Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családapáknak is elment...

Más családapáknak is elment az eszük az anyagi gondoktól?

Figyelt kérdés
Párommal 8 éve vagyunk együtt, van egy 16 hónapos kislányunk, akiért mind a ketten rajongunk. Párom maga volt a megtestesült türelem és kedvesség, de nem csak a kapcsolatunk elején, egyszerűen ilyen (volt) a természete. A válság előtt jól éltünk, nem okozott gondot a nyaralás és télen a síelés. Jött a válság és mindent elvesztettek a szülei és Ő is és egyre mélyebbre került. Jelenleg 3 munkahelyen is dolgozik, de így is rengeteg anyagi gondunk van. Nem mondom, hogy a béka feneke alatt vagyunk, de az a sok mínusz a számlánkon eléggé elkeserítő. Párom minden kis vitánkra egyből ugrik, durva és erőszakos lett, teljesen kifordult önmagából :-( Nem iszik, nem cigizik, nem drogozik, egyszerűen csak nem tudja levezetni a stresszt. Mivel én elég szegény családból származom, másképp élem meg ezt a helyzetet, nem vagyok úgy magam alatt, mint Ő. Szokták mondani, hogy minél magasabban van az ember, annál nagyobbat lehet esni. Hát ez történt vele is. Nem tudja feldolgozni, én meg már nem bírom elviselni:-( Párkapcsolati tanácsadóhoz kéne fordulnunk, de mivel az is pénzbe kerül, hallani sem akar róla. Egyáltalán, ha meghallja azt a szót, hogy "pénz", máris a kiadás jut az eszébe és egyből bepöccen. Nem merem megmondani neki, ha éppen kifogytunk valamiből és venni kéne. Az én türelmem is véges, mit tehetnék?
2013. jan. 26. 18:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Sajnos az én férjem is ilyen.Csak nálunk az a baj,ha nincs pénz,akkor én vagyok a hibás.Pedig csak a legfontosabbakat veszem meg.De egyszer felírtam neki,hogy miket vettem.Egész hónapban.Akkor beállt a szája.Első válaszolónak meg azt üzenem,hogy ha nem tudsz értelmesen válaszolni,húzz innen.Örülünk,hogy neked nincsenek gondjaid.
2013. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Egy bevétel-kiadás lista nagyon jól megmutatná neki, hogy mire és mennyit költötök, és merre haladtok mondjuk az adósságotok (ha van), vagy a megtakarításotok szempontjából.

Másrészről meg próbáld elvinni őt rendszeresen ingyenes programokra, hogy érezze azt, hogy nem csak vegetáltok, hanem igenis van lehetőségetek kikapcsolódni, szórakozni. Harmadrészt akár elmehetnél dolgozni, ha ez segít valamennyit a pénzügyekben.

Illetve elküldhetnéd edzeni, vagy futni, mert az sokat segítene.

2013. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

"ma 18:36"


Neked feltétlenül meg kellett nyilvánulnod ugye? :)

2013. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Holnaptól csinálj egy háztartási naplót. Nekünk van, pedig nem is lenne rá igazán szükség. Egyszerűen

szeretjük látni, mire mennyi pénz megy el. Legyen pontos könyvelés, kövessétek együtt. Ezzel sok vitának elejét lehet venni. Senki nem lesz gyanús és pazarló. A szekeret együtt fogjátok húzni.

2013. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%
Le kell ülni és meg kell beszélni, hogy mi okoz benne feszültséget és hogy mit tudnátok tenni azért, hogy javuljon a helyzetetek. Nem megőrült, csak kidolgozza a belét, frusztrált, idegileg ki van merülve és ezért nehezebb vele. Csináljatok egy pénzügyi tervet, vásároljatok tudatosan és legyen egy fontossági sorrend, pl. először kifizetitek az elmaradásotokat, utána tesztek félre a babának és az esetleges váratlan kiadásokra. Ha nem beszélitek meg, hogy ez probléma és nem kerestek rá megoldást, akkor csak rosszabb lesz.
2013. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

mennyre nem értik a válaszolgatók az apa problémáját ... nem az a baja, hogy nem tudja mire költ a felesége, tehát semmi értelme a listának .... az a baja, hogy látja a jövőt ami még rosszabb mint a jelenjük


és a kérdezőnek: nem feltétlenül az a baja, hogy magasról esett, hanem az, hogy nem tudja nektek biztosítani amit magától elvár ... igen, ebben kikészül és feszült, és mivel valószínűleg látja, hogy holnap csak rosszabb lesz nem tudsz tenni semmit annak érdekében, hogy jobban érezze magát

2013. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A férfibe benne van a család fenntartási ösztön, már bocsi hogy ezt írom, de a kutya is feszült,ideges és agresszív ha a falkája veszélyben van. Ő is hasonlóan érez most, hosz a családja jóléte a tét.
2013. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,ezt egy azóta törölt válaszra írtam :DD
2013. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

"egyre mélyebbre került. Jelenleg 3 munkahelyen is dolgozik, de így is rengeteg anyagi gondunk van."


Te miképpen járulsz hozzá az anyagiakhoz?

2013. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tul.képpen mit csinál a férjed a 3 munkahelyen? Politikusoknak szokott lenni 6-8 állásuk, de ott dől a lé...

2013. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!