Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként van esélyem ilyen...

Apaként van esélyem ilyen esetben a gyerekek felügyeletére?

Figyelt kérdés

Válni szeretnék. Van három fiunk, kettő nagyobb (alsós) egy egy 10 hónapos. A kicsit nem terveztem, a feleségem döntött, majd bevallotta, hogy nem szedte a gyógyszert, mert úgy volt vele, ha megszületik úgyis szeretni fogom, hiába nem akartam harmadikat. Egyrészt bejött, mert szeretem a kicsit, másrészt nem bízok benne. Már mondtam neki többször, hogy el fogok válni, csak vártam, hogy nagyobb legyen a kicsi, és visszamenjen dolgozni. Most már úgy gondolom mehet. Bár nem hiszi el, hogy komolyan gondolom a válást.

Kaptam egy állásajánlatot egy másik városban, megbeszéltem, hogy kezdhetek később. A két nagyobbat szeretném magammal vinni.

Van rá esélyem?



2013. jan. 8. 21:54
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
A gyerekeket nem fogjak szétválasztani, az biztos. Egy 10 hónapos gyereket nem igazán eselyes az apának ítélni, ha egyebkent az anya alkalmas a gyerek nevelésére, igy az, hogy te neveled őket egyedül, szinte biztosan esélytelen. Annyit azért javasolnék, hogy eszedbe ne jusson a bíróságon azt mondani, hogy a két nagyobbat akarod, a kicsit meg nem, mert akkor minden esélyed elszállt. Mindet vagy egyet se. A legjobb lenne egy heti váltásban megoldott közös felügyeleti jogért indulni. A gyerekeket nem kérdezik meg, mert meg kicsik. 14 felett meg kérdezhetik, de nem kotelezo, 16 felett a gyerek kérheti, hogy hallgassak meg. A véleményének figyelembevétele nem kotelezo, mondhat amit akar, a bíró ugy fog ítélni, ahogy szerinte a gyereknek jobb.
2013. jan. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
27%

Szét akarod rúgni a családod? Te egy nagyon önző ember vagy!Van három gyereked, de te csak és kizárólag magaddal törődsz. A gyerekeidnek mi lenne a jó?Szétszakítva, esetleg heti bontásban élni? Azt állítod szereted őket. Akkor tegyél meg mindent, hogy helyrehozd a kapcsolatod az anyjukkal!

Az nem válóok, hogy megszületett a 3. gyerek. Most 10 hónapos, tehát több, mint másfél éve tudsz róla.Mi is történt most, hogy hirtelen sürgős lett? Az is furcsa, hogy te ezt tervezed egy ideje, de a feleséged nem veszi komolyan. Miért?

2013. jan. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

Megszólalt a sok ostoba anyapárti!

Semmi esélyed nem lesz, hogy nálad helyezzék el a gyerekeket. A válások 1-2 %-ban ítélik csak az apának.

Nem vagy rossz férj és apa. Abban igazad van, hogy bizalom nélkül nehéz együtt maradni.

De gondol végig a válást anyagi oldaláról.

A ház közös, így sem te, sem a Bíróság nem kötelezheti, hogy elköltözzön. Ha egyedül marad a házban, akkor kérhetsz tőle a felére bérleti díjat, de miből fizetné?

Ha a baba 10 hónapos, akkor a feleséged GYES-en van, és még két évig azon lesz. Utána sem nagyon tud sehol dolgozni, mert nem veszik fel sehova. Ebben az esetben elmegy főállású anyának, havi 20-30.000.- Ft-ért.

Tehát a jövedelme a válás után: a gyerektartás, a családi pótlék és a Gyes. Ebből elég nehéz lesz kifizetni a rezsit, és eltartani a gyerekeket.

A tartásdíj a nettó jövedelmed Fele lesz. Ezt ki KELL fizetned, nem számolhatod be a "lakbérbe".

Mielőtt döntesz, ezeket is gondold végig.

2013. jan. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma nem lesz időm többet írni.

Én is félek attól, hogy nem lesz esélyem így a gyerekek felügyeletére.

Még annyi kérdésem lenne, hogy ha itt maradok (gyerek nélkül nem költözök) akkor a közös felügyeletre mennyi az esélyem? Mi van ha az anya nem akarja? Attól még megkaphatom?

A többi felvetésre nagyon nem akarok reagálni. Leírtam már az indítóban, hogy a kicsi miatt nem váltam eddig. Lassan mehet akár bölcsibe is, de két éves koráig akár maradhat is az anyja vele, hisz addig nem kap olyan keveset. A házat nem akarom elszedni tőle, mivel van másik lakásom, maradjon ott, főleg ha közös a felügyeleti jog.

Azt meg nagyon sajnálom ha valakinek az nem elég válóok, hogy átverte az akinek épphogy nem kellene semmilyen körülmény között, méghozzá egy kisgyerekkel. Nekem ez bőven elég, akár egy megcsalást is jobban lenyeltem volna.

2013. jan. 9. 09:34
 35/38 anonim ***** válasza:
Közös felügyeletre van esélyed.
2013. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Testvéreket nem választanak szét alapos indok nélkül, és itt nincs ilyen ok.
2013. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
33%

Nem olvastam a hozzászólásokat.

Egyet nem értek. Ha válni akartál, akkor miért feküdtél le a feleségeddel? Ha el akarok válni akkor nem hozom magam olyan helyzetbe amibe most te kerültél emiatt...

Szemét dolog volt a nejedtől, ezt anyaként és feleségként mondom, mert nincs undorítóbb mint eljátszani más bizalmát egy ilyen kényes dologban. A gyerekeket nagyon sajnálom,k de ne akard őket elvenni az anyjuktól, a kicsit pláne.

2013. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"A válások 1-2 %-ban ítélik csak az apának."


Van 40% is az az 1-2, illetve ahol háromévesnél idősebb a gyerek, ott 50%. Ezt több válóperes ügyvéd is írta már ezen az oldalon is meg más oldalakon is, de mindig van valaki, aki tovább fújja a mantrát, hogy anyapártiak a bírók.

2013. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!