Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, hogy rávegye...

Mit tudnék tenni, hogy rávegyem hogy segítsen, és ne legyen ilyen trehány?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne,hogy én és a férjem dolgozunk,van hogy

este érek haza,van egy 22 éves lányom,aki semmit sem hajlandó csinálni itthon,holott van hogy csak 4 órája van,és nem az a típus aki órákat tanul suli után.

Hazajön,látja hogy ott a mosatlan,szakácsnak tanul,de egy egyszerű ebédet nem képes megfőzni,mire hazaérünk,illetve takarítani,még a saját szobáját sem képes kitakarítani.

Folyton mondogatom neki,hogy igazán megteheti ezeket a dolgokat,de csak megsértődik,bemegy a szobájába,és gépezik.De még hétvégén,mikor legtöbbször szintén dolgozunk,akkor sem tud csinálni semmit.

Nem igaz hogy még a mosogatáshoz is érettségire lenne szükség......hiába veszekszem vele,hiába kérlelem,hogy fáradtan ne nekem kelljen már munka után robotolni.....semmi!

Hogy lehet valaki ennyire lusta mindenhez?

Tőlünk nem ezt a példát látta,és már nem 16 éves,hogy ne lehessen megkérni ezekre.

Mondtam neki,hogy a barátnőm lánya 19 éves,és már megfőz,meg kitakarít neki,mire hazajön a munkából,ő miért nem képes erre,leesik a karikagyűrű az ujjáról?

Ő csak nevet.....



2013. jan. 24. 12:10
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Egyértelműen nevelési probléma!


Olvasd már el kérlek újra a 8. válaszomat!

Honnan tudod egyébként hogy milyen nevelést kapott?

2013. jan. 24. 12:31
 12/41 anonim ***** válasza:

Mivel már nagykorú igaz hogy tanul, de már nincs ingyen neki mert elmúlt 21.

Ebbe a korba már illene beszállnia a költségekbe, ha még nincs keresete de a nyakatokon él még akkor másban segítsen amihez nem kell pénz, ott a házimunka.

Maga után kötelessége kimosni, elmosogatni az edényeket, meg persze nektek is segítség lenne ez, plusz ha már úgy is szakácsnak készül, akkor álljon neki szépen főzni a gyakorlás sosem árt, meg ha ő ebből szeretne megélni akkor jobb ha még most összeszedi magát ameddig tanul, mert ha elmegy dolgozni akkor mosogatólányon kívül más nem lesz ott majd belőle, ha nem tud rendesen elkészíteni egy ételt.

Ha nem képes ezeket megcsinálni akkor meg kell neki mondani hogy oké lányom, ha te ezt nem csinálod, akkor nincs főtt, étel, nincs órákig való számítógépezés, nincs internet sem, ha nektek nem kell kötessétek ki nyugodtan ha nem tesz érte hogy megérdemelje a használatát. A leg egyszerűbb megoldás az ha az áramot lekapcsoljátok a szobájában hogy semmit ne tudjon ott csinálni, ahhoz meg szerintem nincs annyi esze hogy hosszabbítóval húzzon át magának energiát, meg persze azokat el is lehet dugni plusz ha meglátjátok szó nélkül kihúzni a falból.

Ha neki ez nem tetszik akkor menjen el dolgozni főleg ha csak 4 órája van akkor idejéből még bőven kitelik vállalni egy 6 órás munkát.

2013. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Akkor talán azt is megemlíthetnéd neki, hogy ha önálló élete lesz, akkor vajon ki fogja a házimunkát végezni nála. És nem kizárólag miattatok, hanem saját maga miatt is illő lenne megtanulnia, de legfőképpen hozzászoknia ehhez! Ha ez is eredménytelen, akkor csak egy változat marad: kezdjen önálló életet, (pl. albérlet, munka és mellette tanulás). Bármilyen nehéz is lesz, de muszáj rájönnie!
2013. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
6%

Pedig igaza van a 49-esnek!


Mit bacogatod?

22 évesen akarod nevelni?

Én megőrülnék ha ilyen anyám lenne!

2013. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Bizony jól írta itt valaki,ezt nem most kellett volna elkezdeni.22éves.Azon csodálkozom még te takaritod az ő szobáját is.Na majd kitakarítanám neki.Ne a barátnőd lányával gyere.Az az ő lánya,ez meg a tiedé.Nagyon magabiztosan eréjesen bele mondod az arcoskájába innentől változik a menű.Kiadod mi a teendője és nem holnap hanem ma..és nem majd ,hanem mindjárt.és melegen nem ajánlod neki megmerje tenni mereszti a seggét a szobájába.Majd ha megfogod a nyakát nemfog nevetni.Itt már nem kérned kell hanem meg követelned.ha nem tetszik elballaghat
2013. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

ma 12:34


Értem!

Megőrülnél ha olyan anyád lenne,aki 22 évesen helyetted takarítja a szobádat,meg este 6kor nekiáll vacsorát főzni,mert még egy egyszerű virslit sem tudsz kisütni sült krumplival?

Nincs baj a neveléssel,tudná ő csinálni,nem béna,csak nem akarja,nincs hozzá kedve.....

2013. jan. 24. 12:38
 17/41 anonim ***** válasza:
84%

Honnan tudod egyébként hogy milyen nevelést kapott?


Bakker egy 22!évesnek takaritod a szobáját...ebből adódóan azt gondolom hogy valamit elcsesztél.Lehet nenm vagy elég szigorú vagy határozott.Ha kifolyik a szemetesből a szemét az az ő szégyene nem a tiéd,nyilván tudta hogy úgy sem birod ki és feltakaritod,ő győzött mert ő kitartó volt te pedig nem.


Nem kell vele anyuci apucizni,gondolom van annyi esze hogy tudja a szülei tartják el.

2013. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
74%

Figyi ha eddig kinyaltad a popóját akkor most mégis mit vársz?

Vagy kemény vagy és határozott vagy akkor főzed neki a virslit továbbra is.

2013. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

Ez is megvolt!

Az erélyesebb fellépés,a veszekedés,kiadtam neki parancsba,akkor se én mindig próbáltam pedig bevonni mindenbe,nehogy más én legyek a hibás!

Ha főztem odahívtam hogy segítsen,megmutattam hogy kell mosni,mit milyen programmal,nem érdekli......nem kötözhetem oda,felpeckelve a szemét!

2013. jan. 24. 12:41
 20/41 anonim ***** válasza:
76%
azt nem, viszont összepakolhatod a cuccait, és választhat: vagy költözik, vagy beilleszkedik a családba mint minden más normális ember
2013. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!