Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, hogy rávegye...

Mit tudnék tenni, hogy rávegyem hogy segítsen, és ne legyen ilyen trehány?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne,hogy én és a férjem dolgozunk,van hogy

este érek haza,van egy 22 éves lányom,aki semmit sem hajlandó csinálni itthon,holott van hogy csak 4 órája van,és nem az a típus aki órákat tanul suli után.

Hazajön,látja hogy ott a mosatlan,szakácsnak tanul,de egy egyszerű ebédet nem képes megfőzni,mire hazaérünk,illetve takarítani,még a saját szobáját sem képes kitakarítani.

Folyton mondogatom neki,hogy igazán megteheti ezeket a dolgokat,de csak megsértődik,bemegy a szobájába,és gépezik.De még hétvégén,mikor legtöbbször szintén dolgozunk,akkor sem tud csinálni semmit.

Nem igaz hogy még a mosogatáshoz is érettségire lenne szükség......hiába veszekszem vele,hiába kérlelem,hogy fáradtan ne nekem kelljen már munka után robotolni.....semmi!

Hogy lehet valaki ennyire lusta mindenhez?

Tőlünk nem ezt a példát látta,és már nem 16 éves,hogy ne lehessen megkérni ezekre.

Mondtam neki,hogy a barátnőm lánya 19 éves,és már megfőz,meg kitakarít neki,mire hazajön a munkából,ő miért nem képes erre,leesik a karikagyűrű az ujjáról?

Ő csak nevet.....



2013. jan. 24. 12:10
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

"ma 12:55"


Köszönöm,ilyen jellegű válaszokat várnék :)

Figyelj!

Én próbáltam úgy,hogy nem mostam ki a ruháit,de kimosatott az unokanővérével,aki le is volt cseszve érte,hogy ne csinálja már meg helyette,de azt állítja,hogy többet nem fog előfordulni!Majd szépen elbeszélgetek megint vele,hogy ne csinálja ezt,aztán szépen kiválogatom az ő ruháit,és nem lesz rá mosva.

Amit tanácsoltak,elég sok étkezési utalványt szoktam kapni,a párom is,említettem neki,hogy van a közelünkben egy étterem,ahol elfogadják,szépen megvacsorázunk ott,ő meg eszik hideget.

2013. jan. 24. 13:02
 32/41 anonim ***** válasza:
Mit vársz el a lányodtól?Mert azt irod nincs kedve és azért nem csinálja meg.Úgy érzem te azt várod el hogy legyen kedve hozzá.
2013. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
94%

hmm


tényleg csak azt tudod csinálni h zsebpénz megvonás!

illetve akkor kap ha házimunkát végez

meglesz a díjszabás:

kimos 100.-

kitereget 200.-

ruhák összehajtása és elrakása 200.-

mosogatás 100.-

egyszerű vacsora készítés 200.-

ha már 2 fogásos az 300.-

stb...


szépen írd egy füzetbe amit aznap megcsinált és hetente (én minden hétfőn adtam oda neki az előző hetit) fizesd ki neki pont mint ha fizut kapna

lényeg h nem szabad sokat írni összegnek

természetesen az a trükk benne h ha neked kell pl kitakarítanod a szobáját akkor az levonás, vagy ha neked kell kimosnod a ruháját stb...

a fiamnál bevált :-)


bár az elején volt balhé rendesen és nem volt szabad előhagyni semmi pénzt :-) de kb 3-4 hónap alatt belerázódott (kénytelen volt különben nem volt pénze bulizni vagy meghívni a barátnőjét egy fagyira stb...) és még élvezte is h a barátnőjének is tud főzni egyszerűbb ételeket --> mondjuk én mutattam meg neki h mit hogy, meg leírtam neki részletesen

akkor volt 19 éves nappalin tanult de alig volt órája


most 24 éves és tiptop az albérlete bármikor megyek, és nem azért mert előtte rak rendet :-))) a barátnője imádja h mennyit segít neki a házimunkában

2013. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

ma 13:05



Köszönöm szépen a tippeket! :)

Na ilyen válaszokra vártam eddig,nem a sajnálatra,meg a dicséretre,ahogy egyik válaszoló írta! .)

Gyűjtöm szépen a tippeket,aztán meglátjuk mi lesz!



Ment a zöld kéz!

2013. jan. 24. 13:09
 35/41 anonim ***** válasza:
Csak tartsál is ki.Ne adj neki zsebpénzt ahogy az egyik válaszolo is irta.Ha duzzog hát tegye,ne sajnáld meg.
2013. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

"kérdező, te nem is választ vársz tőlünk, csak azt, hogy megsajnáljunk, esetleg meg is dicsérjünk, hogy te mennyi mindent megteszel a lányodnak"


Én nem hinném hogy erre várna,csak már belefáradt hogy semmi sem használ.....tapasztalatokra kíváncsi!

Itt nagyon jó tippeket írtak,próbáld meg alkalmazni ezeket,hátha lesz valami változás!

Én remélem sikerül :)


És ha a másik lánynak összejött,nem te rontottad el!

2013. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hasznos tippeket,beavatom majd a férjemet is,aztán elkezdjük alkalmazni ezeket :)



Arra gondoltam,hogy erőt veszek magamon,és nem fogom a szobáját sem takarítani,van étkezési utalványunk,szépen levacsorázzuk,ő meg csinál magának szendvicset,mert természetesen azért éheztetni nem fogom,de csak elkezdi majd hiányolni a főtt ételt.

Eddig tényleg engedékenyebb voltam vele,de nem akarom hogy ez a végtelenségig így menjen.....

2013. jan. 24. 13:17
 38/41 anonim ***** válasza:
Jól is teszed.Ne engedd meg,hogy ezt megcsinálja.Azért teszi,mert megteheti.23 éves családanya vagyok,én régebben főzni nem igazán akartam.Mára?Mindenki dícsérgeti,hogy milyen jól főzök,pedig szerintem 15 évesen még a gázt sem gyújtottam be.Viszont a takarítást,meg amit kellett mindig megcsináltam.(anyukám takarítás mániás,tehát nála nem lehet egy pici por sem)Nálunk a főzéssel azért volt gond,mert anyukám nem szeret főzni,így nekem sem engedte,meg nem is láttam,hogy hogy is kell igazán jól főzni.Apukám viszont,ha kell mos,főz takarít.Mert ezt szokta meg.
2013. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Most ugye csak rosszul olvastam hogy zsebpénzt kap??? Vagy félreértettem?????


AMugy meg azt kell csinálni amit leirtak, nem kell rá mosni fözni takarítani én még a wc papirt is elzárnám. Ha meg nem tetszik akkor lehet költözni. Igen könnyű mondani, de ismerek olyat akinek ez kellett ahoz hogy a saját lábára áljon. Tényleg ne csináld ezt amit most mert miattad nem önállósodik...

2013. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

#33 vok


szívesen :-)

még annyi h előre meg kell beszélni h pontosan milyen házimunkát vársz el tőle és csak azokat jutalmad így

mert különben olyan lesz neki mint ha a bejárónőd lenne

3an laktok ott tehát maradjon neked és a férjednek is házimunka h lássa nem csak neki kell dolgoznia

:-)

sok sikert

2013. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!