Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni, hogy rávegye...

Mit tudnék tenni, hogy rávegyem hogy segítsen, és ne legyen ilyen trehány?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne,hogy én és a férjem dolgozunk,van hogy

este érek haza,van egy 22 éves lányom,aki semmit sem hajlandó csinálni itthon,holott van hogy csak 4 órája van,és nem az a típus aki órákat tanul suli után.

Hazajön,látja hogy ott a mosatlan,szakácsnak tanul,de egy egyszerű ebédet nem képes megfőzni,mire hazaérünk,illetve takarítani,még a saját szobáját sem képes kitakarítani.

Folyton mondogatom neki,hogy igazán megteheti ezeket a dolgokat,de csak megsértődik,bemegy a szobájába,és gépezik.De még hétvégén,mikor legtöbbször szintén dolgozunk,akkor sem tud csinálni semmit.

Nem igaz hogy még a mosogatáshoz is érettségire lenne szükség......hiába veszekszem vele,hiába kérlelem,hogy fáradtan ne nekem kelljen már munka után robotolni.....semmi!

Hogy lehet valaki ennyire lusta mindenhez?

Tőlünk nem ezt a példát látta,és már nem 16 éves,hogy ne lehessen megkérni ezekre.

Mondtam neki,hogy a barátnőm lánya 19 éves,és már megfőz,meg kitakarít neki,mire hazajön a munkából,ő miért nem képes erre,leesik a karikagyűrű az ujjáról?

Ő csak nevet.....



2013. jan. 24. 12:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
14%
Honnan lesz a mosatlan ő csinálja?Ki takaritja a szobáját?
2013. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
mosatlan összegyűlik,a szobáját én takarítom,persze folyton hisztizik,hogy a porszívó hangja idegesíti....
2013. jan. 24. 12:19
 3/41 anonim ***** válasza:
54%

meg kell neki mondani, hogy ha ettől a perctől nem változik, akkor mehet ahova akar


ennyi a minimum, hogy besegít a szüleinek, akik eltartják, pedig ilyen korban már illő lenne legalább diákmunkát vállalni, nem otthon dögleni

2013. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%
Közel sem biztos, hogy 22 évesen kellene elkezdeni nevelni. Már nem tinédzser, hogy eltiltsd a képtől, stb, stb. Kicsivel korábban kellett volna rávezetned arra, hogy ha a házimunkában besegít, attól még nem lesz semmi baja. Nem is beszélve arról, ha egyszer önálló élete és családja lesz, ugysem csinálja meg helyette ezeket senki. Talán ülj le és beszélgess vele erről. 22 évessel már hiába veszekszel...
2013. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

Nos,első körben ne takarisd a szobáját,ezt már kb pár éve abba kellet volna hagynod.

Megkéred hogy a mosatlant mossa el legyenszives,ha nem akarja akkor szépen megfogod és beteszed a szobájába.Szennyest sem kell mosni,kiszeded a szennyeskosárból és berakod a szobájába.


A gyerek téged hülyének néz,csicskáztat.alapból nem lenne gondom hogy a gyerek nem csinálja meg ezeket de hogy a képembe röhögjön azt nem türném az tuti.

2013. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 eNerdzsy ***** válasza:
84%

Azt kell mondanom, hogy már nagyon régen el lett rontva ez az egész irány nálatok.

Van a lányodnak saját keresete, amiből a számítógépet vagy telefont vette magának?

Fizeti a családi kasszába a rezsi ráeső részét?

Meg keresi a tandíjra valót magának?

22 éves létére eszébe jut, hogy a kaja a hűtőben nem magától terem?

Ha a fentieket a szülők és nagyszülők biztosítják a számára, akkor elvárható némi viszonzás is.

Ha nem hajlandó együttműködni, akkor szisztematikusan szűkíteni kell a mozgásterét.

És fölösleges kérlelni!

Csak annyit kell mondani, hogy ezért és ezért ezután ez és ez lesz!

És nem engedni a megállapodásból, bármit is mond vagy csinál.

2013. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
54%

Majd akkor rájön hogy ha lesz párja aki ugye ezeket elfogja várni tőle hogy kaja legyen, ragyogjon minden és legyen tiszta alsója. Én 17 évesen kezdtem el a házimunkába aktívabban részt venni, persze előtte is csinálgattam ezt azt, de akkor is inkább csak az apróbb dolgokra kértek meg.

Én mindig elmosogatom a koszos edényeket, a párommal élünk persze, de a szüleinknél, külön lakrészen, ha úgy van kaját főzök 2 napra szoktam csinálni mert rájöttem arra hogy nagy mennyiségben célszerű főzni ha ízletesebb ételt akarunk. Amikor még nem volt itt a párom ugyanúgy csináltam mindent, anyámnak nem engedtem hogy a szobámat takaríts mindent én magam csináltam, amikor volt egy kis időm meg kedvem csak úgy kitakarítottam a fürdőt, az előszobát, felmostam mindenhol, wc-t kipucoltam. Meg amikor jó idő volt kicsit letöröltem az ablakot is.

2013. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

ma 12:22


100X leültem vele beszélgetni normális hangnemben,hogy anyuci,apuci dolgozik,hogy legyen pénz,mert pénz kell hozzá,hogy el tudjunk tartani,légszíves segíts te is nekünk annyiban,hogy rendben tartod a lakást(nem hatalmas!2 szoba,konyha,fürdő,és étkező).

De semmi sem változott.

Nem takarítottam egy hónapig nála,hátha észbe kap,a szoba tiszta pókháló,és por lett,a szemetesből folyt a szemét......már nem tudtam elnézni.

Normális nevelést kapott,mint a nővére,akinek azóta 2 gyereke van,és büszke vagyok rá,mert nagyon ügyesen megállja a helyét.Nem teszek köztük különbséget,nem is hangoztatom,hogy a nővére sokkal talpraesettebb.

2013. jan. 24. 12:28
 9/41 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelműen nevelési probléma! Amit évekkel ezelőtt elszúrtál, azt nem utólag kellene bánni. A megbeszélés a legcélszerűbb. A vita és a zsarolás felesleges, hiszen gondolom azt eddig is megtetted, csak eredménytelenül.
2013. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 eNerdzsy ***** válasza:
71%

És nehogy még neked legyen lelkiismeret furdalásod, amiért önállóságra próbálod tanítani.

Egyszerűen, "normális" életre képtelen felnőtté válik, ha nem tanul meg gondoskodni legalább magáról, szűkebb környezetéről.

Munkahelyen, feleség és később anya ként, hogyan fogja majd megállni a helyét?

2013. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!