Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Belehülyülök!

Mit tegyek? Belehülyülök!

Figyelt kérdés
Először is szólok, hogy másnak az én problémám esetleg röhejes, és nem probléma, de én már kezdek bekettyózni és mivel senkinek nem mondhatom el, hogy mi a bajom, még tanácsot sem ad senki. 26 éves lány vagyok és 5 éve nincsen senkim. Beleőrülök a magányba, az egyedüllétbe. Abba, hogy már barátnőim sincsenek, mert mindenki boldog párkapcsolatban él, esetleg férjhez ment, gyereket szült. Így csak néha vesznek elő egy kis beszélgetésre, de szórakozni nem tudok eljárni sehova, senkivel. Egy kisvárosban lakom, ahol mindenki ismer mindenkit. Elköltözni nincs lehetőségem. Nem akarok albérletbe menni azért, hogy többet járhassak szórakozni. Ha el is jutok valahová, a kutya nem szólít meg. Ha mégis, akkor vagy eljutok vele pár randiig aztán soha többet nem keres, vagy még ott azon az estén le akar fektetni (én meg arra nem vagyok vevő.) Interneten is próbálkoztam már, sikertelenül. Egyszerüen sehol semmi, senki. Visszajelzésekből azt tudom, hogy szép vagyok, de ezek szerint ezzel semmire nem megyek. Már kezdem magam egy semmirekellő nőnek érezni aki senkinek sem kell. Senki nem kíváncsi rám, a lelkemre, a vágyaimra, senki nem akar szeretni. Alapvetően nem vagyok nagyszájú, harsány, hanem inkább visszahúzódó, de nem mulya. Borzasztóan fáj, amikor hetente újra látom pl. a facebookon, hogy az egyedülállóból kapcsolatban lett. Mindenkinek van valakije, én vagyok itt egyedül, mint a kisujjam, és már komolyan mondom nem tartom magam normálisnak. Dührohamaim vannak, a telefonomat a földhöz vágom, az ékszereimet elszakítom, utána persze megbánom, de érzem, ennek súlyosabb következményei is lehetnek. Higyjétek el, sokáig olyan optimista voltam, hittem a jóban, a szerelemben, abban, hogy egyszer én is boldog leszek, hogy rámtalál Ő, de éveken keresztül már nem tudok ilyen lenni. Mert egyszerüen fáj. Az, hogy közelebb vagyok a 30-hoz, mint a húszhoz meg külön elkeserít, ilyenkor még nehezebb ideaális partnert találni, sokan komoly kapcsolatban vannak, vagy elvannak jegyezve, vagy összeházasodva. Nem tudom, mit kéne tennem. Érdemes így élni?
2013. febr. 3. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mért ne lenne érdemes élni? ne viccelj már. sok ember van így, most én is, hogy 29 vagyok és nincs senkim, mert más dolgok fontosak jelenleg. pl munkakeresés, mert úgyis számít egy nő szemében hogy van e, vagy még a sulim is.
2013. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes.

Szerintem a negatív gondolatok kiülnek az arcodra. Próbálj meg jobban nyitni a világra, nem baj, ha eddig nem jött be a netes ismerkedés, próbálkozz továbbra is. Ha eljutsz valahová mégis szórakozni, írod, hogy senki nem szólít meg. Szerintem itt is az a gond, hogy magadba vagy fordulva. Próbálj szemezni, beszédbe elegyedni másokkal. Lehet, hogy úgy érzik, magadnak való vagy, megközelíthetetlen vagy.

2013. febr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én ha elmegyek valahova direkt eljátszom a ,,boldogat" mosolygok meg minden. Ti hogy viselnétek, ha 5 éve nem lenne senkitek?
2013. febr. 3. 09:15
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Talán segítene, ha valamilyen közösséghez tartoznál, pl. vallási, valammilyen tanfolyam, összejövetel, ahol nem feltétlenül párt találhatnál, hanem esetleg olyan embereket, akikkel szívesen beszélgetsz, eljártok kirándulni, ilyesmi. Ha a saját városodban nem találsz, akkor egy közeliben nézz körül. Ne rögtön párt keressél, próbálj meg mindenki felé nyitottnak lenni, legyen az akár egy magányos idős néni, vagy bárki más. Csak beszélgess. Figyelj a másik emberre. Esetleg segíts neki, önkéntes alapon. Ne várj viszonzást. Adj lehetőségeket az életnek. De vedd is észre ha kapsz lehetőséget. Van esetleg a városodban olyan hely, ahol segíthetsz másoknak (pl.hajléktalanszálló, állatmenhely, ilyesmi)?

Átérzem a problémádat, én is hasonlóban voltam. Egyszer csak megoldódott. Neked is meg fog. Valahogyan. Nem mindenkinek ugyanaz a megoldás jó, ezért nem is írok konkrét történetet.

Ja és tudd: nem vagy egyedül ezzel a dologgal. Ne csak a szűk környezetedet nézd, hanem láss túl ezen. Találhatsz barátokat messzebb is.

Kitartást Neked, ne add fel!

2013. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem komoly kapcsim már négy éve ha úgy nézem. Neked mi hiányzik amúgy legjobban a párkapcsolatból?
2013. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy rossz, és igazából szerintem most senki nem fog tudni olyat írni neked, amire azt mondod hogy ez megnyugtató, vagy bármi. Ez tényleg egy olyan dolga az életnek, amiért egy bizonyos fokig tehetünk (azt te meg is teszed, pl. nyitott vagy), bizonyos dolgok meg majd alakulnak. Szerintem most az lenne fontos, hogy egyedül is érezd jól magad, élvezd az életet, tudd, hogy teljes, egész ember vagy így is. Velem mindig úgy volt, hogy amíg magányosnak éreztem magam, és nagyon akartam valakit, nem jött..aztán amikor megbarátkoztam a helyzettel, és elkezdtem élvezni az egyedüllétet, na akkor egyből.:D

24L

2013. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]


ha szeretsz mozogni sportolni kirándulni,kutyát sétáltatni itt nagyobb eséllyel találsz értelmes embereket. akárcsak barátként is az elején. aztán bármi lehet.


amugy én imádok egyedül lenni engem nem hatna meg ha 5 éve nem lenne pasim.nekem is inkább az lenne a bajom h egyedül kéne mindenhova mennem.viszont nem vagyok kapcsolatfüggö.26/l

2013. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért 5 év szerintem nagyon durva. Nincs lehetőségem semmilyen közösségbe járni, a munkahelyem is egy hasonló kis városban van ahol szintén már úgy ismerem az embereket mint itthon.
2013. febr. 3. 09:26
 9/15 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! ,,Ne rögtön párt keressél". Bocs, de 5 év mióta rögtön?
2013. febr. 3. 09:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9! Nem úgy értette a rögtönt, hanem úgy, ha megismersz valakit ne rögtön potenciális partnerként tekints rá. :) Előbb ismerd meg magát az embert, sőt sok embert és valahol ott lesz köztük a neked való.
2013. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!