Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítsen otthon egy...

Mennyit segítsen otthon egy 22 éves lány?

Figyelt kérdés

Dolgozik, az emeleten lakik. Másfél év alatt egyszer mosott fel. Ha főznek a barátjával elmosogat, de a tűzhelyet olajban úszva hagyja.

Azt nem akarom, hogy helyettem csinálja, de van amit elvárhatnék?


2012. okt. 15. 02:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ezt nem 22 évesen kell elkezdeni.


Annyit segítsen, hogy ha valamit észrevesz, akkor csinálja meg, pl. teregetés, mosogatás, meg ha megmondod neki, hogy mossál fel, porszívózd ki a nappalit, gyere gyomlálni a kertbe, mit választasz a fürdőszobát teszed rendbe vagy a hűtőt takarítod ki, akkor ne csodálkozzon, hogy csinálni kell valamit.

2012. okt. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%

ennyi idősen már gyereke lehetne,vezethetné a háztartást

ezt ne dörgold az orra alá,de segítséget kerhetsz tőle,simán

2012. okt. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Minimum, hogy a szobáját, fürdőt maguk után kitakarítsa. Ha főz, akkor a tűzhelyet rendbe tegye, elmosogasson legalább maguk után és felmossa a konyhát. A saját ruháit ő mossa ki.
2012. okt. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

"A saját ruháit ő mossa ki."


Miért? Gondolom van mosógép. A legnagyobb ökörség család tagok szerint válogatni a ruhákat. Vagy én nőttem fel degenerált családban? Nálunk színek szerint volt válogatva, anyám agyon is ver, ha beindítom a gépet a saját 2 piros felsőm miatt, aztán ha kész beteszem a három darab farmeromat..

2012. okt. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Jóhát nálunk csak színes van meg fehér:))) Amúgy meg ha most nem segít akkor nagyon nagyot fog koppanni, ha majd elköltözik. Hogy jaaaaa egy lakásban ennyi munka van?? Én 18 évesen elköltöztem otthonról, de csak mostanra mondhatom azt, hogy mindent én csinálok, mivel elköltöztem Norvégiába és idáig már nem ér el Anyukám segítő keze:))) 26 N
2012. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

Mindenben.

Nem szállodában lakik, az anyu meg kicsit álljon a sarkára, vagy mehet isten hírével.

2012. okt. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%
Ha összerücskölt valamit (pl. a tűzhelyet írtad), azt mindenképp neki kellene, a többiekkel is nagyjából egyetértek.
2012. okt. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
Ha Te az egyik szülő vagy Te nevelted így.
2012. okt. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

Mindent meg kell tudnia csinálni. Hogy hogyan osztjátok fel a feladatokat, az már a ti dolgotok.

Nálunk nem volt megbeszélve semmi, így egyenlőtlen elosztás lett a tesóm és köztem. Ő kimossa a saját+pasija ruháit, heti egyszer felporszívóz az általuk használt helységekben (kit érdekel, hogy a por a másik szobákból is ki tud szállni), illetve bepakol a mosogatógépbe heti 4-szer kb, de ami nem fér bele, azt nem mossa el. Többre nem ér rá, hiszen munkanélküliként nagyon sok a dolga.

2012. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi anno felosztottuk a feladatokat.

A mosás szín szerint ment, ha épp én voltam otthon, akkor én mostam, ha mostohaanyum, akkor ő (ez volt az egyetlen, amiben nem kértük a fiúk segítségét - jobb a biztonság :)).

A takarítás fel volt osztva, Öcsémmel mindketten megcsináltuk a saját szobánkat, plusz bevállaltunk még valamit a lakásban (fürdő, konyha, porszívózás, törölgetés).

A mosogatást és a konyha rendbetételét mindenki maga után csinálta, vagy édesapám állt neki (ő szeret mosogatni, ezt sosem fogom megérteni :)).

Igazából, ha eddig nem volt ez megbeszélve, akkor igazán itt lenne az ideje, mert nem vagy a cselédjük (főleg a pasijáé nem!)

24N

2012. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!