Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit segítsen otthon egy...

Mennyit segítsen otthon egy 22 éves lány?

Figyelt kérdés

Dolgozik, az emeleten lakik. Másfél év alatt egyszer mosott fel. Ha főznek a barátjával elmosogat, de a tűzhelyet olajban úszva hagyja.

Azt nem akarom, hogy helyettem csinálja, de van amit elvárhatnék?


2012. okt. 15. 02:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

B+, k. jó, hogy le lettem pontozva.

Szerintetek normális, hogy a harminc közeli tesóm, meg a harmincon túli pasija nem csinál otthon semmit? Szerintetek normális, hogy a közös szobánkban olyan bűz van miattuk, hogy aludni sem tudok? Az is normális, hogy 12 ezres vízszámlát csinálnak, mert külön mossa a tesóm az ő ruháikat, de úgy, hogy mosásonként három tanga, vagy 4 ing van bent a gépben?

2012. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem én neveltem, én a mostohaanya vagyok. Megbeszélve nem lett semmi amikor 1/2 éve ideköltöztem. Korábban sem volt, az édesanya mindent megcsinált. Az apa néha szól, amit ő nem hall meg.Ha panaszkodok a páromnak, akkor inkább megcsinálja ő, minthogy szóljon.Ja pasi az van neki. Meg fent földre szórt ruhák. Úgy intézik, intézi a kislány, hogy elkerülje a konyhát. Főzni hétvégén szoktak, hét közben inkább pizzát hozatnak, amiből persze nem kínálnak meg. Jómagam igyekszem olyant főzni amit szeretnek. Ilyenkor elmosogatja a mi tányérjainkat is.

Mosás: korábban kimosott. /mindent 30 fokos rövid programon/ próbáltam szépen tanácsot adni, de megmagyarázta. Most külön mosunk, azóta fehérednek az elszürkült cuccok.

Pasi korábban értékelte, hogy mennyi terhet leveszek a kislány válláról, ma ha szólok valamiért, akkor nekem semmi sem tetszik. Igen, cselédnek érzem magam.

Más hasonló esetben mit tenne? Várom a 22 év körüli lányok véleményét is.

2012. okt. 15. 10:51
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzetben vagy.

Odaköltöztél a párodhoz, azonban a háztartásában más felnőttek is laknak. Ám ezek a felnőttek nem felnőtt viszonyban vannak a pároddal, hanem szülő-gyerek viszonyban. Így ezerszer nehezebb kialakítani az együttélés szabályait, mint ha mondjuk lakóközösség lenne 4 felnőtt emberrel.


Én ezt tenném: szólnék mindhármuknak, hogy figyeljetek, nagyon szeretném, ha egyik este összeülnénk és kupaktanácsot tartanánk egy forró tea mellett, hogy mi szerint szervezzük az élet apró dolgait a közös háztartásban.


És leültök, és mindenki mondhassa el a maga szempontjait.

Mondd el, hogy téged elbizonytalanít ez és ez, a mosás. a konyhahasználat stb.

Vannak ugye a saját szobák és a közös használatú helyiségek és tárgyak. Hogy neked fontos, hogy amit közösen használtok, azt mindenki abszolút rendben hagyja ott a következőnek (tűzhely). Mit szólnak hozzá, el tudják-e fogadni. Elmondják, hogy ők mit gondolnak. Vélhetőleg ezt elfogadják.

Mosás: együtt színek szerint, vagy külön párok szerint. Prók és kontrák.


Összeírjátok egy nagy plakátra, amit mindannyian elfogadtok.


Szóhasználat:

te nem vagy mostohaanya, és neki nem SEGÍTENIE kell otthon. Hanem felnőtt emberek (lakó) közössége vagytok, és mindenki elvégzi maga körül a munkát, illetve a közös részt beosztjátok.


Sok sikert!

2012. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

Én 21 vagyok, már a saját háztartásomat vezetem, a Párommal lakom külön mindenkitől. Ha most nem tanul meg alapvető dolgokat, hogyan kell szépen mosogatni, mosni, helyesen fertőtleníteni, akkor később bajban lesz. Illetve meg lehet mindent csinálni, csak nem lesz szép.


Nem tudom, mennyire jó a kapcsolatotok, de talán úgy érezheti, hogy "betolakodtál" az otthonába, és lázadó fiatalként nem szeretné, ha beleszólnál a dolgaiba.


Viszont az sem helyénvaló, hogy mindent Neked kell megcsinálni. Javaslom a közös takarítást. Beraktok valami jó kis zenét, és együtt csináljátok, amit kell, egy helyiségben. Közben lehetőség van beszélgetni is, és hátha meglátja, nem vagy Te olyan "gonosz mostoha", csak segítségre van szükséged. :)


És ne támadd le, mert az csak olaj lesz a tűzre... Úgy kérdezd: "Segítenél nekem ezt vagy azt csinálni?"

2012. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok, feleség és anya. 20 éves koromtol saját háztartást vezetek. Elotte ezeket csináltam, foleg hétvégén, amikor nagytakarítás volt: portorlés, porszivózás, felmosás, furdo rendberakása, teregetés, minden vasárnap én vasaltam a ruhákat a hétvégi nagymosás után. Anyukám fozott, mert mire hazamentem sulibol megfozott. Minden nap felmosogattam.

Mostohalányodnak a saját teruket kellene rendberakni és felosztani a kozos teruletet: konyha, folyoso, furdo. Egyszer egyik, utána a másik.

2012. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Én pont 22 vagyok (lány). Itthon élek, egyetemista vagyok. Úgy érzem, hogy azért cserébe, hogy a szüleimnek ennyit köszönhetek, a minimum, hogy olykor megcsinálok ezt vagy azt. Elég nagy házban élünk, anyu 8-17-ig dolgozik, heti 3-szor meló után 7-ig tornázni jár. Olykor úszik az egész ház a mocsokban, van hogy már én nem bírom nézni, de megértem, hogy anyunak nincs energiája rá, hát ha nekem éppen van (sokszor nekem is estig órám van), akkor megfogom a porszívót és legalább körbe tolom azt a házon. Amúgy nem vagyunk egy fertőtlenítős társaság, tehát ha "mocsok" is van, akkor is tudunk higgadtan legyinteni, hogy ma éjszaka már nem, de holnap megcsináljuk.

Van, hogy anyu adja ki, hogy csináljuk már meg tesómmal, ő porszívózik, én utána felmosok. A portörlés anyura marad, mert azt kevésbé csípem, de ő ezzel veszi ki a részét a munkából és így erről is le van a probléma.

Mosogatás... anyu mosogat reggel és este, ha már viszonylag sok csetres összegyűlik és rossz ránézni a mosogatóra, akkor én is elszoktam egyszer nap közben. Ha főzünk/sütünk a párommal, akkor alap, hogy úgy hagyjuk ott a konyhát, ahogy előtte bementünk. Tehát munkalapok letörölve, ha kell tűzhely is legalább egy szivaccsal áttörölve és elmosogatva.

A mosást többnyire anyu intézi, ha nincs itthon, vagy elúszik vele és nekem lenne sürgősen mosandó cuccom, akkor behajigálom én a cuccokat a gépbe (mindent amit találok hasonló színben, nem csak a sajátjaimat), utána kiteregetek, de az is előfordult, hogy anyu előbb észrevette, hogy lejárt és ő teregetett.

Ha egész hétvégén egyedül vagyunk itthon a párommal, akkor mielőtt jön felnyalom az alsó szintet (van amúgy két kutyánk, "szeretik széthagyni a szőrüket", nálunk az jelenti a mocskot, ha már látható a metlakin, hogy repül a szőr -> heti 1-2 porszívózás a minimum). A szobámat és az emeleten is a közlekedőt is kitakarítom. Hétvégén közösen főzünk, így gyorsan megvagyunk, én kimosom a család cuccait, mellette pedig a kutyákat is intézem.

A fürdőszobát mindig megoldják anyuék, mert ha ott nagytakarítás van, akkor vegyszeres lefolyó tisztítás, zuhany fej, csap szétszerelése, vízkőmentesítése, ez apu feladata, anyu pedig kisúrolja a kádat és a mosdókagylót.


No mivan még... Fűnyírás! Na az nálunk a férfiak dolga. Tesóm nyír, apu szegélyt nyír, anyu elöl söpröget, én hátul és egyszer csak összeérünk, így ez is relative gyorsan megvan.

Havat lapátolni is sokat kell sajnos, ha ketten csináljuk úgy viszonylag jól haladunk, párom is sokszor besegít probléma nélkül.

Egyébként hozzátartozik az is, hogy én is sokat segítek a házkörüli munkálatokban ha náluk vagyunk, tehát ez valahogy természetes alapon működik nálunk.

Régen kocsit is szívesen mostam, de mostmár úgy van vele a család, hogy gyorsabb, egyszerűbb és nem sokkal drágább, ha 900-1000 forintért lemosatják két havonta az autót, így ezzel már nincs probléma.

2012. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
én csak a saját peldamat tudom írni,20eves koromig laktam tobbe-kevesbe otthon..Őszintén szólva nem sok mindent csináltam meg,sokszor elotte is csak hétvégén jártam haza..nem azért,mert bunkó vagyok,csak anyunak soha semmi nem volt jó,ahogy csináltam,bármit tettem is(o is mindig azt mondta,h csak tanácsot ad...)..ebből elegem lett,aztan elkoltoztem és szépen az évek alatt belerazodtam mindenbe,persze elsőre nem volt minden tökéletes,de idővel igenyem volt rá,hogy mindig jobb legyen..nálunk is előfordultak szurkulo ruhák,sőt osszemosottak is..de a saját karomon megtanultam,h mit hogyan kell..nem pedig úgy,h állt felettem valaki és folyton ellenőrzött....képzeld el,h hosszú távon ez téged vajon mennyire frusztralna...én elhiszem,h segíteni akarsz,de lehet,h kritizalasnak tűnik sokszor.. az jól hangzik,h beszeljetek meg,h ki mikor takarít,stb..DE ha ez a rendszer életbe lép,utána ne kritizald,h nem jól porszivoz,mos,stb...hidd el egy idő után ő is fejlődni fog...
2012. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem kritizáltam, a tanácsaimat próbáltam tényleg tanácsként előadni. Példamutatás az elvem, de így valószínűleg nagyon lassan működik.
2012. okt. 15. 13:22
 19/31 anonim ***** válasza:
61%
egy 22 éves lánynak nem kell otthon segíteni. ugyanis nem segítésnek hívjuk azt, ha elvégzi a saját feladatát, ugyanolyan részben mint a család összes többi felnőtt tagja. ennyi idősen sokan saját háztartást vezetnek (én is), a kis hercegnő meg úgy él mint egy középiskolás. ideje felnőni.
2012. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen beszélni kell a fejével,mert ez így nem állapot.A párodnak kellene ezt intéznie szerintem,hiszem ő az apja.

Készítsetek egy táblázatot,vagy csak beszéljétek meg,hogy ki mit csinál.

Ha ez sem működik,akkor ne mosd ki a ruháit,ne mosd el utána a koszos evőeszközöket,tányérakat...csak észreveszi,hogy valamit csinálnia kellene.

2012. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!