Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként van esélyem ilyen...

Apaként van esélyem ilyen esetben a gyerekek felügyeletére?

Figyelt kérdés

Válni szeretnék. Van három fiunk, kettő nagyobb (alsós) egy egy 10 hónapos. A kicsit nem terveztem, a feleségem döntött, majd bevallotta, hogy nem szedte a gyógyszert, mert úgy volt vele, ha megszületik úgyis szeretni fogom, hiába nem akartam harmadikat. Egyrészt bejött, mert szeretem a kicsit, másrészt nem bízok benne. Már mondtam neki többször, hogy el fogok válni, csak vártam, hogy nagyobb legyen a kicsi, és visszamenjen dolgozni. Most már úgy gondolom mehet. Bár nem hiszi el, hogy komolyan gondolom a válást.

Kaptam egy állásajánlatot egy másik városban, megbeszéltem, hogy kezdhetek később. A két nagyobbat szeretném magammal vinni.

Van rá esélyem?



2013. jan. 8. 21:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
53%

Ha maradsz a városban akkor szerintem esélyed van, miért ne lenne. Nagyon hány évesek, mert egy bizonyos kor felett már őket is megkérdezik kivel szeretnének lakni.

A lakást ne hagyd ott mert arra nagyon rá fogsz fizetni. Fizessétek ki egymást mindenki kapja meg a részét úgy tiszta. Nem neked ítélik a gyerekeket akkor a fizetésed 50%-át elviszi a gyerektartás, esélyed sem lesz új életet kezdeni. Ne légy hülye.

2013. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
91%
Automatikusan nem kap senki semmit az biztos.
2013. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
88%
Elég rendesen meg kell majd indokolnod, hogy miért lennének nálad jobb helyen.
2013. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Nem a kisgyerekkel van a gondom. Megszületett, édesmanó, szeretem. Viszont nem tudom lenyelni, hogy ilyen fokon át lettem vágva. Én egy kutyát nem vinnék ha úgy hogy a feleségem nem akarja. Egy gyerek meg azért nagyobb dolog. Mi lesz a legközelebb még egyet akar, vagy lebontja a ház falát mire hazaérek, mert úgy jobb a kilátás, a megkérdezésem nélkül. Ha érted a lényeget.

A fiúk szeretnek, sokat vagyok velük. Szerintem laknának velem, de konkrétan még nem beszéltünk erről. Inkább apásabbak, mint anyásak.

2013. jan. 8. 22:09
 15/38 anonim ***** válasza:
78%
Ha tényleg eldöntötted, hogy válni akarsz akkor keres egy jó ügyvédet ő tud jobban segíteni mint itt a sok laikus.
2013. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg olyan menthetetlen a házasságod hogy nem lehet helyrehozni? Ahogy mondtad a felséged eddig fel sem fogta hogy tényleg ennyire komoly a helyzet.. Persze ha az jobb most szétválni mint boldogtalanul leélni egy életet de azért amíg esély van helyrehozni addig ne add fel szerintem a dolgot.. mert gondolom nagyon nehéz lenne neked a gyerekeid nélkül élned és sajnos valóban nagy valószínűséggel mindhárom az anyjával maradna ez lenne az ítélet. Leírásodból az jó le, hogy egyébként semmi kivetni való a feleséged ellen,( semmi alkohol vagy egyéb drog) az anyagi körülmények is rendezettnek látszanak.


Én megpróbálkoznék a helyedben kommunikálni először a feleségeddel, mint kéne változtatnia mi a baj esetleg elmenni szakemberhez hogy tegyen ő is a házasságotokért. A hangsúly szerintem azon van hogy meg kéne adnod neki is az esélyt arra most hogy tudja gond van. Mindezt férfiként mondom.

2013. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

11.

A gyerektartásról természetesen írnánk papírt, hogy így egyeztünk meg.

Mivel meg tudom oldani a lakhatást, hülyeség lenne, őt albérletbe küldeni (a fele összeggel nem tud másikat venni) nem akarom a kicsi feje felől elvenni a tetőt. Ennyi áldozat megérné.

2013. jan. 8. 22:11
 18/38 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg közös felügyeletet kaptok.
2013. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
88%
Igen kérdező csak a gyerektartás nem az anyának hanem a gyerekeknek jár így törvényesen nem mondhat le róla. Persze írhatok egy olyan szerződést, hogy te utalsz minden hónapban 50 ezer gyerektartást ő meg 50 ezer lakás kifizetést de nem lehet megnevezni, hogy ez azért van. Szóval tényleg ügyvédet keres mert ez sem olyan egyszerű.
2013. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

16

Az a baj, hogy én sem vagyok egy könny ember. Jobb lenne persze, ha át tudnék lépni azon hogy átvert, de nem fogok tudni. Pedig könnyebb lenne, de ez nem fér össze az értékrendemmel, természetemmel. Nem tudok benne bízni.

Lehetne még húzni évekig, de csak mindketten megkeserednénk. Nem vagyok szenvedő alkat, szóval nincs értelme.

Max annyi, hogy pár év múlva a gyerekek már tényleg dönthetnek. Szóval sok mindent át kellene gondolnom.

2013. jan. 8. 22:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!