Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig a gyerek a rossz?

Mindig a gyerek a rossz?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak és 12 éves korom óta anyukámmal élek. Azóta mindig a fejemhez vágja, hogy "apád jobb" "apádnak több pénze van" "miért beszélgetsz a volt férjemmel".

Tegnap nagyon eldurvult a helyzet itthon köztem és anyám közt a vége úgy ért véget hogy széttörte az ajtómnak az üvegét és szilánkos lett minden. 17 éves vagyok és végzős. Már nincsen párkapcsolatom szeptember óta és barátaim sincsenek, csak 1. Bió-kémián vagyok tanuló, viszont a matekbe nem vagyok igazán jó, de próbálom megérteni, de egyáltalán sem vonz a matek. Elakarok menni itthonról de nem tudom hogyan vágjak bele abba hogy elköltözzek minél hamarabb anyumtól. Apukám felajánlotta lakhatok nála ha haza jön külföldről és úgy megsegít.

Tudtok adni tippeket, hogy suli után, hogyan szabadulhatok meg minél hamarabb itthonról úgy, hogy ne tovább tanulás legyen a vége? Nyugodt életet akarok végre mert tönkre mentem anyukám mellett... erős túlzás de érzem nem szeret engem mivel a volt férje az apukám, ezt sokszor hozzám vágja. Az apukám szeret.

Külföld nem tudom szóba jöhet-e mivel lány vagyok. Rokonokhoz nem akarok menni mert anyum bármire képes.

Pasim nem hiszem lesz, van egy srác aki tetszik viszont 20 éves és komolykapcsolata sem volt csak össze-vissza.

Tippeket adjatok mert tényleg félek már itthon



ma 18:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem miért anyaddal élsz, ha nem szeret, ellenben apád igen.
ma 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

“ Külföld nem tudom szóba jöhet-e mivel lány vagyok”


???

ma 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%
Amíg kiskorú vagy addig anyád dönti el, hogy lakhatsz-e apádnál. Apád hiába fogadna be, anyád a rendőrökkel hazavitethetne magához. A 18. születésnapod után már tiéd a döntés.
ma 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3-as, tudom ezt jól, de már olyan helyzetbe vagyok, hogy mintha érdekelne is engem. Nyugodtságba akarok lenni.. ha meg nem sikerül, márciusba mehetek:)
ma 18:46
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

3-as, egy nagy lótúrót!

Az apa kérhetné a gyerekelhelyezés megváltoztatását a bíróságon, és nemhogy ennyi idősen, de már 14 évesen is, extrém eseteket leszámítva, a bíróság jóváhagyná, ha a kérdező az apjánál akarna lakni és az apja is szívesen fogadná.

ma 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

És mikor jön haza apukád?

De lakhat nála, nem olyan bonyolult azt elintézni. Ha közveszélyes elmeháborodott az anyja (készíts felvételeket), akkor meg nagyon is. Barátaid attól még lehetnének, a matek meg csak annyira fontos, hogy leérettségizz.

ma 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Velem csinálná ezt anyám, én felrugdosnám a Szent Péterig. Ha szülő, ha nem szülő, néhány ember csak abból érti meg hogy ideje lenne üresbe tennie magát, ha elkenik a száját, MÉG akkor is ha ő szült téged a világra.

Mit tud csinálni, ha visszaütsz? Még könnyebben elenged téged apádhoz.

ma 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy bármire képes, az ajtóbetörésen kívül?
ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Igen... csak tudjátok nem tudom hogyan tudnék minél hamarabb elköltözni, mivel... matekba tényleg nem vagyok olyan jó, akárhogyan is próbálkozok. Biológia az viszont nagyon érdekel, abból jó vagyok, románból is jó vagyok. Ha meg nem lesz meg a matek érettségim... azt se tudom hogyan költözzek el, hogyha nem tovább tanulni szeretnék. Kell oda pénz, gondolkodtam, hogy kimegyek külföldre az anyukám barátjának a fiához mivel ő is ott van, vele nagyon jól kijövök. De ha ez nem lesz meg... semmi ötletem... nem tudom, hogyha elkezdek dolgozni hogyan kéne beosszam vagy ilyesmik, kapok jelenleg ösztöndíjat, vajon abból elkezdhetem pl egy albérlettel egy nagyobb városban? évvége kigyülhet akár 4000 lej is.

Mellé dolgoznék, közbe tanfolyamot is elvégeznék.

Jaj... tippeket tudtok adni? Vagy van olyan aki kb így vágott bele az életbe?

ma 19:06
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

OFF

#5 Természetesen igazad van, lehet kérni az elhelyezés megváltoztatását. Ha a kérdező 14 éves lenne, akkor azt javasoltam volna. Viszont kérdező írta, hogy 17 éves, tehát lehet, hogy hamarabb lesz nagykorú, mint a jogi hercehurca végetér.

ON

ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!