Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítsen otthon egy...

Mennyit segítsen otthon egy 22 éves lány?

Figyelt kérdés

Dolgozik, az emeleten lakik. Másfél év alatt egyszer mosott fel. Ha főznek a barátjával elmosogat, de a tűzhelyet olajban úszva hagyja.

Azt nem akarom, hogy helyettem csinálja, de van amit elvárhatnék?


2012. okt. 15. 02:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen elköltöztem otthonról a vidéki rossz körülmények miatt, dolgoztam, tanultam és háztartást vezettem!

Az, hogy ő 22 évesen ilyen, annak köszönhető, hogy megvan neki engedve!

Szerintem beszélned kellene az apukával, én nem csinálnám meg helyette, nem bejárónő vagy!

És szerintem , ha megemlítenéd a lánynak, abból se lenne baj, hiszen ez teljesen evidens.

2012. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Nehéz, mert nem vagy a vér szerinti anyja.

Én ebben a korban, de már sokkal korábban is mindent megcsináltam hétköznap, ami a háztartás vezetéshez tartozott, mert anyukám korán ment dolgozni és későn jött haza, főztem, mosogattam, takarítottam, mostam, vasaltam és amit még kellett. Anya általában csak hétvégén főzött és takarított, de ha otthon voltam, segítettem neki.

Szerintem ezek a dolgok abszolút elvárhatók, persze adódhat olyan eset, amikor tanulás vagy munka miatt nincs otthon a gyerek, akkor hullafáradtan nem várnám el, hogy megcsinálja ezeket a dolgokat.

2012. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a bolhából csinálsz elefántot.

Amúgy meg, ha az én apám költöztetne hozzánk egy mostohaanyát, még ennyit sem tennék. Nehéz lenne velem, ez biztos. :)

2012. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Üljetek le beszélni, hogy mindenki takarítsa el maga után, mert nem vagy a cselédje. Persze be kell vonni az apját is
2012. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Természetesen az a normális hogy elintézi a maga részét a házimunkából, mert ő is ott lakik.

Érdekes hogy fiatalon nem voltam a gyerekek gyöngye, segítettem otthon, de konkrét beosztás sose volt és az anyukám mindent megcsinált. Egyszer kért, ha nem csináltam meg, megcsinálta ő.

Viszont mióta elköltöztem teljesen jól megoldom a háztartás ellátását, főzök, mosok, takarítok és tök jó érzés hogy mikor szabadnapos vagyok, a párom meg dolgozik és este hazajön akkor minden szépen el van rendezve :)

Lehet ennek a leányzónak is el kellene költöznie, és akkor a pasija is látná hogy igénytelen a környezetére, vagy rákényszerülne hogy ellássa a feladatait.

2012. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Azért,mert dolgozik igenis kivehetné a részét a házimunkából.Ha külön költözik meg fogja enni a dzsuva vagy mi?
2012. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Hát kolléganőm 32 éves lánya, a mai napig hazahordja kimosatni a férje és az ő szennyeseit, és anyuci főz nekik minden nap, le van adva a rendelés mindig.

Kolléganőm néha sóhajtozik nekem, hogy rosszul nevelte fel a lányát.

Én jobban érzem magam, hogy már 4 éve elköltöztem otthonról, önálló lettem, megtanultam főzni, mosni(ugyanis otthon anyu mindent megcsinált helyettünk) és anyummal is jobb lett a kapcsolatom.

26N

2012. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

én 24 éves vagyok, hasonló a szitu mint a kérdezőnél, abból a szempontból, hogy mi most költöztünk fel az emeltre, de nekem nem egy szoba van, hanem egy egész "lakrész" (3szoba, konyha, fürdő, nappali) szóval, én itt rendezem a dolgaimat, de ugyanúgy lent is ha úgy van, elmosogatok, kiporszívozok, feltörlök, kiteregetek, mosok stb stb. egyenlőre anyu főz, mivel ő amúgy is főzne, szóval erre most nincs gondom, de ugyanúgy beszállunk mi is!

tényleg egy beszélgetésre lenne szüksége, mert tényleg nem cseléd vagy! higgadtan, hogy ne sértődjön meg. de ezen változtatni kell!!!

2012. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg, hogy ki mit csinál és milyen időközönként. Ezt nem kéne segítségnek felfognia, hanem annyi hogy mindenki tartsa rendbe az életterét, plusz a közös helyiségeket. Mondjuk simán el tudom képzelni, hogy nekik az is megfelel, hogy koszban vannak a barátjával. Csak ugye ez elég bosszantó így, hogy együtt éltek, mivel te igényes lennél a rendre, ő meg ezt semmibe veszi, sőt a te munkádba piszkít bele. Ahhoz, hogy normálisan menjen az együttélés meg kéne állapítani, hogy akkor milyen időközönként kéne takarítani, és ki mit vállal, és mi az ami a vállaláson kívül is alapvető (pl.: kitakarítja a konyhát, ha ott főzött a barátjával, hiába amúgy nem az ő dolga lenne). De az is lehet te vagy túl tisztaságmániás, és 2 naponta takarítanál, amibe ő nem akar beszállni. Nehéz ezt innen megitélni. Vagy tényleg koszos és igénytelen a lány, és nem zavarná a mocsok. Ilyen esetben viszont nem kell eröltetni az együttélést- főleg, hogy az eltérő igényeitekkel egymás agyára mentek. Felnőtt ember ő is meg a barátja is, önálló keresetük van, menjenek és lakjanak külön. Ha eddig amolyan házicselédnek tekintett téged, aki feltakarított utánuk, akkor majd most látni fogja, hogy hoppá nincsen cselédje, és ha valóban zavarja a kosz, kitakarít. Ha viszont tényleg jó neki a disznóólban, akkor továbbra sem csinál majd semmit, viszont az már nem a te problémád lesz!22n
2012. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
A kedves barátodat/férjedet nem akarod bevenni a háztartás dolgaiba??? Nevetséges, hogy mindenki azt hiszi, a főzés, mosás, takarítás csak a nők dolga.
2012. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!