Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás után az apa kérheti,...

Válás után az apa kérheti, hogy az ő címe legyen a gyerekünk ideiglenes lakcíme?

Figyelt kérdés
3 éve váltunk el. A bíró engem határozott meg a gyermekünk természetbeni nevelőjének. Az én lakcímem az ő állandó lakcíme. Az apa a külön élő szülő. Közös felügyelet van. A lányunk és az ő kapcsolattartásáról nincs bírói határozat. Közös megegyezéssel találkoznak. Az apuka most szeretné, hogy minden támogatást igénybe tudjon venni ő is a lányunk után, ezért akarja, hogy az ő címe legyen a lányunk ideiglenes lakcíme. Nagyon vonakodva mennék ebbe bele. Nem a pénzt sajnálom tőle, hanem a viszonyunk eléggé rossz, és félek, hogy ezzel ki akar szúrni velem. Egyáltalán nem bízom benne.

#válás #Lány gyerek
ma 13:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%
Ha a minden támogatás alatt pl az adókedvezményt is érted, akkor jól érzed,ki fog veled tolni,ugyanis az összeg nem változik,csak kettőtök között megoszlik.Magyarul neked fele annyi jár majd,mint most.Más támogatasoknál is lehet,hogy van ilyen.
ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem. A gyereket nevelő szülőnek járnak a támogatások amugyis
ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
40%
2-es közös a felügyelet,közösen nevelik,nincs meghatározva,hogy kinél mennyi időt tölt,bármikor találkozhatnak.Ha közösen nevelik és mondjuk gyerektartást sem fizet egyikük sem se ide,se oda, akkor bizony minden kedvezmény is megoszlik.Márpedig az apa pontosan ezt akarja bizonyítani majd azzal,hogy az ő lakcíme is bejelentett lakóhelye a gyereknek.
ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3


A közös felügyelet annyit jelent, együtt döntenek, nem azt, hogy megosztott elhelyezés van, amikor a gyerek egy hetet itt, egy hetet ott él. Ebben az esetben neki nem jár semmi támogatás

ma 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fizet apuka gyerektartást. A bíróságon kijelentette, hogy kevesebb gyerektartást fog fizetni, mivel én kapom a családi adókedvezményt. Illetve nincs váltott nevelés. Apukájával kevesebbet van.
ma 14:32
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Én azt olvastam, hogy kérheti. Azért érdemes megpróbálni egymás felé lépni és inkább együttműködni, mint ellenségeskedni. Ez a gyereknek és a ti idegeiteknek is jobb. Esetleg kérdezd meg az ügyvédedet is.
ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

"Én azt olvastam, hogy kérheti. "


Hol olvastál ilyet? Csakmert nem létezik ilyen. A gyerek utáni kedvezményeket csak és kizárólag a gyereket nevelo szulo veheti igenybe

ma 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A bíróságon kijelentette, hogy kevesebb gyerektartást fog fizetni, mivel én kapom a családi adókedvezményt. Illetve nincs váltott nevelés


Majd annyi gyerektartást fizet, amennyit a bíróság megállapít. Egyrészt. Másrészt a külön élő szülőnek mire járna családi kedvezmény?

ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#7: Arra a kérdésre válaszoltam, hogy a tartózkodási helyet kérheti-e apuka. Ilyeneket írnak: "szülőknek joguk van a gyermek nevének, gondozásának, nevelésének, tartózkodási helyének meghatározásához, kezelhetik vagyonát, törvényes képviselői, valamint joguk van gyámot nevezni és bizonyos személyeket a gyámságból kizárni."
ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

9


A gyereknek van egy tartózkodási helye, ami az anyja lakóhelye, mindkettejük állandó lakcime. A kérdező férje akkor kerhetne ilyet, ha megosztott elhelyezés lenne.

ma 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!