Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, hogy rávegye...

Mit tudnék tenni, hogy rávegyem hogy segítsen, és ne legyen ilyen trehány?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne,hogy én és a férjem dolgozunk,van hogy

este érek haza,van egy 22 éves lányom,aki semmit sem hajlandó csinálni itthon,holott van hogy csak 4 órája van,és nem az a típus aki órákat tanul suli után.

Hazajön,látja hogy ott a mosatlan,szakácsnak tanul,de egy egyszerű ebédet nem képes megfőzni,mire hazaérünk,illetve takarítani,még a saját szobáját sem képes kitakarítani.

Folyton mondogatom neki,hogy igazán megteheti ezeket a dolgokat,de csak megsértődik,bemegy a szobájába,és gépezik.De még hétvégén,mikor legtöbbször szintén dolgozunk,akkor sem tud csinálni semmit.

Nem igaz hogy még a mosogatáshoz is érettségire lenne szükség......hiába veszekszem vele,hiába kérlelem,hogy fáradtan ne nekem kelljen már munka után robotolni.....semmi!

Hogy lehet valaki ennyire lusta mindenhez?

Tőlünk nem ezt a példát látta,és már nem 16 éves,hogy ne lehessen megkérni ezekre.

Mondtam neki,hogy a barátnőm lánya 19 éves,és már megfőz,meg kitakarít neki,mire hazajön a munkából,ő miért nem képes erre,leesik a karikagyűrű az ujjáról?

Ő csak nevet.....



2013. jan. 24. 12:10
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem mosod ki a ruháit akkor mi lesz,koszos cuccba fog járni vagy mi?


Vagy a másik hogy te mindent megcsinálsz de elkéred az árát.Gondolom kap zsebpénzt abból szépen levonhatod a takaritás árát,hisz te vagy a takaritónője.


Értd meg ez nem kedv kérdése.Kihasznál téged mert megteheti.

2013. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
90%
Kedves kérdező! Te kérdeztél, mi válaszolunk! És bizony nem kizárólag a lányod hibája az, ha ilyen! Lehet, hogy meg TUDNA főzni egy virslit, vagy kisütni egy krumplit, FELTÉTELES MÓDBAN! A probléma pontosan ott van, hogy nincs hozzá kedve!!! 22 évesen már nem kedv kérdése, hogy takarítja-e a szobáját vagy sem! Hanem a NEVELÉSÉ!!! Ha 22 éves koráig volt háttere ahhoz, hogy egész nap otthon lébeceljen, segget meresztve, gépezve, se mosogatni, se főzni,(holott szakácsnak tanul), se a SAJÁT szobáját nem takarítja, akkor arról már nem csak a lányod tehet, hanem épp annyira te is! Te, aki hagytad idáig eljutni a dolgokat!!! Mi az, hogy te takarítod a szobáját, mert neki nincs kedve??? Meg hogy zavarja a porszívó hangja??? Jó hogy kinevet! A probléma az, hogy ezeket idáig ráhagytad!!! És ő ezzel maximálisan tisztában is van! Mert akármennyit is vitázol vele, ha ő nem csinálja meg, majd hazajön "anyuci" és majd ő megcsinálja! Továbbra is tegyél a "segge alá" mindent, de akkor ne itt kérdezz, hanem edd meg, amit főztél!!
2013. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Az apját is bevontam,ő sem tudott rá hatni,megsértődött,vagy sírva fakadt,hogy bántjuk,nem szeretjük,majd beviharzott a szobájába!Már a kulcsot is eldugtuk,hogy ne az legyen az egyetlen reakciója,hogy bezárkózik.....ha veszekszünk vele,néz ránk ártatlanul,egy szót nem szól,bólogat!


Ha szólok neki,hogy mondj már valamit,ez a válasz: "igazatok van!"

de semmi változás!

Lakott az anyósoméknál 2 hetet,mondván hogy mi kikészítjük,költözik,de két hét után visszajött,mondván hogy mindenért megszólták,mennyit eszik,meddig zuhanyzik......mit kéne még tennem?

Dobjam ki az utcára,legkönnyebb a kívülállónak ezt fújnia!


"elrontottad a nevelést,elrontottad a nevelést!"

2013. jan. 24. 12:47
 24/41 A kérdező kommentje:

A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.


Neked van lányod,fiad,hogy ennyire érted a nevelést?

2013. jan. 24. 12:49
 25/41 anonim ***** válasza:
91%

Egy 22 éves FELNŐTT nőről beszélünk, vagy egy 13 éves kiskamaszról?

Én ennyi idősen voltam ilyen. Leírom, hogy anyukám mit csinált (teljes mértékben jogosnak érzem azóta).

Nem jött be a szobámba. Nem mosott rám. (főzni főzött, de úgye kiskorú voltam...)

Amit javaslok:

Mindíg annyira vásárolj be, hogy főtt ételből neked és a férjednek jusson.

Ha a szennyestartóba teszi a ruháit, mosásnál hagyd figyelmen kívül.

Ne menj be a szobájába. Ne csinálj ott semmit.

Az internetet szüntesd meg a szobájában.

Legyél már egy kicsit következetes. Azért teszi ezt, mert megteheti. Nincsen semmilyen következménye a cselekedeteinek.

Üdv

egy gyakorlatban is felnőtt 22 éves nő.

2013. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
kérdező, te nem is választ vársz tőlünk, csak azt, hogy megsajnáljunk, esetleg meg is dicsérjünk, hogy te mennyi mindent megteszel a lányodnak
2013. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Ha a szennyestartóba teszi a ruháit, mosásnál hagyd figyelmen kívül.


Bizony volt már rá példa,hogy akármilyen gonosznak is tűnök majd,nem mostam ki a ruháit,áthívta az unokanővérét,és elindíttatott vele egy mosást,persze a saját ruháit mosatta ki csak!

2013. jan. 24. 12:54
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kidobni.

Elmesélem nálunk mi volt.Anyu mosott és csak arra kérte öcsémet hogy tegye a szennyeskosárba a cuccait.Na ná hogy nem tette,otthagyta a szobája közepén.Anyu minden mosásnál lement összeszedte és kimosta,közben persze hol szép szóval hogy eréjessen kéregette de semmi nem változott.

Mikor besokalt nem szedte össze többé a ruha meg csak gyült és végül már nem volt mit felhúznia.Attól a naptól kezdve tudja hogy csak az a ruha lesz kimosva ami a szennyeskosárban van.


Te még mindig gyerekként tekintesz rá és elnézel neki mindent megsajnálod,ez hiba,ő tudja érzi és ki is használja ezt.


Öcsi is a fejére nőt anyuéknak most nevelgetik,24évesen mert szinte semmire nem képes,hiába mondtam sokszor hogy nem lesz jó,öcsi jött a Bociszemeivel és minden ment a régiben.Most hogy anyuéknak a házassága kezd rámenni most kapcsoltak és bekeményitetek,mostmár pénzmegvonás is van és szigorúbb szabályok.


Jelentem ugyanaz a szülő nevelt mindketőnket,én 19évesen költöztem össze a párommal,anyagilag független vagyok(öcsit anyuék tartják el,nem dolgozik nem tanul)és háztartást vezetek.

2013. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

ma 12:53


Szó sincs róla!

Ha csak erről lenne szó,vannak munkatársaim,barátnőim,ott a férjem,lenne kivel sajnáltatnom magam,ha panaszkodni szeretnék.


Igazából hasonló cipőben járó anyukák tapasztalatait,véleményét vártam volna......

2013. jan. 24. 12:57
 30/41 anonim ***** válasza:
79%
Mindegy ki csinálja. A lényeg, hogy ne te. Nem vagy a csicskája.
2013. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!