Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy "nem-kimondott...

Van olyan, hogy "nem-kimondott" neheztelés, hibáztatás?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akinél a szülei állandóan azt mondják, hogy "azt csinálsz amit akarsz, én nem szólok belé..." közben pedig a lány szerint neheztelnek és mindenért "nem-kimondottan" hibáztatják? Létezik ilyen?
2013. febr. 1. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. És sokkal rosszabb mint az egyenes beszéd. Ez egy folyamatos bizonytalanságban tartás. Azt mondjuk nem értem, te még nem találkoztál ilyennel?
2013. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze, ez egy amolyan zsarolás (érzelmi), mivel a másik fél józan eszére és kihasználtságára is apellálhatnak.
2013. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem. De hogyan csinálják, mármint a gyakorlatban?


Szegénykét nem nagyon tudom megérteni.. állandóan depis és szomorú.

2013. febr. 1. 13:33
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
A hangsúly a lényeg. A legtöbb szülő csinál ilyet, emiatt felesleges depibe esni. Gondolom tini korú. Majd elmúlik ez a depivagyoköngyileszek időszaka.
2013. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hogy kell ezt elképzelni a gyakorlatban?


Szegénykét nehezen tudom megérteni.. mindig olyan depis.:(

2013. febr. 1. 13:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az anyukád. Te mondod, hogy elmennél moziba. Én nem szeretném ha mennél mert akkor nekem egyedül kell lennem otthon. És igaziból irigyellek azért, hogy neked vannak programjaid, barátaid, nekem meg nincsenek. Tehát azt mondom: persze, menjél, én nem szólok bele. Mindezt úgy, hogy az orrom a földet veri, úgy nézek rád, hogy érezd, már megint rosszat tettél.
2013. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Valójában én vagyok az a barátnő..


Már többször mondtam a szüleimnek, hogy szerintem ezt csinálják, de csak leidiótáztak, lehülyéztek és megint csak jöttek ezzel a "neked bármit szabad másokkal ellentében, másoknak olyan szigorúak a szüleik, semmit nem engednek.." szöveggel.


6-os:

Pontosan ezt csinálják! Csak éppen nem mozis dologgal, hanem bármivel (lemegyek a boltba, elmegyek egy kávézóba egy barátnőmmel stb.)

2013. febr. 1. 13:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os leírta a tutit. Mondok másik példát: Te vagy a lányom. Azt mondod, hogy fodrász szeretnél lenni. Én azt mondom, közgazdász legyél, tanulj tovább. Te erősködsz, hogy de csak fodrásznak tudod magad elképzelni. Erre én: "azt csinálsz amit akarsz, Te tudod lányom" nagy sóhaj, lemondó legyintéssel.
2013. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A passzív-agresszív viselkedésnek ez tipikus tünete, borzasztóan káros, észre sem veszed, úgy mérgezi a levegőt :(
2013. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? Nyugodtan mondd meg a szüleidnek, ne csinálják ezt veled, mert bizonytalanná, kiszolgáltatottá tesznek vele. Ha egy gyerek otthon ahhoz szokik hozzá, hogy állandóan azt lesse, ki miért neheztel éppen rá, az egy szorongó felnőtté fog válni. Kérd meg őket, mondják meg nyíltan, szerintük mit szabad neked és mit nem. Akkor neki tudtok állni alkudozni, egy gyerek úgyis mindig tágabb kereteket akar. :) Amiben normálisan megegyeztek azt utána te is próbáld betartani és ők se éreztessék veled a neheztelésüket. Mindőtöknek könnyebb lesz utána.
2013. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!