, egyszerűen közölnöd kell vele, hogy ne kérjen tőled semmit, mert nem kap
2013. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, mert nekem is ilyen szomszédom volt. Az elején én is csak kedves voltam és megkínáltam pár cigivel. Végén már nálam is az ajtó előtt állt órákig-

Én is eljátszottam a nem vagyok itthon stratégiát, de nem vált be. Nem is szívesen bujkálok a saját otthonomban. De ez sem segített. Amikor indultam valahová már rohant is ki hogy kérjen cigit, pénzt. Én rájöttem hogy hiába hazudom hogy nem cigizek, nincs pénzem, semmi sem jutott el az agyáig. Volt hogy kért pénzt, és azt mondtam hogy sajnálom, de éppen hogy van nekünk is, de mire jöttem vissza a boltból meg is szólt, hogy "Ejjjjj, nincs pénz, de azért be tudtál vásárolni mi???" Így meguntam az egészet, és megmondtam neki, hogy elég volt. Nem adok többé sem cigit, sem pénzt, semmit. Ha kell cigi vagy pia menjen el dolgozni. Mások fizetnének favágásért vagy kert ásásért. Mondjuk három-négy alkalommal el kellett mondanom hogy elhiggye komolyan mondom. Na onnantól kezdve én voltam a falu qrvája..(még szerencse hogy ezt már másokkal is eljátszotta, így tudták mi a dörgés..)

Kedves kérdező.

Tapasztalatból mondom, hogy kár bujkálnod, hazudnod, akkor sem fogsz menekülni tőle. Jobb az egyenes beszéd. Mond meg neki, hogy már nem áll módodban többé adni cigit vagy bármit, mert túl léptétek a határt. Sajnálod, de többé ne jöjjön semmiért. Párszor el kell majd ismételned mire rájön, komolyan beszélsz. Az is lehet hogy te is egy utolsó rongy leszel, de majd ez is elmúlik..

A bujkálással, hazudozással nem sokat fogsz elérni.

2013. febr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ja az utolsóval értek egyet.Ha csak kifogásokat keresek sosem kopik le.Nyíltan mondd meg neki nem vagy te trafik.nem adsz és hagyjon békén.
2013. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem adsz neki párszor, leszokik róla előbb-utóbb. Simán lehet átlátszó ok is. Utolsó szál, most épp nincs, nem vettem, vagy veszel egy doboz legolcsóbb talpasat, azt adogatod neki két hónapon át. Nem kell nekimenni, hogy kopjon le. Majd megérti.
2013. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már meg kelljen magyarázni egy szomszédnak, hogy miért nem adsz.. Nincs és kész. Akinek nincs rá pénze, ne szívja.
2013. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!